Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Felieton pod „patronatem” burmistrzaJest w Mławie taka osoba, która wie wszystko najlepiej i bez której nic się nie podzieje.  Żadna większa a nawet mniejsza impreza czy wydarzenie w mieście. Nawet ja piszę ten felieton pod jego patronatem, choć patron dowie się o tym post factum. Nie piszę tu jednak o Świętym Wojciechu, bo ten pozostaje patronem całego miasta. Mławskie imprezy i wydarzenia mają z reguły za patrona burmistrza i trudno się oprzeć wrażeniu, że im bliżej wyborów tym bardziej jest to akcentowane.

Być może niektórzy z nas, zwłaszcza ci, którzy czytali książkę Mario Puzo lub oglądali „Ojca Chrzestnego” słysząc o patronie mają przed oczyma obraz Dona Corleone, całowanego w rękę przez osoby przychodzące do niego z różnymi prośbami w dniu wesela córki. I rzeczywiście już w starożytnym Rzymie patronat oznaczał układ między potężnym patronem  a osobą oddającą się pod jego opiekę, oparty na obustronnej wierności i korzyści. W dzisiejszych czasach patronat najczęściej rozumiany jest jako sprawowanie opieki nad czymś, np. szkolnym konkursem, odczytem czy koncertem. Taki honorowy patronat podnosi rangę wydarzenia, ale daje też okazję przypomnienia, podkreślenia roli patrona, np. w drukowanych materiałach, czy osobistym wystąpieniu na imprezie.  I mechanizm jest podobny – no może już bez całowania w rękę, choć będąc na niektórych imprezach ma się wrażenie, że już wiele do tego nie brakuje. W każdym bądź razie to organizator zwraca się do patrona o objęcie patronatu, a ten łaskawie zgadza się, bądź nie. Czasem wiąże się to z jakimś wsparciem finansowym z publicznych pieniędzy, czasem to wsparcie następuje w innej formie.

Nie tylko jednak święty Wojciech i burmistrz bywają patronami. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby o wydarzeniu poinformować jak największą liczbę osób. Stąd powstała jeszcze instytucja patronatu medialnego. Z praktycznego punku widzenia organizatorowi winno zależeć, aby patronat medialny objęło jak najwięcej prasowych tytułów. To gwarantuje jak najszerszy przekaz, a to właśnie przy patronacie medialnym jest głównym zadaniem patrona. Zasada obejmowania patronatu pozostaje jednak ta sama. To organizator prosi o taki patronat. Wystarczy zwykły mail czy telefon i redakcje zasadniczo chętnie się na taki układ godzą. Dla organizatorów jest to też bardzo wygodne, wiadomo bowiem, że żaden redaktor na scenę do przemowy pchał się nie będzie, a za to napisze po imprezie dobrze, choćby nawet w czymś organizatorzy się potknęli.

Tymczasem na mławskim rynku medialnym już od lat daje się zauważyć pewna prawidłowość. Przy patronacie miejskich imprez Codziennik jest konsekwentnie przez burmistrza Kowalewskiego pomijany. Ten fakt zauważył ostatnio nawet zaprzyjaźniony portal z sąsiedniego Przasnysza. Pod plakatem Dni Mławy zamieścił o tym wpis na oficjalnym facebokowym miejskim profilu Miasto Mława, konkludując „widzę, że w Mławie władze boją się tych niezależnych redakcji”.

Pod tym wpisem wkrótce pojawił się kolejny autorstwa, znanego w Mławie społecznika Zbigniewa Ruszkowskiego. Autor porusza w nim ciekawy wątek finansowania z samorządowych pieniędzy niektórych, wybranych mediów i zatrudniania w miejskich urzędach dziennikarzy. „Czy kryterium [patronatu – red.] polega na tym, iż wybieramy tych którzy otrzymali od nas wcześniej znaczną kwotę, a może po prostu nie współpracuje się z tymi mediami, które odważyły się napisać coś krytycznego o władzy? Zawsze lepsze są te, które piszą pochlebnie, a wtedy i kilkadziesiąt tysięcy rocznie się zarobi, a i dziennikarz znajdzie lukratywne zajęcie w ratuszu prawda? MM” – napisał Ruszkowski. Ten wpis nie doczekał się już reakcji ratusza i pozostał bez komentarza.

