Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są już wstępne wyniki matur. Jak wypadł powiat mławski?


Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie pojawiła się już wstępna informacja o wynikach egzaminu maturalnego w województwie mazowieckim przeprowadzonego w maju 2022 r. To pierwsze zestawienie informujące o średnich wynikach i zdawalność w poszczególnych powiatach.


To kolejny rok, gdy powiat mławski wypada gorzej niż powiaty sąsiednie. Według opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie średnich wyników w powiatach z egzaminu maturalnego w 2021 roku, powiat mławski osiągnął średnią zdawalność na poziomie 72%. Dla porównania: powiat przasnyski 78%, żuromiński 78 %, płoński 84 %, ciechanowski 80 %. Jak widać z tych danych, nie ma tu powodów do radości.

Maturzystom mławskich szkół stosunkowo najlepiej „poszedł” egzamin z języka polskiego (poziom podstawowy). Tu zdawalność sięgnęła 90 %. Dla porównania: powiat przasnyski 90 %, żuromiński 91 %, płoński 93 %, ciechanowski 92%.

Gorzej już wypadła matematyka (poziom podstawowy). W mławskich szkołach było to 82%. Dla porównania: powiat przasnyski 87 %, żuromiński 85 %, płoński 87 %, ciechanowski 87 %.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Jednak powiat płoński najlepiej!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x