Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czy burmistrz złoży doniesienie do prokuratury na swojego radnego?


Wokół Piotra Jankowskiego, byłego dyrektora MOSiR i radnego powiatowego z poparcia burmistrza Kowalewskiego rozpętała się prawdziwa burza. Czy jest to wobec niego polityczna zemsta, reakcja na plotki o chęci kandydowania na burmistrza, czy może Jankowski dopuścił się prywaty i nadużycia stanowiska?


Pierwszym grzmotem tej burzy było odczytanie przez przewodniczącego Lecha Prejsa na sesji rady miasta 25 maja 2022 roku anonimu o „tajemniczej” bramie wykonanej w ogrodzeniu MOSiR za czasów, gdy dyrektorem tej placówki był właśnie Jankowski. Przewodniczący Prejs znany jest z tego, że nie odczytuje kierowanych do niego czy rady miasta pism w całości. W tym jednak przypadku przeczytał ten anonim od deski do deski. Jak się okazało, podobny anonim otrzymał również burmistrz Sławomir Kowalewski. Burmistrz jeszcze przed sesją zwrócił się do obecnego dyrektora MOSiR Krzysztofa Butryna o wyjaśnienia w kwestii owej bramy i jak określił podczas sesji, że choć ta odpowiedź jest sensacyjna, to powstrzyma się przed jej odczytaniem, gdyż wymagane są dodatkowe wyjaśnienia.

Po pierwszym anonimie skierowanym do władz miasta pojawił się drugi, rozsyłany pocztą, a wśród wymienionych w nim adresatów byli „wszyscy święci” – poczynając od premiera Jarosława Kaczyńskiego – poprzez posłów, prokuratorów, policję, starostę, wójtów, radnych szefów miejskich jednostek, a kończąc na niektórych mediach.

Ten anonim wskazywał już do czego służyła owa – jak to określono „brama cfanego Piotrusia”. Według autora tego anonimu, ówczesny dyrektor Jankowski miał wydawać polecenie pracy podległym mu pracownikom na swoim prywatnym ogródku działkowym. Przejazdowi właśnie na ten ogródek miała służyć wspomniana brama.

„Wszyscy na MOSiRZE wiedzieli o tym i z braku reakcji władz, społeczeństwa i organów ścigania uznali, że widocznie Jankowskiemu wszystko wolno a pracownicy mogą być traktowani jak prywatna służba” – czytamy m.in. w tym piśmie, które podnosi też inne wątki – atakując m.in. lokalne PSL i PiS, wiążąc je z osobą Jankowskiego (który jest obecnie wiceprzewodniczącym rady powiatu rządzonego przez PiS i sekretarzem gminy w Wieczfni Kościelnej kojarzonej z rządami PSL) i zarzucając im roztaczanie parasola ochronnego. Autor pisma przypomina też, że Jankowski przez wiele lat pozostawał protegowanym burmistrza Kowalewskiego.

Temat znów ożył publicznie, bowiem Jankowski złożył na ręce przewodniczącego Prejsa oświadczenie w tej sprawie. Przewodniczący Prejs podczas sesji rady miasta w dniu 28 czerwca poinformował, że takowe oświadczenie wpłynęło. Nie odczytał go jednak, konkludując jedynie, że Jankowski zaprzecza zarzutom.

Pełna treść oświadczenia: oświadczenie Jankowski

W podobnym tonie są wyjaśnienia Piotra Jankowskiego nadesłane do redakcji Codziennika Mławskiego, ciekawostką jest pojawiająca się tu również deklaracja kandydowania na burmistrza w nadchodzących wyborach.

– Jak wszyscy wiemy, w przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe, w tym wybory na Burmistrza Mławy. Jest powszechnie wiadome, że rozważam kandydowanie na to zaszczytne stanowisko i rozmawiam o tym z mieszkańcami oraz lokalnymi działaczami społecznymi. Nie jest więc dla mnie zaskoczeniem ten i kolejne polityczne ataki. Kto jest tego inspiratorem i organizatorem, wszyscy się już domyślają i ja też się domyślam.

Jeśli chodzi o furtkę – podkreślam, jest to stara furtka, a nie żadna brama – to została ona wykonana kilkanaście lat temu, w trakcie remontu ogrodzenia wokół terenu MOSiR. Powodem instalacji furtki były pojawiające się wówczas sygnały, że podczas treningów piłki wypadają przez ogrodzenie. Furtka pozwalała przejść i odzyskać piłki, a została zainstalowana w porozumieniu i za wiedzą Pana Prezesa Rodzinnych Ogródków Działkowych w Mławie. Ot, i cała historia tajemniczej furtki.

Jeśli chodzi o mój ogródek działkowy pod lasem, bo nie jest to żadna wielka działka, jak chciano to przedstawić, to po roku od mojego odejścia dwaj młodzi pracownicy oświadczyli właśnie teraz, że kosili na mojej działce trawę. Niestety, w ostatnim czasie zwolniono wielu pracowników z MOSiR-u, ale wówczas pracowało w jednostce 60 osób, a razem z umowami-zlecenie blisko 100 osób. Przyznam, że nawet dobrze tych dwóch panów nie pamiętam, nie spotykałem ich na co dzień i stanowczo oświadczam, że nigdy osobiście nie zlecałem im tych prac.

