Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sprawdź nowe harmonogramy odbioru odpadów


Od 1 lipca 2022 r. odpady komunalne będą odbierane na podstawie nowych harmonogramów. Miasto dostarczyło harmonogramy do właścicieli nieruchomości oraz podmiotów zarządzających nieruchomościami. Gdyby ktoś jednak potrzebował, zawsze można je sprawdzić TUTAJ.


Zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV/ADG z nieruchomości odbędzie się we wrześniu, a jej harmonogramy i terminy można sprawdzić TUTAJ. Jeżeli ktoś potrzebuje pozbyć się tych odpadów w innym terminie może to zrobić w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Płockiej 102 prowadzonym na zlecenie miasta. Punkt jest czynny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 7.00-15.00 oraz w soboty w godzinach 8.00-12.00 i przyjmuje wyłącznie odpady posegregowane. Żeby pozostawić tam odpady należy okazać się dowodem uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami na rzecz miasta, albo aktualnym wyliczeniem opłat eksploatacyjnych od Spółdzielni lub zarządcy nieruchomości z uwidocznioną opłatą za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców bloków.

Elektroodpady niewielkich rozmiarów, tj. wszystkie urządzenia działające na prąd lub baterie, a więc telefony, laptopy, aparaty fotograficzne, komputery, tostery, ciśnieniomierze, zabawki elektroniczne, których wymiary nie przekraczają 50 cm możemy także wrzucać do czerwonych pojemników ustawionych w 6 lokalizacjach na terenie miasta. Dla przypomnienia lista lokalizacji czerwonych pojemników:

  1. Osiedle Książąt  Mazowieckich w pobliżu bloku nr 30,
  2. Targowa w pobliżu marketu Carrefour,
  3. Mikołaja Kopernika przy stadionie MOSiR Mława,
  4. Osiedle Młodych w pobliżu bloku nr 4,
  5. Stanisława Moniuszki w pobliżu sklepu Groszek,
  6. Studzieniec w pobliżu marketu Bricomarche

przy czym lokalizacja ostatniego pojemnika wkrótce ulegnie zmianie z uwagi na rozpoczynającą się budowę ulicy Studzieniec. Ważne jest, aby nie wrzucać tam żadnych innych odpadów, niż te do których pojemniki są przeznaczone

Ratusz prosi o śledzenie harmonogramów i wystawianie (przygotowywanie) odpadów do odbioru w godzinach porannych w wyznaczonych terminach odbiorów, a administratorów bloków dodatkowo o zabezpieczenie dostępu do miejsc zbierania odpadów  w terminach odbioru – tak, żeby parkujące auta nie blokowały odbiorów.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x