Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyszyny Kościelne. Wstęga przecięta, droga otwarta [FOTO]Ponad 3,5 km drogi powiatowej relacji Wiśniewo – Wola Szydłowska przebudowało mławskie starostwo dzięki wsparciu finansowemu samorządu wojewódzkiego i gminy Stupsk. Szczególnie na tej inwestycji zyskały Wyszyny Kościelne. Prace drogowe trwały prawie rok i kosztowały niemal 7 mln. zł. Do montażu finansowego 4 mln zł wniósł Samorząd Województwa Mazowieckiego, ponad 1,6 mln zł powiat mławski i prawie 1,3 mln zł gmina Stupsk.

W ramach inwestycji przebudowano 3,549 km drogi, wykonano 1,8 km chodników, zostały zbudowane nowe sieci kanalizacyjne, przebudowane gazowe i teletechniczne. Przy cmentarzu powstał nowy parking o powierzchni ponad 1145 metrów kwadratowych.

W poniedziałek 4 lipca, w Wyszynach Kościelnych odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanego odcinka drogi i jej poświęcenie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. poseł Anna Cicholska, przedstawiciele mazowieckiego sejmiku z radnym Konradem Wojnarowskim, projektant Andrzej Dusiński, przedstawiciel wykonawcy, władze powiatu ze starostą Jerzym Rakowskim, radni powiatowi, wójt Jacek Świderski i radni gminy Stupsk, dyrektor PZD Leszek Ślubowski.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
1 miesiąc temu

WYMODEROWANO !!!!

Lopez
Lopez
1 miesiąc temu

Takie imprezki to były dobre za starej dobrej komuny za PZPR i dziś za PiSu.

Oli
Oli
1 miesiąc temu

Droga do szkoły w Wyszynach fatalna dziura na dziurze,jezdzi się slalomem.Nikt się tym nie zajmuje.Taka sama do pkp w Wyszynach.

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Oli

Na stronie Urzędu Gminy w Stupsku ogłoszono przetarg na rozbudowę drogi Wyszyny – Trzcianka, na tę z dziurami.

Oli
Oli
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Gorsza jest droga do szkoły,mozna zawieszenie urwać od tych dziur.

Yhy
Yhy
1 miesiąc temu
Reply to  Oli

Taka prawda dziura na dziurze zawieszenie urwać idzie ale kogo to obchodzi.

Oli
Oli
1 miesiąc temu
Reply to  Yhy

A powinno obchodzić wójta,skoro to droga gminna.I dyrektora szkoły,do której sam też dojeżdża.

Deckard
Deckard
1 miesiąc temu

I komu to potrzebne te cały przecinanie wstążek? Niech się lepiej zajmą kolejnymi inwestycjami bo dróg do naprawy coraz więcej (zaraz za plecami kolejna droga z dziurą na dziurze).

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x