Pisząc z punktu widzenia Codziennika, warto zauważyć, że to tylko ratusz stosuje takie kryteria „współpracy” – czyli pisz dobrze, albo wcale. Na innym poziomie jest już mławskie starostwo, które wcale się nie obraziło, że np. Codziennik jako pierwszy napisał choćby o zatrzymaniu przez CBA wicestarosty – choć na pewno z nagłośnienia tego faktu nie byli zadowoleni. Nie zmienia to postaci rzeczy, że pomimo takich publikacji  współpracować można.

Nie chciałbym też, żeby ktoś pomyślał, że Codziennik ubolewa, że nie został patronem medialnym Dni Mławy. Ich tegoroczny poziom jest tak wysoki, że nawet gdyby taka propozycja padła, na pewno trzeba by było dobrze podrapać się w głowę. No cóż, ale jaki Ojciec Chrzestny, takie i patronaty.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
55 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Devil
Devil
4 miesięcy temu

Dzień dobry, kłaniam się w pas i rączki całuję, za rok wybory także ten tego ……..

sil
sil
4 miesięcy temu

Ciekawe na kim ma zrobić wrażenie to bieganie w kółko?może ktoś wyjaśnić?

zięć żylety h
zięć żylety h
5 miesięcy temu

Felieton Oki – pomimo błędów ( np. facebokowy – facebookowy ) ale i tak nikt w Ratuszu tego retuszu bez animuszu nie D..Mariuszu

lis
lis
5 miesięcy temu

Podobno, pan dyrektor krzysio jedyne co opanował do perfekcji to bieganie po mosirze w kółko jak przysłowiowy kurczak bez głowy

były zięć żylety h
były zięć żylety h
5 miesięcy temu
Reply to  lis

toć łon chiba se szydłowa a dokładnie sa żeki

Kil
Kil
5 miesięcy temu

no i pan krzysio w mosirze

LIK
LIK
5 miesięcy temu

A siłownia na mosirze przez całe wakacje czynna od poniedziałku do piątku od 7-21 a w sobotę i niedzielę od 8-16 bo co?a basen pracuje normalnie i może? BRAWO!!!!

mlawianka
mlawianka
6 miesięcy temu

No cóż…
Proste wnioski się nasuwaja:
NIGDY WIECEJ ŻADNEGO WUEFISTY, A DLA BEZPIECZENSTWA ŻADNEGO NAUCZYCIELA NIE WYBIERAJMY NA BURMISTRZA MŁAWY, BO TO BARDZO NIEBEZPIECZNE TAK DLA BUDZETU MIASTA JAK I DLA MIESZKANCOW.

woda
woda
6 miesięcy temu

Odp******* się od Sławka

Mławianin
Mławianin
6 miesięcy temu
Reply to  woda

I to jest kultura zwolenników Pana Burmistrza. Tylko „pogratulować” takich wiernych sympatyków.

rEdaktor
rEdaktor
6 miesięcy temu

Nawet zdjęcie potwierdza bezstronność tego portalu

Helena
Helena
6 miesięcy temu
Reply to  rEdaktor

Sedno sprawy

Julek
Julek
6 miesięcy temu

To prawda, jak widzę te nagłówki w „kurierze”czy „naszej” to jestem bliski puszczenia pawia. Propaganda rosyjska już blisko….

Traw
Traw
6 miesięcy temu
Reply to  Julek

Propaganda? Chyba tu

anonimowo
anonimowo
6 miesięcy temu

Droga Redakcjo. To oczywiste że Słońce Mławy nie zniesie krytyki. Skąd my to znamy. Takiej redakcji nie należy informować o miejscowych wydarzeniach bo jeszcze zyska na popularności i wzrośnie jej czytelnictwo a to dla pewnych kręgów mogłaby być klęska. Będziecie czcić , klękać, chwalić, rączki całować to co innego. Wrócicie do łask.

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Redakcjo, czemu się dziwicie?
Mija tydzień od święta rowerów, gdzie było około 800 osób (czy wszyscy to politycy?) , a u was żadnej informacji. Dodajcie news o Stupsku, radzanowie itp. Dlaczego? Bo impreza była udana i miasto stanęło na wysokości zadania. Nie jesteście dla mnie wgl wiarygodni i rzetelni.

