Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kopnął i zranił pod sklepem kota. Jakie są konsekwencje?


Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł zastosował prokurator wobec Mariusza Damiana S., który na początku lipca kopnął kota przed jednym ze sklepów w Myszyńcu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.


 Do sytuacji doszło w poniedziałek 4 lipca po południu, przed jednym z myszynieckich sklepów. Mężczyzna wychodząc ze sklepu bez powodu kopnął kota. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. Po zdarzeniu mężczyzna wsiadł do auta i odjechał. Niestety, w wyniku kopnięcia zwierzę doznało poważnych obrażeń ciała, w postaci licznych złamań i częściowej utraty wzroku.

Policjanci z Myszyńca zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji powiatu szczycieńskiego.  Jak podała Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce przedstawiono Mariuszowi Damianowi S. zarzut tego, że 4 lipca około godziny 18.00 w miejscowości Myszyniec, ul. Plac Wolności przy sklepie „Groszek”, w miejscu publicznym znęcał się nad zwierzęciem w ten sposób, że wychodząc ze sklepu umyślnie kopnął z dużą siłą siedzącego na chodniku kota, w wyniku czego zwierzę doznało licznych obrażeń w postaci m.in. utraty wzroku w lewym oku, podejrzenia pęknięcia żebra, podejrzenia uszkodzenia miednicy, delikatnego niedowładu tyłu, bolesności brzucha i zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, to jest czyn z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, wobec czego, ostrołęcki prokurator zastosował wobec podejrzanego Mateusza Damiana S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 5 000 zł.

red.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szkoda kiciaka
Szkoda kiciaka
28 dni temu

Biedny kotek

Sexoholik
Sexoholik
28 dni temu

Kopnąć śmiecia też

Zazula
Zazula
26 dni temu
Reply to  Sexoholik

Proszę nie zamieniać się w zwyrodnialca. Za takie zachowanie powinien pracować w schronisku dla zwierząt.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x