Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe książki i wyposażenie dla szkolnych bibliotek w Mławie


W 2022 roku Miasto Mława pozyskało od Wojewody Mazowieckiego kwotę 48 000 zł z przeznaczeniem na realizację Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup książek i wyposażenia do bibliotek szkolnych w czterech placówkach, których organem prowadzącym jest miasto.


Dofinansowanie wojewody stanowi 80% łącznej kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym i wynosi po 12 000 zł dla każdej ze szkół. Miasto Mława na realizację przedsięwzięcia dla każdej z jednostek zapewniło kwotę wkładu własnego w wysokości 3 000 zł, co stanowi min. 20% kwoty łącznych kosztów realizacji zadania objętego wsparciem. Łączna kwota do dyspozycji dla każdej szkoły wynosi 15 000 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 60 000 zł.

Wsparcie finansowe otrzymały następujące szkoły podstawowe prowadzone przez Miasto Mława:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie z siedzibą przy ul. Sportowej 1,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie z siedzibą przy ul. Pogorzelskiego 4,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie z siedzibą przy ul. Granicznej 39,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie z siedzibą przy ul. Żołnierzy 80 Pułku Piechoty 5.

Jak podaje urząd miasta, dzięki otrzymanemu wsparciu zakupione zostaną książki będące nowościami wydawniczymi, książki historyczne, w tym poświęcone historii Polski XX wieku, lektury szkolne i elementy wyposażenia do bibliotek szkolnych. W każdej ze szkół będą realizowane działania promujące oraz wspierające rozwój czytelnictwa, co zwiększy atrakcyjność ofert bibliotek szkolnych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x