Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Pamiętaj o bohaterach”. Mural wpada w oko


Na ścianie garażu przy ulicy Zachodniej pojawił się nowy, wpadający w oko mural. Upamiętnia on bohaterów Powstania Warszawskiego, a sfinansowany został ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.


Pomysłodawcą powstania właśnie takiego muralu jest związany obecnie z Muzeum Niepodległości w Warszawie historyk i mławianin Maciej Jakubowski. Swój pomysł zgłosił do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza i na jego realizację otrzymał ponad 6 tys. zł. W swojej formie mural ma promować polską historię, wartości patriotyczne i jedność Mazowsza z Warszawą. Grafikę wykonała  firma „Wypisz-wymaluj” z Olsztyna.  

30 czerwca 2022 roku mural został odsłonięty z udziałem m.in. delegacji Muzeum Niepodległości w Warszawie, radnego mazowieckiego sejmiku Konrada Wojnarowskiego,  Artura Dębskiego – prezesa SML-W Zawkrze w Mławie, Hanny Miłoszewskiej przedstawicielki zarządu wspólnoty mieszkaniowej Osiedle Książąt Mazowieckich 31 i 32 i pomysłodawcy.

Mural znajduje się przy ulicy Zachodniej 40 (garaże) w Mławie.

red.

fot. Muzeum Niepodległości Warszawa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x