Dodam, że mój ogródek nie różni się od innych, ma 20 na 20 metrów, jest tu 30-letni barak, drewniana latryna, bujaczka i grill. Nie wiem, jakie rzekome prace miano by tam przeprowadzać, tym bardziej z użyciem „ciężkiego sprzętu” z MOSiR-u. Niewielki trawnik koszę starą kosiarką w ciągu 30 minut. – napisał do Codziennika Jankowski.

Możliwe jednak, że Piotr Jankowski będzie musiał tłumaczyć się również przed organami ścigania. Możliwość skierowania wniosku do prokuratury  zapowiedział burmistrz Kowalewski właśnie na ostatniej, czerwcowej  sesji rady miasta, zastanawiając się głośno co ma zrobić z tą sprawą i zasięgając dopiero w tym momencie opinii radcy prawnego. Okazało się bowiem że dwóch pracowników  MOSiR  potwierdziło pisemnie, że wielokrotnie jeździło na działkę Jankowskiego i wykonywało tam prace porządkowe.

Rozstanie Jankowskiego ze stanowiskiem dyrektora MOSiR ma też inne konsekwencje, o których jeszcze nikt nie informował publicznie. Otóż już po odejściu Jankowskiego ze stanowiska, ratusz przeprowadził w MOSiR audyt. Opierając się na jego wyniku, obecny dyrektor MOSiR Krzysztof Butryn domaga się od swojego poprzednika ponad 100 tys. złotych z tytułu nieprawidłowości w zawartych umowach, wysyłając przesądowe wezwanie.

– Nie mogę szerzej komentować zarzutów z audytu i bezzasadnych wezwań wysyłanych do mnie przez aktualnego dyrektora MOSiR-u, ponieważ tym tematem zajmuje się wynajęta przeze mnie Kancelaria, która ma odpowiednie do tego pełnomocnictwo. Oczywiście odmawiam uznania tych roszczeń w całości. Według mnie, są niedorzeczne, nielogiczne i absurdalne. Powiem tylko, że audyt został przygotowany przez audytora Urzędu Miasta na zlecenie, jak rozumiem, Burmistrza Kowalewskiego. Audytor, na którego prawdopodobnie przygotujemy formalną skargę, wskazał na rzekomy błąd w umowach-zlecenia, a całość dotyczy ostatniego roku mojej pracy, podczas gdy ten sam audytor przez wszystkie lata oceniał dokumentację prowadzonej przeze mnie jednostki wzorowo. Wszystkie pieniądze były wypłacane przez MOSiR na konta bankowe zleceniobiorców i pracowników, zgodnie ze zrealizowanymi przez nich pracami, a umowy były przygotowywane przez pracowników MOSiR pod nadzorem prawników. Dlaczego miałbym z własnej kieszeni zwracać jakiekolwiek pieniądze za rzeczywiste prace wykonane przez zleceniobiorców MOSiR, to wie już tylko aktualny dyrektor i jego zwierzchnicy – komentuje ten wątek sprawy Piotr Jankowski.

Od redakcji

Nie rozstrzygając tu o słuszności bądź nie zarzutów podnoszonych w anonimach, bo od tego są odpowiednie organa, zastanawiający jest jednak sposób w jaki ten temat został upubliczniony. Nigdy wcześniej media, a wydaje się że również organy ścigania nie otrzymywały sygnałów o opisywanych teraz praktykach, które wnioskując z anonimu trwać miały całymi latami i wszyscy pracownicy MOSiR mieli o nich wiedzieć, a nikt nie pisnął słowa. A jeżeli rzeczywiście takie praktyki całymi latami miały miejsce, to pierwszym, który z racji nadzoru powinien o tym wiedzieć jest burmistrz Kowalewski. Zapewne jednak za jakiś czas pojawią się jeszcze nowe ustalenia i łatwiej będzie dokonać jakiejś oceny tej sytuacji. Póki co przypomina to na razie młócenie gnoju cepami.

JK   

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
154 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Smutne i tragiczne
Smutne i tragiczne
10 miesięcy temu

Burmistrz donosicielem?
Czy te oczy mogą kłamać?

Z Wieczfni
Z Wieczfni
10 miesięcy temu

Gdzie jest lubiany? Chyba w twoim domu

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu

Ludzie co wy piszecie czy to ważne kto na kogo napisał ?! Jeżeli to będzie prawda co robił pan P.J. To powinien zostac surowo ukarany i to bezwzględnie !!!

Fan
Fan
11 miesięcy temu

Podsumowując artykuł i cześć komentarzy, należy na chłodno stwierdzić, że: zamiast stosować obronę Wałęsy, trzeba powiedzieć prawdę jak było i przeprosić. Nie opowiadać bzdur o odkryciu po 16 latach z kim się pracowało i że dlatego zmieniło się prace. Prace i front zmienił Pan z innego powodu i może Pan to również w tak szczerych wypowiedziach społeczeństwu przekazać. Z pikantnymi szczegółami, oczywiście. Nie pisać bzdur o niedorobieniu się działki jak inni, bo wystarczy przeczytać swoje oświadczenie majątkowe z zarobkami. Po prostu się tej działki nie kupiło. Widać nie jest potrzebna.

