Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znaleziono ponad 100 niewybuchów. Konieczna była ewakuacja


W Chruszczewie koło Ciechanowa na terenie budowy domu natknięto się na niecodzienne znalezisko. W jednym miejscu znajdowało się ponad 100 pocisków. Niezbędna była ewakuacja z okolicznych domów.


Na niecodzienne znalezisko natknięto się podczas prac ziemnych związanych z budową domu. Na jednej z posesji w Chruszczewie koło Ciechanowa wykopane zostały przedmioty przypominające niewybuchy.

– Na miejscu policyjny pirotechnik potwierdził, że jest są to pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Teren znaleziska był zabezpieczony przez patrol policji do czasu przybycia saperów – informuje kom. Jolanta Bym z KPP Ciechanów.

– Podczas podejmowania materiałów niebezpiecznych przez patrol saperski ewakuowano mieszkańców z okolicznych domów na odległość 200 metrów. Z terenu budowy wydobyto ponad 100 niewybuchów – dodaje.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem a nawet śmiercią. Zawsze, gdy ujawnimy przedmiot przypominający niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska!

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x