Joanna
Joanna
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

To prawda codziennik mławski tylko z nazwy bo o Mławie pisze tylko negatywnie. Więcej rzetelności panie „redaktorze” to może będziecie kiedyś medium.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
6 miesięcy temu
Reply to  Joanna

Zapamiętaj sobie paniusiu, że portal codziennie nie jest
klakierem i portalem BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, który dla swego tylko widzimisię, stworzył sobie specjalny WYDZIAL POD WODZA NACZELNIK GRZYWACZ — W URZĘDZIE POD PRZEWODNICTWEM , KTORA ABY BYC SZEFEM WYDZIALU DO POMOCY DOSTALA LUDZI jest także inny portal pod wodzą Pani LAZOWEJ , która dobrze zna swoje obowiązki wobec pracodawcy, i stosuje cenzurę oraz ma alergię Jeśli ktoś wymienia w opisach zdarzeń i faktów nazwiska zwłaszcza BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO I PANI NACZELNIK WYDZIALU no i stale jest słowo WYMODEROWANO , A WIEC RZETELNOŚCI ” Paniusiu” tu szukaj na portalu Nasza Mława który jest tylko po to aby cały czas śpiewać pochwalne peny jak wspaniałego mamy BURMISTRZA — no i tylko dlatego codzienik .pl jest medium nie zależnym, dzięki któremu możemy bardziej szczegółowo dowiedzieć się, np o awanturze i sporze z byłym podległym pracownikiem JANKOWSKIM, S PRZYKŁADY DZIAŁAŃ BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, i tych dobrych i tych złych nawyków w zarządzaniu można przeczytać tylko na portalu codziennie .pl i tak powinno być!!!¹ WIEKSZOSC MIESZKAŃCÓW MA JUZ DOSC TYCH RZĄDÓW KOWALEWSKIEGO, pod wskazania i potrzeby DEVELOPERÓW !!!

Max
Max
6 miesięcy temu

W punkt!

Oplot
Oplot
6 miesięcy temu

A myślałem że w życiu się z panem nie zgodzę Paniusie uważają że jak za naszą kasę zorganizowały pierdoły i tydzień temu pisały kilkaset osób nastepnie 700 a teraz 800 to codziennik powinien ratusz wychwalać pod niebiosy i to jest wtedy rzetelnie a nie jakieś tam konflikty o wyłudzenie miejskiej kasy na bramkę i pracowników to nie o tym ma pisać .Rzetelnie to dla tych pań przedrukować z Miasto Mlawa ich propagandę i dodać jak cudownie i artystycznie och ach a burmistrz jaki przystojny a jakich sztuczek się wyuczył ach och .Ja wiem że burmistrz zaczął propagandę wyborcza i dlatego ściągnął z radia 7 panią Adamczyk ale panie i pan z tego wydziału znacie umiar demokracja polega na tym iż ludzie mają czasami różne zdanie na ten sam pogląd .
Dla was święto rowerów to wydarzenie na miarę podpisania pokoju z burmistrzem jakiejś tam niemieckiej mieściny dla innych zwykła przejażdżka ludzi w dużej części z okolic Mławy i tyle .a narzucanie siła swojej wizji świata to raczej kierunek…

teżMława
teżMława
6 miesięcy temu
Reply to  Oplot

W imprezie sportowej uczestniczyło kilkuset mławian, czyli te „pierdoły” miały dla nich sens, były potrzebne. Pewnie z przyjemnością obejrzeliby na portalu jakieś zdjęcia, przeczytali kilka zdań – wcale nie o burmistrzu, tylko o sobie. Zwłaszcza że Codziennik nieraz publikował informacje o wydarzeniach dotyczących raptem kilku czy kilkunastu osób. A całkiem niedawno zamieścił wielki fotoreportaż z biegu im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza (Pana zdaniem to też „pierdoły”?).
Co tu mają do rzeczy bramki w ogrodzeniu MOSiR-u? Napisanie o święcie rowerów w jakiś sposób wyklucza relację z sesji rady czy skomentowanie anonimów?