Teraz przechodząc do zagadnienia co dalej? Idą wybory a piastowane obecnie stanowisko nie wynika z wykształcenia, umiejętności i wiedzy, tylko sytuacji politycznej w zaścianku. Brak funkcji radnego, oznacza brak pracy. Trzeba wiec kombinować. Mamy początek kampanii wyborczej, korzystnej dla Pana Piotra. Nieważne jak się mówi ważne, ze się mówi.
Pan Piotr jest doskonałym kompanem ale lata temu wybrał wiadomą opcję i w niej się po szyje utytłał, jak w błocie i nic tego nie zmieni. Nowa opcja, jest wiadomo jaka i tez następuje powolne tytłanie.

Jeżeli zamierza Pan startować na fotel Burmistrza, to proponuje szybko uzupełnić wykształcenie administracyjne, tak aby się Pan zaczął orientować w podstawowych przepisach. Należy również zadbać o składne formułowanie wypowiadanych myśli aby móc dorównać w polemice obecnemu Włodarzowi, z którym będzie Pan w nie wchodził(wystąpienia na sesjach są dramatyczne). Jak chce Pan zachować resztki swojej osobowości, to proszę zrezygnować z polityki i pójść do normalnej pracy, z nią niezwiązaną. Dostanie Pan pensje chłopaka z Mławy a My w wyborach pomożemy. Wtedy je wygrywając, nie będzie Pan związany z żadnym ugrupowaniem bijącym się o społeczne pieniądze i to Pan będzie rozdawał karty a nie je otrzymywał z adnotacją, co ma Pan teraz zdobić.

Smutne i tragiczne
Smutne i tragiczne
11 miesięcy temu

Kowalewski donosicielem. Wysoce prawdopodobne. „Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka” dość tego cyrku Panie kowalewski.

Krzysiek
Krzysiek
11 miesięcy temu

Nie w Wieczfni od lat rządzi PSL

Swój
Swój
11 miesięcy temu

Wójt musiał się na niego zgodzić, polityka. Ale my nie chcemy tego spadochroniarza z Mlawy. Mamy gdzieś co robił czy nie robił w Mławie. On nam nie potrzebny. Niech wraca do Mławy, bo go nikt nie chce w gminie

Smutne i tragiczne
Smutne i tragiczne
11 miesięcy temu

burmistrz – donosicielem, dopuszczam taką możliwość!

Smutne i tragiczne
Smutne i tragiczne
11 miesięcy temu

burmistrz – donosicielem, dopuszczam taką możliwość!

z Wieczfni
z Wieczfni
11 miesięcy temu

Panie Jankowski , czy Pan naprawdę nie widzi że my nie chcieliśmy i nie chcemy Pana w Wieczfni. My nie chcemy kogoś z zewnątrz tylko swojego i taka osoba była , a pan nam tu wchodzi w szyki. Żeby tylko za to nie zapłacił Wójt Gębala

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  z Wieczfni

Gdyby WÓJT GEMBALA ,się nie zgodził to Jankowski by u was nie pracował w gminie!!! czyżby w WIECZFNI także rządził mławski PIS ??

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu
Reply to  z Wieczfni

Ty lepiej skup się na swojej pracy w Urzędzie w Mławie i o Wieczfnie się nie nartw, bo Pan Piotr już jest tu lubiany bardziej niż poprzednia pani sekretarz.

ABC
ABC
11 miesięcy temu

Ludzie opamiętajcie się myślicie,że Kowalewski by się zniżył do takiego poziomu ? by się bawić w takie pisma z Jankowskim ? to jest robota człowieka z Wieczfni , uważacie ,że na Jankowskiego czekali tam z otwartymi ramionami ?? oni mieli swojego człowieka a tu przyszedł mławiaczek ,,cwaniaczek” i będzie im węszył i mają się jeszcze cieszyć taaa.

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu
Reply to  ABC

Możesz siać takie banialuki i kto Ci w to uwierzy, człowieku bez honoru. Każdy wie, kogo to robota i twoja propaganda nic nie zmieni. 🙂

Smutne i tragiczne
Smutne i tragiczne
11 miesięcy temu

Burmistrz – donosicielem? To bardzo interesujące. Historia kołem się toczy. Niech da nam wszystkim odpocząć od siebie. Jesteśmy zmęczeni jego pozornym władaniem.

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

No i się zaczęło.
Łysy się zaczyna bać i szuka haków (wyssanych z palca).
Żenady w wykonaniu tego pana ciąg dalszy.
Czy kolejny raz zaślepione społeczeństwo Mławy wybierze go na burmistrza ?

