Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sprzedał kradzioną klatkę za 20 zł. Grozi mu 10 lat odsiadki


24-letni mężczyzna ukradł wolontariuszom stowarzyszenia „Uszy do Góry” metalową klatkę wartą 1400 zł i sprzedał ją za 20 zł innej osobie. Policjanci odzyskali klatkę, a zatrzymanemu wkrótce przez mundurowych, grozi za ten czyn nawet 10 lat więzienia.


Wiele gmin boryka się z problemami bezdomnych psów, które stwarzają zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale także i poruszających się pojazdami.  Jedną z nich jest gmina Dzierzążnia. Mając na celu odłowienie takich psów, wolontariusze ze Stowarzyszenia „Uszy do Góry”, zamontowali przy jednej z posesji w miejscowości Nowa Dzierzążnia klatkę do odłowu zwierząt. Klatka była przytwierdzona do ogrodzenia łańcuchem i dodatkowo zabezpieczona kłódką. Wolontariusze sprawdzając miejsce zamontowania klatki stwierdzili, że w dniach 3-4 lipca została skradziona. Klatkę wyceniono na 1400 złotych. O powyższym zdarzeniu została powiadomiona KPP w Płońsku. W wyniku podjętych czynności ustalono i zatrzymano sprawcę kradzieży, którym okazał się 24 letni mieszkaniec gminy Dzierzążnia.  Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz wskazał osobę, której sprzedał klatkę za 20 złotych. Klatkę odzyskano.

– Za ten czyn grozi sprawcy kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez KPP w Płońsku – poinformował oficer prasowy KPP w Płońsku podinsp. Grzegorz Osiński.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dzidzi
Dzidzi
1 miesiąc temu

1400 zł ale ktoś poleciał po bandzie i wy.. Mał tych wolontariuszy bez mydła10 kg złomu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x