Tik tok tak
Tik tok tak
6 miesięcy temu
Reply to  Joanna

Pisanie o Burmistrzu to nie pisanie o Mławie chyba że mamy absolutną jak Ludwik XIV
I obowiązuje hasło Sławomira I Mława to Ja ?

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

Redakcja, się nie dziwi pisze jedynie o faktach, i spełnia swą rolę w środowisku, chociarz i ja sam nie raz, gdzie nie zgadzam z redakcją portalu, ale trzeba się zgodzić z tym że w większości, pisze o rzeczach ważnych, a i świecie rowerów także było napisanie, widać że odwiedzasz portal od święta!!!

Julka
Julka
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

A może tak podsumowanie finansowe Mławskiego Święta Rowerów? Tania kiełbasa wyborcza kosztowała nas podatników kilkadziesiąt tys zł, żeby bunio mógł zatańczyć z KGW i dać premie dyrektorowi
PS. Ale przydałby się artykuł o nieoznakowanej trasie, braku koszulek, złamaniem przepisów RODO, brakiem informacji gdzie zbierać pieczątki

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu
Reply to  Julka

Koleżanko po pierwsze trasy były podane wcześniej, po drugie koszulek nie zabrakło bo w regulaminie było 500 sztuk a organizator i tak zadbał o zapas bo było więcej, po trzecie były oświadczenia o RODO . Doceń to co masz. Boli ze coś się udało co ?!

Kuba
Kuba
6 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Kolego, dla mnie osobiście oznakowanie trasy to jest zupełnie coś innego jak podanie tej trasy „gdzieś tam” wcześniej. Trasa powinna być zawsze dobrze oznakowana, tak żeby uczestnicy nie mogli sie pomylić. Druga sprawa – 500 koszulek, to i 500 uczestników i ani jednego więcej – chyba proste.
Nie brałem udziału w tej imprezie, nie byłem. Czytam komentarze i tylko wyciągam wnioski.
Nie wiem, które z was ma rację, ale według tego co piszecie oboje, to chyba raczej tym razem „julka” ma rację, bo to co ty piszesz „Piotrze”, to zwykłe tłumaczenie winnego i to na dodatek głupie tłumaczenie.

Rafał
Rafał
6 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Nie wiem, nie byłem ale skomentuję, jakie to polskie

Julka
Julka
6 miesięcy temu
Reply to  Piotr

tak ocztwiscie i ten żwir na skrzyżowaniu krajewo studzieniec też był zaplanowany
ja zgody nie podpisywałam bo zabrakło druku oswiadczenia, nr startowego i koszulki
powiem wiecej zabrakło koszulek dla zawodnikow ale dla celebrytów z urzędu już były mimo ze nie jechali

Ona
Ona
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jak chciałam się dowiedzieć o godzinach rozdawania drzewek na wiosnę, to w codzienniku nic nie było. Jakby ludzi to nie interesowało. Dziwne. Czytam jeszcze, ale myślę, że z rzetelnością jest tu problem.

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Ona

Jeżeli burmistrz że swoją świata ignorują codziennika i o niczym nie informują ani nigdzie nie zapraszają, to skąd redakcja ma niby wiedzieć o takich sprawach?
Rzetelnonosvi to szukaj w UM jak coś.

teżMława
teżMława
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Piszesz to serio? Jak na imprezy są zapraszani wszyscy mławianie, to znaczy, że organizator wyklucza jakieś media? O „takich sprawach” urząd miasta informuje na swojej stronie i na fb, stamtąd dowiadują się o nich mieszkańcy i dziennikarze. Różne wiadomości portale potem publikują, jeśli chcą, dla wygody swoich czytelników. Codziennikowi – ale nie tylko Codziennikowi – zdarza się „przeklejać” teksty z mlawa.pl, bo i po co tracić czas na opisywanie czegoś już opisanego. A te drzewka może Codziennik przegapił albo uznał, że czytelnicy nie byliby zainteresowani. 

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
6 miesięcy temu

No tak widać że KOWALEWSKI po tych ostatnich artykułach już się pakuję .!!!!