Klark
Klark
11 miesięcy temu

Mława musi odpocząć od rządów PiS.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu
Reply to  Klark

KONIECZNIE, — BO JUZ NIE MOŻNA, ZNIEŚĆ DZIAŁANIA TYCH MIERNOT, i ich tłumaczeń, Ja nic nie mogę !!!! — oby tylko miastu nie trafił się podobny ” fachowiec ” do Kowalewskiego !!!!

prostownik
prostownik
11 miesięcy temu
Reply to  Klark

W Urzędzie Miasta Mława rządzi PiS? Daj Pan spokój…

Roman
Roman
11 miesięcy temu
Reply to  prostownik

Skoro jest koalicja Kowalewski – PIS w radzie miasta i w radzie powiatu, to chyba nic dziwnego, że można powiedzieć, że w mieście rządzi taka koalicja? Przecież to jest oficjalne i się nikt z tym nie ukrywa.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  prostownik

Oczywiście że rządzi , a jego głównym rozgrywającym jest BURMISTRZ KOWALEWSKI, KTÓRY SKUMAŁ SIĘ Z PIS, I JEST GŁÓWNYM ROZGRYWAJĄCYM!!! A KIELBINSKI NIE MA NIC DO GADANIA, DOSTAŁ STANOWISKO I SIEDZI CICHO JAK MYSZ POD MIOTLO!!!

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

Jeżeli ja byłbym niewinny napisałbym w dwóch zdaniach, a nie dwa razy a4. Stare powiedzenie winny się tłumaczy

Podpis
Podpis
11 miesięcy temu

Anonimowy donos to jest najohydniejsze co tylko może być. Obrzydliwe donosicielstwo znamy z PRL. Prasa nie powinna cytować Anonimów! Śmierdzi to z daleka ustawką i wszyscy to wiedzą już w mieście. Podłość.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu
Reply to  Podpis

Czyżbyś znał inne lepsze sposoby aby zgłaszać takie przekręty!!

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu
Reply to  Podpis

Pewnie sami ten donos napisali.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Podpis

Nie plec bzdur, jak sam widzisz z tej ustawki wychodzą nieźle kwiatki. Pozostaje tylko otwarte PYTANIE czy znajdą się odważni, który to rozliczą !!!!

działacz peselowski
działacz peselowski
11 miesięcy temu

Na jakiego burmistrza , będę pierwszy przeciw , ten Jankowski jest dopiero od niedawna . A działacze co tyle lat są w partii , np M.Burchacki inni . Niech czeka w poczekalni !
Bo już niektórzy działacze maja go dość !

Podpis
Podpis
11 miesięcy temu

Marcin Burchacki porządny gość i byłoby dobrze, aby spróbował jeszcze raz. Czarny sen Burmistrza to zgaduję start Burchackiego i Jankowskiego, i kogoś z PIS i kogoś z PO, bo wtedy Twój szef zegna się ze stołkiem. Ile tam siedzi, wystarczy już.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu
Reply to  Podpis

Uważam że MLAWSKIE PO winno się porozumieć z mławskim PSL, i wspólnie wystawić kandydata!! Burchacki to najlepszy kandydat!!!! PO nie powinno kombinować z jakimś policyjnym emerytem RUSZKOWSKIM !!!!

Luke Skywalker
Luke Skywalker
11 miesięcy temu

Zapominacie o mławskiej Lewicy

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu
Reply to  Luke Skywalker

No jeśli tak to kto z tej MLAWSKIEJ Lewicy, czyżby wybitny WYROSTEK !!!

Gerard I.
Gerard I.
11 miesięcy temu

Już tam liderzy najlepiej wiedzą z kim się dogadać ale to dobrze że PO się chce dogadać z Ruszkowskim a może pSL dołączy do tego każdy z nich ma jakiś pomysł na miasto każdy coś więc może nie ma co pisać tak lekceważąco o ks z kim pewnie trzeba będzie rozmawiać

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu

Dobrą ocena Jankowskiego, który nadaje się tylko do spraw porządkowych, z mopem biegać po MHS, a że się sprawdził to KOWAL zrobił go szefem MOSIR w myśl zasady MIERNY WIERNY ALE BIERNY !!! —- TYLKO BURCHACKI MOZE W MLAWIE ZAPROWADZIĆ PORZĄDEK !!!!

hejter I klasa
hejter I klasa
11 miesięcy temu

Rodziny, czło9wieku to ty nie masz? Czy może ma cię już dość?
Ciągle, całymi dniami siedzisz i tłuczesz tę swoją klawiaturę – stary dzid, jak ci nie wstyd. Oczerniasz wszystkich i wsz7ystko wokół. Opamiętaj się chłopie. Piszesz takie farmazony, że nikt tego już nawet nie czyta. 80 lat to piękny wiek, ale jak ktoś jest taki upierdliwy i chimeryczny jak ty, to trzeba go raczej omijać z daleka.
Z tego co widzę to tak samo dobrze znasz Burchackiego jak i Jankowskiego i jeśli Burchacki by został burmistrzem, to po roku też tak samo wieszałbyś na nim psy jak na obecnym burmistrzu, czy na Jankowskim. Pogonili cie z samorządowych jednostek: z UM, z MOSIRu i teraz wszystkich się czepiasz, bo ty wszystko wiesz najlepiej kłótliwy dziadku.
Ps.
Wymień wszystkie swoje nicki.
Pewnie bez podglądu, to sam ich nie pamiętasz.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu
Reply to  hejter I klasa

