Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sławomira Marata pożegnano według strażackiego ceremoniału [FOTO]W czwartek 30 czerwca odbył się pogrzeb śp. Sławomira Marata, zmarłego przed kilku dniami, a przez wiele lat pełniącego służbę w mławskiej straży pożarnej.  Jego ostatnie pożegnanie odbyło się zgodnie ze strażackim ceremoniałem.

Wystawieniu trumny podczas mszy pogrzebowej towarzyszyły poczty sztandarowe jednostek straży pożarnej z terenu naszego powiatu, poczet sztandarowy Straży Miejskiej oraz strażacka kompania honorowa. W ostatniej  drodze na cmentarz komunalny towarzyszyły mu najbliżsi, znajomi, strażackie delegacje wraz z obecnymi i poprzednimi komendantami PSP w Mławie, policjanci i orkiestra dęta. W imieniu strażackiej braci zmarłego pożegnał mł. bryg. Tomasz Maciejewski p.o zastępcy komendanta PSP w Mławie.

– Wszyscy dobrze znaliśmy Pana  Sławka. Przez wiele lat nasze drogi splatały się ze sobą i ciągle trudno jest uwierzyć, że to już przeszłość. Wspaniały, niepowtarzalny człowiek, wierny mąż, kochający ojciec, dziadek, życzliwy sąsiad, a dla całej rodziny strażackiej przyjaciel i wzór do naśladowania – powiedział m.in.  Maciejewski, dodając, że pamięć o nim w mławskiej komendzie straży jest i będzie żywa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4.8 4 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anka
anka
1 miesiąc temu

Ja nie rozumiem jednej rzeczy: NA POGRZEBIE KSIĘDZU NIE WYPADA ROBIĆ GŁUPICH UŚMIESZKÓW. TO JEDNAK POGRZEB.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x