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

A może dlatego codziennik jest pomijany, bo dopuszcza do wylewu kloaki w komentarzach pod prawie każdym artykułem (oprócz sponsorowanych), tylko po to, żeby nabić sobie odsłony?

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Szanowna Pani Anonimowo,– nie do wiary czyżby tak bardzo i Pani obawiała się prawdy, która nie raz pani także sama opisuję , a ktora jest źle przyjmowana przez Burmistrza który uważa się za osobę nietykalna. ZGADZAM się że wśród tych opisów co niektórzy komentujący nie potrafią a może nie chcą zachować w opisach chociaż powinni zachowac umiar w używaniu, słownictwa które nie powinno być na portalu używane!!!

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Nie jednemu psu Burek na imię, szanowny Panie Wł.B.
Nie zawsze „Anonimowo” to ja, tak samo jak Pan raz jest dziadkiem z bliska, innym razem starym znajomym, jeszcze innym razem Xawerym czy bacznym obserwatorem. W związku z tym winien pan wiedzieć, że wszystkie wpisy „anonimowo” mogą pochodzić od różnych osób, czasami od facetów, czasami od kobiet. Pan zaś się upiera, że „anonimowo” to pisze jedna i ta sama osoba. Nie rozumiem tylko czemu?

Codziennik nie jest godzien żeby szanowny pan burmistrz go zapraszał na swoje imprezy,
tyle że ta imprezy
BURMISTRZ NIE PŁACI ZE SWOJEJ KIESZENI
i moim zdaniem winien zapraszać wszystkie media, bo płaci naszymi (podatnika/mieszkańca) pieniędzmi.
Pomijanie jednych, a hołubienie innych jest moim zdaniem szczytem bezczelności, chamstwem albo zachowaniem małego chłopca – jedynaka, czyli egoisty, w piaskownicy.
Nasz burmistrz już niejednokrotnie robił focha niczym mały chłopczyk z piaskownicy, któremu ktoś za…ł wiaderko, dla przykładu podam tu jak ongiś zachował się wobec prezydenta Ciechanowa.

Animals
Animals
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Mszy wam się w wydziale propagandy cenzura prawda

Max
Max
6 miesięcy temu

Dobry, choć jeszcze dość łagodny felieton!

POTS
POTS
6 miesięcy temu

Brawo Codziennik!

Pik Pok
Pik Pok
6 miesięcy temu

Zła książkę przytoczyliście nie ojciec chrzestny a folwark zwierzęcy

Kuba
Kuba
6 miesięcy temu

Droga redakcjo, jeżeli oceniacie burmistrza to ja poddam może tylko dwa przykłady:
1. Gdy burmistrz się przewrócił na rajdzie rowerowym to napisaliście, że go pobili. Czy to prawda?
2. Gdy oddawany był I etap alei św. Wojciecha to pisaliście że to droga donikąd. Czy to prawda?
Proszę na początek spojrzeć na siebie a później mieć pretensje. Ja również bym Was pomijał jeżeli pisalibyście o mnie nieprawdę.
Feliot Pana Ruszkowskiego – chciałbym zapytać co ten Pan zrobił dla Mławy i kto w ogóle jest?

BoMlawaJestPiekna
BoMlawaJestPiekna
6 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Trzeba potrafić czytać ze zrozumieniem, bo między słowami to już wyższa szkoła.

Last edited 6 miesięcy temu by BoMlawaJestPiekna
Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
6 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Ruszkowski to były policjant, który ostatnio zmienia się bo chce startować w wyborach na BURMISTRZA, MLAWIANIE brońcie się przed takim wyborem — to nie ciekawa postać !! Możemy wpaść z deszczu pod rynnę!!!!

Gnom
Gnom
6 miesięcy temu

Bruździak zadałeś sobie pytanie i sam na nie odppwiedziałes

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  Gnom

Bo ten kretyn zawsze jest niezadowolony
Burchackiego wspiera to pluje na wszystkich taki typ człowieka

Stary-znajomy,..
Stary-znajomy,..
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Ja tylko ostrzegam że ten człowiek może Zrobic w mieście wiele zmian może będzie ktoś niezadowolonych co robił do tej pory trochę podziałał przy drogach trochę śmieci i w bitwie latał nawet burmistrz mu medal dał to się zastanowcie

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu

Faktycznie panie Bruździak miałem z panem do czynienia jest pan dość nieciekawą postacią i w dodatku uciazliwa

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
6 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Dla ciebie mogę być , bo to co piszę to dotyczy także ciebie DURNIU !!? A uciążliwy jestem dla takich gamoni jak ty !!

