Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radna mławskiej młodzieżowej rady miasta na Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych


Zuzanna Olszak druga z lewej


Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, 23 czerwca 2022 r. odbyła się III Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Mława. Jednym z punktów podczas sesji było przedstawienie relacji przez radną Zuzannę Olszak (uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego) relacji z jej  udziału w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych.

Kongres odbył się w dniach 25-26 maja 2022 r. w Warszawie. Jego tematyka dotyczyła  Unii Europejskiej –  jakiej Unii chcą młodzi, w jakim kierunku, ich zdaniem powinna rozwijać się UE. W kongresie uczestniczyli eksperci ze świata nauki, dyplomacji i administracji, między innymi prof. Agnieszka Legucka – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, amb. Jan Truszczyński – ekspert Team Europe Polska, były Ambasador Polski przy UE, negocjator członkostwa Polski w UE, Izabela Zygmunt – pracowniczka Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, ekspertka Team Europe ds. polityki klimatycznej i inni.

W Kongresie wzięło udział 80 młodzieżowych radnych i ich opiekunów reprezentujących środowiska z całej Polski. Wspólnie z ekspertami rozmawiali również o bezpieczeństwie i wojnie w Ukrainie, wartościach Unii Europejskiej, rozwoju gospodarki bez degradacji środowiska i wielu innych tematach istotnych dla przyszłości Europy.

Do prezentacji na sesji młodzieżowej rady dołączył radny Adam Powązka (również uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego), który razem z Zuzanną wysłał aplikację do udziału w Kongresie.

Źródło: UMM

fot. mp/fb

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x