Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pamięci Wacława Grabowskiego „Puszczyka” i  jego żołnierzy niezłomnych [FOTO, FILM]Polowa msza święta, apel poległych, salwa honorowa, kwiaty i znicze pod obeliskiem. Tak uczczono pamięć partyzantów oddziału Wacława Grabowskiego „Puszczyka” w Niedziałkach.

Zaproszeni goście, mieszkańcy Mławy, gminy Lipowiec Kościelny ale także okolic Kuczborka i działdowszczyzny, oraz przedstawiciele grup rekonstrukcji historycznej, stowarzyszeń i innych organizacji stanęli 5 lipca br. pod pomnikiem oddziału Żołnierzy Niezłomnych Wacława Grabowskiego „Puszczyka”. Tam odbyły się coroczne uroczystości upamiętniających tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny, a ich miejsce pochówku pozostaje nadal nie znane. Uroczystości rozpoczęła polowa msza św. w asyście kompanii honorowej 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa i pocztów sztandarowych. O walczących za Niepodległą, w tym żołnierzach Puszczyka przypomniał apel poległych, salwa honorowa oraz okolicznościowe przemówienia. Pod pamiątkową tablicą delegacje złożyły kwiaty i znicze. Na zakończenie uroczystości poczęstunek dla obecnych przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Malinowe Usta z Kęczewa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
BLM
BLM
1 miesiąc temu

Cześć i Chwała Bohaterom !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x