Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ruszyła wypłata wyprawki szkolnej


Ruszyła wypłata 300 zł na dziecko wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start”. W pierwszej transzy na konta uprawnionych uprawionych osób trafi około 33,7 mln zł.


ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal [email protected].

„Od początku lipca złożono już ponad 1,4 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. Pierwsze środki zostały już przekazane do wypłaty. Na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty” – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Grzegorz Dyjak Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Trąci komunizmem
Trąci komunizmem
10 miesięcy temu

Polska Partia Socjalistyczna kontynuuje rozdawnictwo, które skutkuje wyższą inflacją, zadłużaniem i dodrukiem pieniędzy. Dlaczego nie można ludziom dobrze zapłacić tak jak w krajach zachodnich i sami by decydowali komu co w danej chwili potrzebne do zakupu.

Xyz
Xyz
10 miesięcy temu

W krajach zachodnich już od bardzo dawna prowadzą ,,rozdawnictwo,, jak ty to nazywasz tam socjalne to dopiero kwoty i jakoś nikt afery nie robi, nie było kasy źle bo za granicą mają teraz są pieniądze jeszcze gorzej wam to nigdy nie dogodzi

Sylwia
Sylwia
10 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Ktoś wyżej napisał prawdę. Ja się z tym zgadzam i popieram. Jestem młodą osobą na etacie i od państwa nie otrzymuje żadnego wsparcia a rachunki i wszechobecna drożyzna też mnie dotykają jak ktoś dostaje „wsparcie” to niech nie gada ale napewno mu zawsze lżej. Minus rozdawnictwa jest taki że niektórzy poprostu z tego żyją a pracować się nie chce dlatego kogoś komu nic się nie należy to w oczy go kole. Co tylko partia rządząca wymyśla żeby kogoś wspomoc niestety nie nas młodych to jest przykre.

22222
22222
10 miesięcy temu
Reply to  Sylwia

Taka prawda

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu
Reply to  Sylwia

Hmmm… jeśli już to młodzi też dostają wsparcie od tego komuszego rządu, bo czym jest zwolnienie z podatku do 26 roku. Są jeszcze i inne profity dla młodych, ale najciemniej jak zwykle pod latarnią.
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie 😛

Eduardo
Eduardo
10 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Różnica między Polską a Zachodem w tej kwestii polega na tym, że ich stać na to a Polskę nie. Polska musi się zadłużać na te przekupne zachcianki. To prowadzi do bankructwa i zubożenia Polaków, patrz przykład Grecji. Skutek masowa emigracja ludzi młodych, a w przypadku Polski dojdzie do tego jeszcze zmarnowane 500+. Jednakże ta ekipa wie, że z problemem zadłużenia będą się borykać następni. Zadłużenie ma swój koniec. To nie jest tak, że można w nieskończoność zadłużać się. Dalszym skutkiem może być np. gigantyczny wzrost podatków np. od własnych nieruchomości np. od mieszkania. Jeśli dostaniesz decyzję, że masz zapłacić na rok podatek od wartości posiadanego mieszkania, rocznie 3.000 zł to złapiesz się za głowę ale zapłacić będziesz musiał. Wtedy pomyślisz czy warto było na tyle jak obecnie pozwalać PiS.

BenAfleck
BenAfleck
10 miesięcy temu

już Wałęsa chciał dać każdemu dać swego czasu po 100 tyś , więc zakładam że TW dobrze wiedział że piniędze są .

POTS
POTS
10 miesięcy temu

Ci co narzekają na „rozdawnictwo” sami łapy wyciągają i krytykują (dzięki 500+ Najwyższy spadek spadło ubóstwa wśród dzieci -dane EUROSTATU- i co wam nie pasuje…?)…nie no jak wcześniej było lepiej „ciepała woda w kranie:…”szczaw i mirabelki” praca za 5zł na godzinę, strzelanie do górników, odbieranie laptopa Latkowskiemu we Wprost przez służby, śedzia na telefon…itd…to wam pasuje? tuskowe zarządzanie…na szparagi do Niemczech, bo bezrobocie 17%…chyba zapomnieliście jak było…2mln osób na emigracji…ogarnijcie się ludzie…chcieliście jak na zachodzie, a na zachodzie wspierają rodziny, i co wam nie pasuje? macie podobnie i ciągle wam źle, choć łapki wyciągacie i narzekacie…hipokryci

***** ***
***** ***
10 miesięcy temu
Reply to  POTS

Zastanów się co piszesz, bo chyba za dużo komuszego TVpis ogladasz i nie wiesz co to rzeczywistość, a co to fikcja. Dodruk pieniądza to zadłużanie naszego kraju, ale dla ciebie ważne żeby Ci dawali za darmo kasę. A na tą kasę co dostajesz to ja pracuję i zarabiam. A obecny nierząd komuszy współpracujacy z sowietami nie ma własnych pieniedzy. Czyli swoich nie daje A moje i innych co ciężko pracują.