PAMIĘTAM WSZYSTKIE SWE NICKI, JA nikogo nie oczerniam chyba tylko takich durni jak ty, zdaje sobie sprawę że takim osobistościom ja bardzo przeszkadzam. Aby tak zrobić jak piszesz to musiał bym mieć twój charakter !!! Z jednym mogę się z tobą zgodzić Tak z UM nikt mnie nie pogonił, jedynie przeniósł na inne stanowisko, a zrobił to WYBITNY BYŁY BURMISTRZ ANTCZAK !! którego przed wyborami na prośbę mieszkańca wstawiłem na swoje listy WYBORCZE, i to był mój błąd, i za ten wybór przeprosiłem mieszkańców!! Dlaczego tak się stalo– ano dlatego że zawsze tak jak i dziś znając tematy byłem otwarty, i niczego się nie obawiałem, a odszedłem z Urzędu na mocy decyzji ANTCZAKA, TYLKO DLATEGO że nie potrafiłem bywać na herbatkach u DZIEKANA KOSCIOLA SW TRÓJCY!!! nie będę dalej was zanudzał, bo moja historia, 50 lat działania w naszym mieście, obfituje w wiele ciekawych wątków!! Za dobrze znam to towarzystwo, aby przemilczać pewne fakty i chronić mieszkańców przed złym wyborem !!! Masz rację vnie raz za długo siedzę w necie, ale aby mych komentarzy było mniej, nie pozwalają tacy upierdliwi maruderzy jak Ty !!!

Nasze Miasto
Nasze Miasto
11 miesięcy temu

A co Burchacki zdziałał? Wymieńcie konkrety, bo z tego co wiem, pracuje w Ciechanowie. Nie widzę aktywności dla miasta Mława. A przepraszam, przed wyborami się uaktywni

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Nasze Miasto

To że Burchacki pracuje w Ciechanowie, a jego szefem jest Prezydent tego miasta to już wielkim atutem !! Burchacki chciał zacząć działać, — ale zaślepieni MLAWIANIE znowu postawili na KOWALEWSKIEGO, i mamy to co mamy !!!? Otwórzmy oczy i dajmy szansę temu człowiekowi !!! — a efekty jego pracy poznamy BARDZO SZYBKO !!!!

Wspomnienie
Wspomnienie
11 miesięcy temu

Jakim atutem? Konkrety! Burchacki był radnym w powiecie, teraz jest w mieście. Pytam czego dokonał?

hejter I klasa
hejter I klasa
11 miesięcy temu
Reply to  Wspomnienie

Czego dokonał Prejs?
Czego dokonał Kowalewski zanim został burmistrzem?
Czego dokonał Rakowski zanim został burmistrzem?
Czego dokonał Duda zanim został prezydentem?
Czego dokonała Szydło Szydło zanim została premierem?
Czego dokonał Morawiecki zanim został premierem?
Czego dokonał śpioch Jaruś tak w ogóle? – tu ci odpowiem: skłócił Polaków.
Przepraszam, że odpowiadam pytaniem na pytanie, ale teraz mażesz sam/a odpowiedzieć sobie na pytanie czego kto dokonał

Piotrek
Piotrek
11 miesięcy temu

Dobrze by było żeby podano publicznie , po ile premii dawał Jankowski swoim ulubieńcom ,

Podpis
Podpis
11 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Ty podaj ile premii za ten wpis dostaniesz.

Judy
Judy
11 miesięcy temu
Reply to  Podpis

albo ile podwyżki dostał dyrektor za przykręconą kierownice po 2 tygodniach pracy

Ada
Ada
11 miesięcy temu

Czy tylko ja widzę jak zaciska się pętla na szyi Burmistrza? Ostatnia kadencja? jeszcze jedna? tak czy siak chyba już wszyscy poza poplecznikami widzą metę w tym politycznym wyścigu o władzę w mieście i czas będzie ją oddać….

Klark
Klark
11 miesięcy temu
Reply to  Ada

Zdecydowanie czas na niego. Juz sie nachapał.

Jola
Jola
11 miesięcy temu

Karpiński raczej nic nie powie .Podobno jego żona dostawała duże premie od Jankowskiego za ciężką pracę ?

Roman
Roman
11 miesięcy temu
Reply to  Jola

Duże tzn. jakie? I skąd Jolu o tym wiesz? O premiach konkretnych osób? Obowiązuje przecież ustawa RODO i chyba nie masz dostępu do danych osobowych? A jeśli masz, to znaczy, że złamano ustawę o ochronie danych osobowych. Za to grożą poważne konsekwencje.

