Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowieccy terytorialsi podpisali porozumienie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych


5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie kontynuować współpracę z leśnikami na rzecz budowania państwa silnego i przygotowanego na stale zmieniające się zagrożenia.


29 czerwca  w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mieczysław Gurgielewicz podpisał porozumienie z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Markiem Romanem. Połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi dysponują zarówno żołnierze, jak i leśnicy, znacząco podniesie potencjał obronny Polski.

Dokument konkretyzuje zasady realizowania działań na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. W ramach porozumienia nawiązana zostanie współpraca szkoleniowa, wymiana istotnych informacji oraz doświadczeń, wsparcie techniczne oraz osobowe w sytuacjach kryzysowych. Ponadto żołnierze 5MBOT razem z leśnikami będą realizowali przedsięwzięcia promocyjne i edukacyjne na rzecz lokalnych społeczności.

Płk Mieczysław Gurgielewicz, dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślił, że podpisanie porozumienia z Regionalnymi Lasami Państwowymi jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy. W znaczny sposób usprawni proces szkolenia mazowieckich terytorialsów, którzy do ćwiczeń z zakresu zielonej taktyki wykorzystują tereny lesiste w rejonie odpowiedzialności brygady.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x