Last edited 10 miesięcy temu by ***** ***
POTS
POTS
10 miesięcy temu
Reply to  ***** ***

Kiedyś analfabeci potrzebowali trzech krzyżyków, a dzisiaj ośmiu gwiazdek… ładnie się podpisałeś…hahaha

Anonim
Anonim
10 miesięcy temu
Reply to  POTS

Nooo patrzta jak ten pisowski elektorat podnosi głowy… ale chyba niedługo je znów opuścicie i przestaniecie się wymądrzać 😀
Najgorzej jak woda sodowa uderza do głowy, za kogo wy się macie? „Elyty” z was elyty jak z koziej d… trąba. Przyjrzyj się prawdziwym elitom, ludziom inteligentnym, kulturalny i porównaj to z ch…stwem jakie jest w szeregach tej waszej sekty.

POTS
POTS
10 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Podnosi głowy? My nigdy ich nie opuściliśmy. Przyjrzyj się sobie w lustrze, a chu..ja zobaczysz, pełnego kompleksów i pretensji do całego świata

***** ***
***** ***
10 miesięcy temu
Reply to  POTS

Jakieś to porównanie jest. I wcale sie nie obrażam. Ale wiesz co te 8* oznacza. To właśnie tak myślę o ludziach którzy popierają obecnych komuchów co są u władzy.

POTS
POTS
10 miesięcy temu
Reply to  ***** ***

Komuchów to szukaj głównie w lewicy i PO

Kuba
Kuba
10 miesięcy temu
Reply to  POTS

Przyjrzyj się najpierw swoim guru z czym byli związani i jak się po katolicku prowadzili.
Może zacznij od prezesa i zgadnij dlaczego tak dobrze powodziło się mu za komuny, następnie przejdź do Terleckiego i tak po kolei przeanalizuj życiorysy tych swoich pisich idoli. Może wtedy zrozumiesz kto jest komuchem i dlaczego. Twój prezes tęskni za tymi gomułkowymi i gierkowskimi czasami. Ciągle do czegoś wraca i ciągle chce coś odświeżać. Tyle, że żeby to zacząć zauważać trzeba znać historię, trzeba umieć dedukować i trzeba umieć myśleć.

POTS
POTS
10 miesięcy temu
Reply to  Kuba

sprawdź w google „lista Kukiza” to się dowiesz gdzie głównie są komuchy…zacznij myśleć, a nie pier..olisz to co Ci w głowie TVN namieszał…teraz w europarlamencie siedzą komuchy z SLD…i krzyczą o demokracji….śmiech na sali…polecam trochę własnej inicjatywy, i samodzielnego myślenia…

***** ***
***** ***
10 miesięcy temu
Reply to  POTS

Myślenie nie boli jeśli w głowie jest chociaż odrobina mózgu. Ale co się dziwić jak się jest marionetką sterowaną odgórnie.

POTS
POTS
10 miesięcy temu
Reply to  ***** ***

Zauważyłem, że Ciebie myślenie boli…ale żeby tak publicznie się do tego przyznawać….hahha masakra. Jest jednak dla Ciebie nadzieja, ameby bez mózgu przetrwały miliony lat…trzymam kciuki…

***** ***
***** ***
10 miesięcy temu
Reply to  POTS

Kukiz i prawdziwe informacje to tak jak urojenia Antka Smoleńskiego. Śmieszne te twoje krótkie infantylne wstawki. W twoim przypadku są złe rokowania. A tak nawiasem nigdy nie lubiłem rządów które kiedyś rządziły bo kłamali obiecując gruszki na wierzbie. Ale obecni prześcignęli w oszustwie i grabieży po trzykroć wszystkich poprzednich. Jak tego nie widzisz to nie mamy o czym dyskutować.

Last edited 10 miesięcy temu by ***** ***
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x