Chyba że wiesz o jakichś premiach, bo po prostu nie jesteś tym, za kogo się podajesz. 🙂

Jan Bo Rodo
Jan Bo Rodo
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

Wsadźcie sobie te wszystkie tajemnice w tyłek , kto ile zarabia powinno być publiczne i było by po zawodach . A tak łatwiej rządzić motłochem , dał premię bo miał do tego prawo nie jest to ważne , bo wszędzie tak jest. Co innego jak gruby kot dostaje pod stołem …to jest już mało fajne…

gaka
gaka
11 miesięcy temu
Reply to  Jan Bo Rodo

ale przecież jest publiczne, akurat w przypadku Pana Jankowskiego, proszę zajrzeć na oświadczenia majątkowe i już po tajemnicy. A co do pieniędzy pod stołem to święta prawda , tego nikt nie sprawdzi i to jest dopiero nie fair w stosunku do nas

Dominik
Dominik
11 miesięcy temu

Pan Jankowski znowu chce zmienić pracę ?
To w Gminie się nie sprawdził?

Z bliska
Z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Efekt będzie taki, że trafi na zasiłek dla poszukujących pracy !!!– i będzie miał czas na koszenie trawy!!!

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu
Reply to  Z bliska

Polak Polakowi wilkiem. A może kolega pracuje dla łysych? 🙂

gaka
gaka
11 miesięcy temu
Reply to  Z bliska

poszukujący pracy nie otrzymują zasiłku, trzeba być bezrobotnym a to znacząca różnica

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu
Reply to  Dominik

Może zmieni w przyszłym roku. Mój głos ma.

Kolega ze stacji paliw
Kolega ze stacji paliw
11 miesięcy temu
Reply to  DobryNastroj

Ja na niego głosowałem do powiatu. Jednak nie zagłosuje, tylko za to, że nie był lojalny i zmienił drużynę

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu

Lepiej zmienić drużynę, która jest do cna zepsuta. A tak jest w tym wypadku.

Marcin ch
Marcin ch
11 miesięcy temu
Reply to  DobryNastroj

Brak jakiegokolwiek honoru, jeżeli wgl ktoś go posiada

Cobra
Cobra
11 miesięcy temu
Pyśka
Pyśka
11 miesięcy temu

Panie Piotrze, jeśli tylko zdecyduje się Pan na kandydowanie w wyborach na Burmistrza Miasta Mławy ma Pan mój głos, jak i całej mojej rodziny.
Oczywiście jak Pan napisał, że domyśla się Pan kto jest autorem zamieszania wokół Pańskiej osoby, każdy powinien to wiedzieć kto na bieżąco śledzi poczynania człowieka z ratusza, który nie raz już pokazał, że zasada fair play jest mu obca.

Jolka
Jolka
11 miesięcy temu

Przecież na sesji siedzi radny, który jest pracownikiem mosiru, czy przewodniczący nie mógł po prostu zapytać jak było?

maro
maro
11 miesięcy temu
Reply to  Jolka

To ryba ma głos?

Fanatyk
Fanatyk
11 miesięcy temu
Reply to  maro

Apropos ryb , nie wie Pan czy te zaginięte ryby się znalazły.

rumcajs
rumcajs
11 miesięcy temu

Ciekawe z czyich pieniążków bunio toczy wojnę? Radny zapewne płaci za prawnika z własnej kieszeni.
Ile nas podatników kosztuje zemsta królika?

Pop
Pop
11 miesięcy temu
Reply to  rumcajs

Tyle ile eksploatacja sprzętu na działce

rumcajs
rumcajs
11 miesięcy temu
Reply to  Pop

Oj chyba więcej, nawet licząc dowóz do Trzcińca

Ada
Ada
11 miesięcy temu

Panie Piotrze proszę nie odpuszczać w tej sytuacji!! Spokojnie można zawiadomić prokuraturę z powództwa cywilnego. Są maila, tel. na pewno da się ustalić kto wydał decyzję ws. tych listów. Winni powinni ponieść konsekwencje!!!!

Tolek
Tolek
11 miesięcy temu
Reply to  Ada

Jestem tego samego zdania, również jeżeli chodzi o audyt. 100 tysięcy zł, nie zła suma. Można kupić nieźle auto np. Hyundai

leon
leon
11 miesięcy temu
Reply to  Tolek

dlaczego UM nie opublikował audytu? czyżby ich zarzuty były tak absurdalne i niespójne że wstyd przed publikacją?

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  Ada

Tylko problem jest taki ze pan Piotr zna prawdę i tu moze być faktycznie problem ale dla niego

Roman
Roman
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

To by nie walczył o dobre imię. Zobacz ile osób już zniszczono / wyrzucono na zbity pysk bez powodu. Każdy kto próbował fikać władzy, poszedł w odstawkę. Niech się boją ci co są teraz tą ekipą, bo to samo ich czeka to samo wcześniej czy później.

Jedyny Jankowski miał jaja, aby walczyć i się postawić. BRAWO! Czy wygra czy nie, nie wiadomo, ale jaja ma i to jest coś, co go wyróżnia spośród obecnych klakierów i posługaczy.

Xxx!!!!.
Xxx!!!!.
11 miesięcy temu

Dobrą ilustracją tematu— ale tego zdjęcia i tak nie da się już skleić ,!!!!

