Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianin w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo


Wśród uczestników 17. edycji popularnego programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo emitowanego w telewizji Polsat znalazł się Robert Szpręgiel – pochodzący z Mławy, znany już na całym świecie śpiewak operowy.


Robert Szpręgiel jest absolwentem Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Pracował w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. To znakomity baryton, mający na koncie występy m.in. w spektaklach: „Orfeusz w piekle”, „Piotruś Pan” czy „MissSaigon”.

Po kilku latach wrócił do śpiewu klasycznego w Warszawskiej Operze Kameralnej w której występował w dziełach Mozarta, Moniuszki, Verdiego. Aktualnie jest solistą Polskiej Opery Królewskiej. Pozostaje otwarty na różnorodność form i gatunków muzycznych, ale oprócz wykonywania partii barytonu w najsłynniejszych operach śpiewa także wiele utworów z gatunku musicalu i muzyki rozrywkowej.

Jego obecność w programie została ciepło przyjęta przez internautów, choć zdziwienie wzbudził fakt, że jest pierwszym śpiewakiem operowym biorącym udział w tym show.

W kolejnych odcinkach Robert będzie rywalizował z siedmioma innymi uczestnikami programu. Trzymamy kciuki za jego występy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x