Zawodnicy KS Marlin w finałach mistrzostw Polski

Amelia Butryn i Patryk Kaliszewski wywalczyli sobie miejsce  w czołówce najlepszych zawodników w Polsce podczas   Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu, które odbywały się w Olsztynie. Te zawody na pewno zapadną na długo w pamięci młodych sportowców.

Na mistrzostwach Mławę reprezentowali zawodnicy dwóch klubów: KS Marlin oraz Płetwala Mława. Jedyna reprezentantka Płetwala – Maja Komorowska, choć poprawiła własny rekord życiowy na 50 metrów stylem dowolnym, nie zdołała przebić się do czołówki.

Znacznie lepiej poszło drużynie KS Marlin, zarówno w zmaganiach indywidualnych jak i sztafetowych. Amelia Butryn w pływaniu na 100m stylem klasycznym wywalczyła sobie miejsce w finale A i uplasowała się na 8 miejscu w Polsce. Do tego na 200m stylem klasycznym zajęła 12 miejsce, a na 50m stylem klasycznym była 15.

Wśród czołowych zawodników znalazł się też Patryk Kaliszewski. Na dystansie 100m stylem klasycznym zajął 13 miejsce w Polsce, a na 200m stylem klasycznym  i 50m stylem klasycznym sklasyfikowany został na 15 pozycji.

Mławski KS Marlin zespół wystawił również sześć sztafet które odpowiednio zajmowały;