Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto wybuduje wybieg dla psów


Miasto ogłosiło konkurs na wykonanie koncepcji budowy wybiegu dla psów przy ul. Leszczyńskiego w Mławie. Wybieg ma mieć kształt koła o średnicy 25 metrów, a koszt jego budowy nie może przekraczać 100 tys. zł.  Poza tym uczestnicy konkursu mają wolną rękę w jego projektowaniu i doborze wyposażenia, ale urządzenia zabawowe mają być przeznaczone do zabawy dla psów różnych ras, w możliwie najbardziej rozszerzonym zakresie.


W ramach wykonania koncepcji biorący udział w konkursie wykona plan zagospodarowania terenu wybiegu dla psów wraz z wszelkimi informacjami, dotyczącymi projektowanych urządzeń zabawowych, elementami małej architektury oraz nawierzchni. Do pracy konkursowej należy załączyć plan zagospodarowania terenu, specyfikację urządzeń zabawowych, specyfikację elementów małej architektury, specyfikację projektowanej nawierzchni (warstwy, powierzchnie), zestawienie urządzeń oraz różnego rodzaju wizualizacje i inne elementy graficzne.

Termin składania prac konkursowych minął 1 lipca, ale konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
właścicielka psa
właścicielka psa
1 miesiąc temu

Ludzie psom wilkiem… tragedia… tak pozbawionego empatii społeczeństwa jak w Mławie to długo szukać… ale jestem przekonana że 100% tych, którzy są przeciwni powstaniu wybiegu jako pierwsi udostępniają posty, żeby adoptować biednego pieska… ale nikt nie pomyśli gdzie później opiekun tego pieska ma z nim się podziać, gdzie go zabrać, żeby mógł swobodnie i bez ograniczeń pobiegać… Ludzie, ogarnijcie się trochę, nie żyjecie na tej planecie sami.

elo
elo
1 miesiąc temu

Ale marudzicie, wybieg dla psów to akurat dobry pomysł. Zobaczymy, jak to będzie funkcjonowało w praktyce

Dzidzi
Dzidzi
1 miesiąc temu

Dramat po co i na co to kasy szkoda! Zaraz będą awantury bo mój pies pogonił twojego!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Burmistrz szykuje kolejny bubel tak jak rewitalizacja placu przy handlowcu?
Tam, przy Leszczyńskiego miał być podobno park aż z 18 drzewami, teraz jeszcze powstanie tam wybieg dla psów. Po prostu wspaniala perspektywa dla tych, którzy chcą odpocząć.
Nic dodać, nic ująć. No może zaraz obok jakiś plac zabaw dla dzieci, a przy okazji jakaś lodziarnia. Przy kolejnym drzewie proponuję zarezerwować miejsce na jakąś knajpę (kolejna kasa wpadnie). A ty człowieku jak się chcesz po ciężkim dniu pracy czy też w weekend zrelaksować, to jedź sobie do któregoś z sąsiadujących miast. Burmistrz pojedzie w tym celu nad Wkrę, do Trzcińca żeby móc posłuchać w ciszy i spokoju szumu wiatru i śpiewu ptaków. Mieszkańcy Mławy niech tam się kiszą wśród śpiewu wron ((z racji pobliskich wysypisk smieci), gruchania dzikich gołębi i szczekania psów.
Nienawidzę ujadających, czyli źle wychowanych psów w miejscach, które winny służyć relaksowi, czyli wypoczynkowi. Jak można wypocząć w miejscu gdzie ktoś przychodzi z jakimś psem podwórkowym i ten ktoś cieszy się, że jego „kundel” bez jednej przerwy ujada jak wściekły, a takie rzeczy się zdarzają w miejskim parku.

Zolaxa
Zolaxa
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Nie trzeba jechać do Trzcińca, można iść na spacer do lasu, nie ma tam źle wychowanych psów, wron ani gołębi. A w Mławie akurat brakuje takiego miejsca dla psów.

mlawianka
mlawianka
1 miesiąc temu
Reply to  Zolaxa

Owszem, brakuje ale czy musi być to miejsce w parku albo na swerku? – chyba niekoniecznie. Takie miejsce mogłoby powstacwzdluz ulicy Kopernika, chyba nic nie stoi na przeszkodzie?

Rozczarowany
Rozczarowany
1 miesiąc temu
Reply to  mlawianka

My mieszkańcy Kopernika mamy już dość atrakcji. Nieprzespane noce . Ciągłe wyścigi ryczących aut i motorów.
Czy my nie możemy spokojnie spać?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Rozczarowany

Raczej nocami, z pieskami nikt na takowe wybiegi nie chodzi…

mlawianka
mlawianka
1 miesiąc temu
Reply to  Zolaxa

W lesie nie ma ławek do tego, żeby się wyciszyć zrelaksować, za to są kleszcze. Z psem można iść na spacer do lasu 😛 , a później relaksować się wyciągając z niego kolejne kleszcze.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Zolaxa

Moim zdaniem, to człowiek I jego potrzeby winny być dla wladz miejskich o wiele ważniejsze niż potrzeby zwierząt. O zaspokojenie potrzeb zwierząt winni dbać przede wszystkim ich właściciele.

Julek
Julek
1 miesiąc temu

Kolejni potencjalni wyborcy, brawo Sławku.

Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu
Reply to  Julek

Hej a może tak więcej pojemników na te kupki …a czy sikanie to można jakoś złapać?co do wybiegu to już jest ..polecam zielony rynek …ani jednego pojemnika …prosze o powazna i fo …

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Rolnik

Ooo… Tak, tak.
Zielony Rynek to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w Mławie. Tak blisko ratusza i tak blisko wypasionego gabinetu burmistrza a strasznie zaniedbane.
Wstyd panie burmistrzu.
Ławki przedpotopowe.
Rabatek z kwiatkami brakuje.
Koszy na śmieci także brakuje.
A mógłby być to bardzo piękny skwer, no ale teren zapewne czeka na dewelopera, a może inaczej:
Deweloper czeka na uwolnienie tego terenu i znów będą nowe bloki.
Kowalewski zastał Mlawę zieloną, a zostawił wybetonowaną….
A potem zdziwienie że mamy susze, nawałnice, nagle zmiany pogody itp. itd. Betonujmy dalej wszystko wokół siebie i podcinajmy nadal gałąź na której siedzimy…
WYBIERAJMY nadal na włodarza naszych miast, państw takie bezmyślne miernoty.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x