Podpis
Podpis
11 miesięcy temu
Reply to  Xxx!!!!.

Byli przyjaciele i nie ma przyjaciół. Władza niszczy wszystko. Polityka to dno.

ryv88
ryv88
11 miesięcy temu

ciekawe co krzyś obiecał stryjkowi i olkowi za podpisanie papierów. po wyborach jedynie w trzcincu prace znajdziecie, napewno nie w mlawie

Krzysio
Krzysio
11 miesięcy temu
Reply to  ryv88

Sygnaliści ….

Kuba
Kuba
11 miesięcy temu
Reply to  Krzysio

Boli? Już boli? – taki anonim, który nie ma odwagi się podpisać na donosach, to chyba sygnalista, nie sądzisz Krzysiu?
Jeśli czegoś jestem (jakichś nieprawidłowości) pewny to podpisuję się pod tym, a nie piszę anonimowo.
Poważni ludzie anonimy albo:
– sprawdzają dokładnie i dopiero podają do publicznej wiadomości
albo
– od razu wrzucają do kosza i czekają na podpisaną skargę czy tam donos.
To co zrobiono Jankowskiemu to świństwo jakich mało.
Nadmieniam, że nie znam człowieka i nie wiem jaki jest, ale wiem jedno:
tak się nie postępuje.

Uczciwy i prawy człowiek nie zachowuje się tak jak tu zachował się burmistrz i przewodniczący RM.
To jest cios poniżej pasa i to w wykonania władz miejskich – obrzydliwe.

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Z tego co wiem to pismo które dostał przewodniczący(przekazał je tez radnym) było podpisane przez dyrektora wiec jakie anonimy ?! P. J. Ma dużo za uszami i doskonale o tym wie

Kuba
Kuba
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

„Pierwszym grzmotem tej burzy było odczytanie przez przewodniczącego Lecha Prejsa na sesji rady miasta 25 maja 2022 roku anonimu o „tajemniczej” bramie wykonanej w ogrodzeniu MOSiR …”
Bez komentarza…

Last edited 11 miesięcy temu by Kuba
Kuba
Kuba
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

A może jednak dodam komentarz:
Od czegoś trzeba było zacząć tę burzę, czyż nie tak?

Last edited 11 miesięcy temu by Kuba
Xxx!!!!.
Xxx!!!!.
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Kuba na jakim ty świecie żyjesz!!!

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
11 miesięcy temu
Reply to  Xxx!!!!.

Napisałem to dlatego Kuba, bo nie mogę uwierzyć abyś był taka choragiewko, w pisaniu komentarzy powinieneś się zdecydować po czyjej stronie stoisz !! Bo wychodzi że grasz na kilku frontach !!

Wrota
Wrota
11 miesięcy temu
Reply to  ryv88

Czy uważasz, że za poświadczenie prawdy coś się obieca? To może odwróć pytanie, co Piotruś obiecał jednemu z pracowników, który zeznał inaczej?

WYBORCA
WYBORCA
11 miesięcy temu

najlepsze w tej historii jest to, że jak już się komukolwiek uda dostać na „stanowisko” to czy tu – czy tam zawsze posadę mam…a wyborca i tak nic do powiedzenia nie ma- bo po wyborach wybrani rządzą jak chcą i jak uważają… i decydują o tych, dzięki którym mają władzę, czyli o wyborcach i nie tylko (bo nie każdy za nimi głosował).

Klark
Klark
11 miesięcy temu
Reply to  WYBORCA

Bo chodzi tylko o to zeby koperty przytulac.

bosy
bosy
11 miesięcy temu

Czyżby p.Kowalewski bał się ewentualnie byłego swojego podwładnego.

Panlo
Panlo
11 miesięcy temu

Sławek zapomniał jak sam na tej działce biesiadował, i jak mu pracownicy MOSiR kosiarki do Trzcińca wozili, a później oddawał zepsute

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Panlo

HAHAHAHA

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Panlo

Na prawdę robi się ciekawie, o działaniach naszego BURMISTRZA!!!a może ktoś się odezwie, jak to z tą inicjatywą, BURMISTRZA I TYM ZNANYM 3X Partnerstwo Publiczno
Prywatne to także jest ciekawe !!!

Powiedz
Powiedz
11 miesięcy temu
Reply to  Panlo

Nie odwracaj kota ogonem

ryv88
ryv88
11 miesięcy temu
Reply to  Powiedz

Gdyby mój pracownik przez 16 lat wykorzystywał zasoby zakładu na potrzeby prywatne to byłbym za to współodpowiedzialny że na to nie reagowałem i akceptowałem.
Nie powiesz że przez 16 lat bunio nie wiedział co się dzieje w jednostce – wiedział, akceptował i sam korzystał

Zbych
Zbych
11 miesięcy temu
Reply to  ryv88

Mądre słowa!

Xxx!!!!!.
Xxx!!!!!.
11 miesięcy temu
Reply to  ryv88

Słusznie PISZESZ bo to wszystko rozejdzie się po kościach i zostanie tak jak było i jest!!!!