Oplot
Oplot
6 miesięcy temu

Niech ktoś już tego dziada wyłączy jątrzy od wielu lat upierdliwość stary

WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
6 miesięcy temu
Reply to  Oplot

Mnie nie musi nikt wyłączać, nie jestem dziadem gdybym był to siedział bym pod kościołem z prośbą o datki, — a ludzi zawistnych złośliwych którzy mnie opluwają jest na portalu jednak sporo,!! Ale są i tacy którzy potrafią Mo aktywność docenić, !! do redakcji proszę o zamieszczenie postu w którym odpowiadam panu BOGUSLAWOWI!! KTORY JAK TYLKO MOZE TO MNIE OPLUWA !!Nie chcę się przechwalać, ale między inni dzięki MNIE ten portal żyje !! A więc jak tak bardzo się wam znudziłem to WYŁĄCZAM SIE Z PORTALU!!! Tylko nie podszywajcue się pod moje Nicki, bo to potraficie robić — DO USŁYSZENIA !! PISZCIE TE SWOJE BAZGROŁY , BO NIE JESTEŚCIE W STANIE NIC CIEKAWEGO PRZEDSTAWIĆ !!! I O DO JUTRA JUZ NIE BĘDZIECIE CZYTAĆ NA PORTALU, MYCH POSTÓW — BO NA PRAWDE MAM JUZ DOSC OPLUWANIA MNIE PRZEZ NIEKTORYCH IDIOTÓW KTORYM JUZ BRAK SŁÓW, ABY DALEJ BA MNIE WIESZAC — PSY !! — na prawdę mam dosyć waszych durnych komentarzy– !!!! A na zakończenie — *****. *** I jego wyznawców którzy są największą zarazą naszego MIASTA !!?

Oplot
Oplot
6 miesięcy temu
Reply to  Kuba

ile ty ników używasz stary dziad Byczyny obserwator i inne tylko jad saczysz nie masz nic pozytywnego do przekazania to siedź chłopie w chałupie

BACZNY OBSERWATOR !!!!
BACZNY OBSERWATOR !!!!
6 miesięcy temu
Reply to  Oplot

Proszę tylko zastanówcie się nad kandydaturą RUSZKOWSKIEGO

Tik tok tak
Tik tok tak
6 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Mam nadzieję że ten Pan zechce kandydować

Kuba
Kuba
6 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Oho, pani z wiadomego wydziału twierdziła, że za bardzo krytykuję burmistrza.
No i proszę… są efekty UM wystawił swojego człowieka pod moim nickiem, który jedzie po Ruszkowskim i staje w obronie naszego najjaśnieszego pana i władcy, czyli burmistrza Mławy.
Fakt… za Ruszkowskim nie przepadam bo pisowiec, a tych nie cierpię,
ale proszę zmienić nick, bo ten jest zajęty i jestem w opozycji do bunia tak samo jak codziennik.
Masz 100% pewności, że burmistrz nie oberwał od kogoś?
Aleja Św. Wojciecha jest nadal drogą znikąd donikąd tak naprawdę. Prowadzi od ronda, do ul. Granicznej, a Graniczna jest dziurawa jak ser szwajcarski. Powinno się zacząć od remontu Granicznej. Tak wiem, wiem… Graniczna to droga powiatowa, to dlaczego bunio wchodzi w kompetencje powiatu i robi przedłużenie Granicznej w postaci alei św. dewelopera? bo deweloperzy chcą stawiać bloki? bo komuś zachciało się dorobić i postawić park handlowy i Castoramę? – ot mławskie układy i układziki, a dla mieszkańców figa z makiem.

Daro
Daro
6 miesięcy temu

Łysy musi odejść!! Już starczy!!

Obserwator
Obserwator
6 miesięcy temu
Reply to  Daro

Starczy? To jest uwiąd patrz Wikipedia!

55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x