Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławski Szlak Turystyczny już oznakowany


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Mazowsze zakończyło znakowanie 47-kilometrowego Mławskiego Szlaku Turystycznego. To rewitalizacja dawnego Szlaku Walk Wrześniowych 1939 r., który powstał w 1979 r. z inicjatywy nieistniejącego obecnie PTTK Mława.


Na trasie lub w jej sąsiedztwie znajduje się m.in. 55 bunkrów Pozycji Mławskiej, ale także zabytki architektoniczne (np. kościół pw. Świętej Trójcy, ratusz, budynek muzeum i biblioteki publicznej w Mławie), miejsca pamięci (np. kopiec Powstańców Styczniowych w Mławie, cmentarz niemiecki w Mławce, pomnik piechura w Uniszkach Zawadzkich), obiekty rekreacyjne (np. zalew Ruda) i ostoje przyrody (np. rezerwat Dębowa Góra w Dwukołach, Zagroda Żubra w Mławie). PTTK Mazowsze zapowiada, że jeszcze w lipcu powstanie strona www, aplikacja mobilna, infrastruktura szlakowa i drukowana mapa. Wytyczony szlak dedykowany jest przede wszystkim turystyce pieszej i rowerowej na terenie Mławy, gmin Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna oraz Nadleśnictwa Dwukoły.

Po oznakowaniu pojawiły się już pierwsze głosy krytyczne.

– Przebyłem już trasę Mławskiego Szlaku Turystycznego pieszo i rowerem typu cross i w praktyce wygląda to beznadziejnie. Obecne oznakowanie na biało-czerwono wielkości dłoni na drzewach jest słabo widoczne. Zwłaszcza, gdy jest się przy skrzyżowaniach i rozjazdach dróg leśnych/polnych/asfaltowych. Proponuję zamontować przy takich miejscach znaki stojące z tabliczkami kierunku jazdy. Poprawiłoby to przebycie trasy bezproblemowo – taki wpis zamieściła jedna z osób, która ten szlak już przebyła. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
10 miesięcy temu

Wszyscy piszą o szlaku pieszo-rowerowym, zarządca szlaku namalował małe kółka na słupkach i drzewach. Każdy, kto chce skorzystać ze ścieżki pieszo-rowerowej chciałby zaplanować wycieczkę. Gdzie są punkty dostępowe? To jest pętla? Ta ścieżka wiedzie przez drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne?

SOPR
SOPR
10 miesięcy temu

A gdzie można znaleźć ślad tego szlaku ? Traseo lub podobny

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x