Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na rowerach z Wieczfni do Białut i z powrotem


Ponad 60 osobowa grupa rowerzystów wyruszyła w sobotnie popołudnie ( 9 lipca) z Wieczfni Kościelnej. Celem uczestników Wieczfniańskiego Rajdu Rowerowego był białucki las i pomnik upamiętniający miejsce straceń więźniów obozu w Działdowie.


11 kilometrowa trasa wiodła przez malownicze zakątki gminy Wieczfnia Kościelna oraz sąsiedniej gminy Iłowo-Osada, w tym przez Białuty, leżące na pograniczu województwa warmińsko- mazurskiego i  mazowieckiego, gdzie ciekawostką są m.in. ruiny kościoła ewangelickiego.

Historię miejsca straceń więźniów działdowskiego obozu w białuckim lesie przypomniał uczestnikom rajdu wójt Mariusz Gębala, a uczestnicy rajdu oddając hołd ofiarom zbrodni hitlerowskiej zapalili pod pomnikiem znicze.

Na zakończenie rajdu na jego uczestników czekał  przy świetlicy wiejskiej w Kulanach poczęstunek z grilla, przygotowany przez miejscowego sołtysa.

źródło i fot. UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x