Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gra „This War of Mine” jako szkolna lektura uzupełniająca


Ministerstwo Edukacji sięga po gry video jako element procesu dydaktycznego. Na stronie resortu jest już dostępna do pobrania gra „This War of Mine”. Wraz z nią przygotowano scenariusze zajęć lekcyjnych.


This War of Mine to pierwsza, w historii lektura szkolna uzupełniająca dla szkół ponadpodstawowych w formie gry wideo, przyjęta przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jest ona dostępna na stronie ministerstwa i można ją pobrać za darmo. We współpracy z twórcami gry zostały także opracowane materiały o charakterze edukacyjnym do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć. Dodatkowo zostały przygotowane scenariusze zajęć lekcyjnych z takich przedmiotów jak język polski, wiedza o społeczeństwie oraz etyka.

– This War of Mine to wyjątkowa gra wideo opowiadająca o losach cywilów usiłujących przetrwać w mieście ogarniętym przez konflikt zbrojny. Cechuje ją niezwykły realizm w oddaniu ponurej rzeczywistości towarzyszącej wojnom i bezkompromisowe ukazanie wyniszczającej moralnie i fizycznie walki o życie. Jednocześnie interaktywność będąca domeną gier wideo pozwala spojrzeć na trudną tematykę z perspektywy uczestnika zdarzeń. This War of Mine przygotowano z dbałością o detale. Gra powstała w oparciu o analizę szeregu konfliktów zbrojnych z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wydarzenia takie jak Powstanie Warszawskie, Szturm Groznego, czy wojna w Syrii były analizowane szczególnie pod kątem losów ludności cywilnej. W procesie tworzenia gry uwzględniono także badania ukazujące wpływ traumatycznych przeżyć na psychikę dorosłych i dzieci. Z kolei relacje naocznych świadków oblężenia Sarajewa posłużyły twórcom za główną inspirację – opisuje grę ministerstwo.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zdając sobie sprawę z tego, że gry wideo obecnie stanowią jeden z kluczowych elementów współczesnej kultury zachęca do szerokiego włączania gier edukacyjnych w proces dydaktyczny uczniów.

– Włączanie gier do systemu edukacji pozwala na przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny dla ucznia, rozwijanie umiejętności miękkich i poszerzanie granic wyobraźni – dodaje MEiN.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pik Pok
Pik Pok
1 miesiąc temu

Jeszcze symulator kozy na biologię, fifa na wf i inne

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x