Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

I w tym roku Miedziana wyruszy na pielgrzymkowy szlak


Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę wyruszy spod płockiej katedry 6 sierpnia, by 14 wchodzić już do Częstochowy. Tegoroczne hasło pielgrzymki to „Powróćmy na Eucharystię”. Od Płocka pielgrzymka będzie wędrowała w 11 grupach. Jak co roku od wielu lat, z mławskich dekanatów wschodniego i zachodniego – obejmujących 16 parafii wyruszy grupa Miedziana.


Przewodnikiem Miedzianej na trasie Mławy –  Płock będzie ks. Tadeusz Jabłoński, natomiast od Płocka do Jasnogórskiego Sanktuarium grupę poprowadzi ks. Tomasz Kolczyński. Spotkanie organizacyjne wszystkich pielgrzymów z naszych dekanatów zaplanowane jest na niedzielę 31 lipca (niedziela) w  parafii Świętej Trójcy w Mławie. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godzinie 18-tej. Na spotkaniu  będzie można złożyć karty zgłoszeniowe, zapłacić składkę na pielgrzymkę oraz otrzymać informacje organizacyjne dotyczące autokaru i bagażu.

Mławscy pielgrzymi w akcji „Zabierz MIEDZIAKA”, zachęcają, by przekonać i zabrać  ze sobą kolejną osobę na szlak pielgrzymi. Ci jednak, którzy z różnych względów nie mogą pójść pieszo mogą towarzyszyć pielgrzymom duchowo na codziennych spotkaniach.

Bieżące informacje o sprawach organizacyjnych grupy Miedzianej znajdują się na facebookowym fanpage Grupa Miedziana – Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę!   

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pielgrzm
Pielgrzm
26 dni temu

Jedni lubią spać inni biegać a ja lubię pielgrzymować. To nie znaczy że pałam miłością do duchownych. Każdy robi to co lubi.

czytelniczka
czytelniczka
28 dni temu

Trzeba było ludzi nie wystawiać za drzwi kościołów w czasie pandemii. Teraz się hierarchowie obudzili? Sami powinni zatem pielgrzymować z intencją żeby wierni wrócili. Ciekawe co zrobicie przy kolejnej zarazie? Też się pochowajcie i zaryglujecie drzwi kościołów?
Pielęgniarki nie uciekały ze szpitali jak im przyszło pracować z covidami.

Jan
Jan
28 dni temu

Kiedy Ci ludzie przejrzą na oczy. Można sobie wierzyć po cichu nie afiszują się z tym. Pomodlić mogą się chociażby w domu.

Daktyl
Daktyl
25 dni temu
Reply to  Jan

Jasne …..seksem i gołe dupy na paradach można pokazywać , ale religia ma być schowana do szafy. Nic z tego kolego . I ciesz się że żyjesz w tak tolerancyjnym kraju jak Polska bo gdzie indziej nikt by nawet nie dyskutował….

Lopez
Lopez
28 dni temu

Mówi się trudno.

Kurapazurem
Kurapazurem
28 dni temu

Oj co to ludzie mają w głowach…

DiAjDi
DiAjDi
28 dni temu
Reply to  Kurapazurem

Przyjemne z pożytecznym , ale Ci co popylają wokół czarnego granitu to dopiero mają jazdę.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x