Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Śmieci rzadziej, ale za to nie będą drożej


Rada gminy Dzierzgowo na ostatniej, czerwcowej sesji zmieniła przepisy regulujące zasady odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości. Na wniosek wójta zmniejszyła częstotliwość ich odbioru. Z jakiego powodu?


Jak się okazuje, odbierająca dotychczas odpady z terenu gminy Dzierzgowo firma Błysk-Bis z Makowa Mazowieckiego w związku ze znaczącym wzrostem kosztów, w tym przede wszystkim cen paliwa, zakomunikowała, że koszt odbioru odpadów musi w trakcie roku ulec podniesieniu. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji wójt Rafał Kuciński zaproponował radnym inne rozwiązanie – a mianowicie zmniejszenie częstotliwości odbierania odpadów do jednego w miesiącu. Na takie rozwiązanie zezwalają obecne przepisy.

Wójt przypomniał, że w grudniu ubiegłego roku, gdy był rozstrzygany przetarg na odbiór odpadów paliwo kosztował około 5 zł, dzisiaj kosztuje około 8. Ten wzrost kosztów  w konsekwencji powoduje wzrost kosztów odbioru odpadów.

Radni jednogłośnie przyjęli zaproponowane rozwiązanie, utrzymując w ten sposób koszt odbioru odpadów na dotychczasowym poziomie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Malgorzata Radzka
Malgorzata Radzka
1 miesiąc temu

Bardzo dobry pomysł Wójta z Dzierzgowa i radnych, opłaty na tym samym poziomie, jak się chce można znaleźć rozwiązanie, brawo!

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu

A gdyby tak raz na kwartał, byłoby jeszcze taniej 🙂

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Sławek

To tak jak z paliwem. Mniej jeździsz, mniej zapłacisz

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x