Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mamy prawie 6 mln zł dofinansowania na rozbudowę drogi Żurominek-Stupsk


W ramach Programu Inwestycji Strategicznych z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymaliśmy prawie 6 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej nr 2349W Żurominek – Stupsk. Przewidywany koszt inwestycji to 6 mln zł.


Wspomniane zadanie polegać będzie na rozbudowie drogi na odcinku od km 1+939 do km 3+860 w Gminie Stupsk. Początek odcinka planowanego do rozbudowy to koniec zjazdu z węzła drogowego „Żurominek” na drodze krajowej S7, a koniec to wyjazd z obszaru zabudowanego miejscowości Dunaj. W ramach inwestycji planuje się podniesienie parametrów technicznych drogi do klasy Z poprzez jej poszerzenie do 6,0 m na odcinkach szlakowych i do 7,0 m na odcinku zabudowanym, wzmocnienie jej konstrukcji i wykonanie nowej nawierzchni z mieszanki SMA. Zaplanowane jest na odcinku od km 1+939 do km 2+337 pozostawienie przekroju szlakowego, poszerzenie jezdni do 6,0 m, wykonanie obustronnych poboczy szerokości po 1,00 m oraz obustronnych rowów drogowych z przepustami rurowymi pod zjazdami. Natomiast na odcinku od 2+337 do km 2+945 droga ma być poszerzona do 7,0 m, wykonany lewostronny chodnik o szerokości 2,0 m i prawostronne pobocza o szerokości 1,0 m oraz prawostronnego rowu drogowego. Dalej na odcinku 2+945 do km 3+576 planuje się przekrój uliczny, poszerzenie jezdni do 7,0 m, wykonanie obustronnych chodników szerokości 2,0 m oraz kanalizacji deszczowej do odwodnienia tego odcinka. Na dalszej części drogi tj od km 3+576 do km 3+860 zaplanowano przekrój półuliczny, poszerzenie jezdni do 7,0 m, lewostronny chodnik szerokości 2,0 m, prawostronne pobocze szerokości 1,0 m, prawostronny rów drogowy. Poza tym mają powstać dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi, a na wlocie do miejscowości Dunaj w celu spowolnienia i uspokojenia ruchu wyspa środkowa.

Rozbudowa tej drogi pozwoli na bezpośrednie połączenie z węzłem Żurominek   nowo wybudowanej trasy S7, co podniesie spójność i przejezdność systemu drogowego. Realizacja zadania wpłynie na rozwój mobilności zawodowej mieszkańców.

Pieniądze na wspomniane zadanie pochodzić będzie w znacznej części tj. 5 880 000 zł z  Rządowego Funduszu Polski Ład oraz środków własnych powiatu w kwocie 120 000 zł.

Wartość zadania 6 000 000 zł

materiał nadesłany Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kurapazurem
Kurapazurem
21 dni temu

Łeeee ja bym ten asfalt zdarł i posypał zwyczajnym żużlem. Będzie taniej, remont w przyszłości tez będzie łatwiejszy a za to co zostanie wybudować można fosę by odgrodzić Mławę od dzialdowa.

es7
es7
21 dni temu

I czy są jakieś głosy krytyczne w tej sprawie ? Polski Ład nie jest taki zły….

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  es7

Tfu!

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu
Reply to  es7

klaskanie i dziękowanie jakiegokolwiek rządu za wybudowanie drogi, szkoły czy szpitala to jak całowanie i przytulanie bankomatu za wypłacenie pieniędzy NASZE pieniądze wydają i mają je przeznaczać na NASZE potrzeby, ich potrzeby MY zaspokajamy i to bez pytania NAS o zgodę rabują NAS bez opamiętania

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x