Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zawodnicy KS Marlin w finałach mistrzostw Polski


Amelia Butryn i Patryk Kaliszewski wywalczyli sobie miejsce  w czołówce najlepszych zawodników w Polsce podczas   Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu, które odbywały się w Olsztynie. Te zawody na pewno zapadną na długo w pamięci młodych sportowców.


Na mistrzostwach Mławę reprezentowali zawodnicy dwóch klubów: KS Marlin oraz Płetwala Mława. Jedyna reprezentantka Płetwala – Maja Komorowska, choć poprawiła własny rekord życiowy na 50 metrów stylem dowolnym, nie zdołała przebić się do czołówki.

Znacznie lepiej poszło drużynie KS Marlin, zarówno w zmaganiach indywidualnych jak i sztafetowych. Amelia Butryn w pływaniu na 100m stylem klasycznym wywalczyła sobie miejsce w finale A i uplasowała się na 8 miejscu w Polsce. Do tego na 200m stylem klasycznym zajęła 12 miejsce, a na 50m stylem klasycznym była 15.

Wśród czołowych zawodników znalazł się też Patryk Kaliszewski. Na dystansie 100m stylem klasycznym zajął 13 miejsce w Polsce, a na 200m stylem klasycznym  i 50m stylem klasycznym sklasyfikowany został na 15 pozycji.

Mławski KS Marlin zespół wystawił również sześć sztafet które odpowiednio zajmowały;

Męskie

-18 miejsce 4x100m dowolny

-19 miejsce 4x200m dowolny

-19 miejsce 4x100m zmienna

Damskie

-14 miejsce 4x100m dowolny

-18 miejsce 4x100m zmienna

-25 miejsce 4x100m zmienna mieszana

Pozostali reprezentanci: Zuzanna Deręgowska, Marcel Bużycki, Aleksander Orkwiszewski, Natalia Orzech, Gabriela Rachuba i Mieszko Sadza, choć nie znaleźli się w ścisłej czołówce również poprawiali swoje życiowe rekordy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
23 dni temu

tylko SKAKAJTA jak was TUMEK uczy

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Tumek może dla synów się zmień i nie bądź „pastewny” ?

pływak
pływak
1 miesiąc temu

Super czasy ale nie wystarczające na dalszy pobyt w kadrze Polski ani Amelia Butryn,ani Patryk Kaliszewski nie utrzymali swoich miejsc w Kadrze Narodowej Polski, szkoda.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

TUMEK jest dobry Dyzma ha ha

były Uczeń
były Uczeń
24 dni temu
Reply to  Andrzej

Tumek nie dawaj minusów

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x