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu
Reply to  Panlo

Oooo! A to ciekawe! Proszę napisać anonim z tymi informacjami:)

Roman
Roman
11 miesięcy temu

Znam Pana Piotra tylko na dzień dobry, ale dobrze mu z oczu patrzy. Widziałem oświadczenie na jego Facebooku i widać tam szczerość i normalnego człowieka. Ktoś chce go zniszczyć i to jest oczywiste. Przecież odszedł z Mosiru rok temu, a nagle teraz wszystko.15 lat pracował i burmistrz nic nie wiedział, to co to za burmistrz? A ten Prejs przewodniczący rady to co to za przewodniczący, jak boi się odczytać pismo, skoro odczytał wcześniej anonim od mieszkanki. Gdzie my żyjemy, ludzie.

Panie Piotrze, jak będzie Pan kandydował, ma Pan mój głos.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

A może powinieneś poznać także na DOBRANOC!!! CI PANOWIE O KTÓRYCH WSPOMINASZ SA OBAJ SIEBIE WARCI !!!

Kuba
Kuba
11 miesięcy temu

Panie burmistrzu, czy już wszystkich podlizuchów pan zaangażował, czy jeszcze ma pan jakieś rezerwy?

Rodzic
Rodzic
11 miesięcy temu

I prawidłowo niech ktoś się w końcu zajmie tym co tam się działo!!! Wystarczy porozmawiać z pracownikami co tam wyprawiała „grupa trzymająca władzę” Oj prawda zaboli niektórych

Lol
Lol
11 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

No oczywiście :D.
Jankowski tam już nie ma żadnej władzy a burmistrz ma 😛 .
Ponadto na stanowisku dyrektora ma swojego wdzięcznego człowiek. Niech tylko ktoś spróbuje się wychylić albo podskoczyć, w myśl zasady:
ja tak łażę jak mi mój pan każe.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Lol

To jest przykład że styl rządzenia i zarządzanie, BURMISTRZ KOWALEWSKI PRZEJĄŁ WPROST — OD TYCH AKTYWISTÓW Z PIS, których później tak jak piszecie musiał poustawiać na stołkach!!!

Max
Max
11 miesięcy temu

A kogo niby tak poustawiał?

Z bliska
Z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Max

Najlepiej udać — głupiego!!!

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Oceny twego postu na czerwono, a więc już z tego widać że te fakty zaczynają boleć !!!

Taka prawda
Taka prawda
11 miesięcy temu

Po raz 5 w ostatnich 2 tygodniach wspominamy o burmistrzu. To więcej niż przez całą kadencję.

Roman
Roman
11 miesięcy temu
Reply to  Taka prawda

Oglądałem ostatnio sesję Rady Miasta w internecie na mlawa.pl, to jest to raczej reczital burmistrza Kowalewksiego. Przez 3 godzin burmistrz sobie gadał i się chwalił sam do siebie. Zastanawiam się nad Zejerem, bo to był fajny nauczyciel, który uczył mojego chłopaka w szkole. A teraz patrzę na niego i widzę posępną twarz i tę „gadkę szmatkę”, dokładnie jak bliźniak się upodobnił do Kowalewskiego.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

No przecież ZEJER NIE MOZE SIĘ WYCHYLIĆ PONADTO CO MU PAN KAŻE !!!– BO INACZEJ POŻEGNAŁ BY SIE Z FUNKCJĄ !!

Z bliska
Z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

Zejer odkąd go pamiętam , to bał się własnego cienia, !!!

Trans
Trans
11 miesięcy temu

Dyrektor nie znał własnych pracowników? To jak były podpisywane tam umowy????

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Trans

„…wówczas pracowało w jednostce 60 osób, a razem z umowami-zlecenie blisko 100 osób…” , weź do tego jeszcze dolicz rotację pracowników. No ale po co to wszystko tłumaczyć. W zakładacvh pracy dyrektor nie przeprowadza też rekrutacji na ogół. Ech… co ty wiesz o zatrudnianiu itp.

Trans
Trans
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Słucham? Rotacja pracownik na mosirze? Rotacja to może być w lg i tam faktycznie dyrektor nie przeprowadza rekrutacji ale nie na mosirze. To w takim razie co dyrektor były tam robił? Jak za niego kosili, gruz wyozili i pracowników rekrutowali, ba a może chcesz powiedzieć nawet że i umów nie podpisywał. Pewnie tylko spał

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Trans

No tak, dyrektor w MOSiR robił spotkania integracyjne :D.
Zdaje mi się dyrektor nie jest od koszenia trawy i prac porządkowych na terenie MOSiR. On jest od tego, żeby wszystkiego dopilnować.
Umowy to przełożony podpisuje, ale w większych zakładach zdarza się, że nawet nie widząc na oczy przyszłego pracownika.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

No i dopilnował, zapomniał bidak, skosić odpowiednich kwiatków wokół siebie które teraz rozkwitają w calej OKAZSLOSCI!! I bardzo dobrze niech WRESZCIE te wszystkie opisywane „fakty” ujrzą światło dzienne, !!!

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Trans

No tak, dyrektor w MOSiR robił spotkania integracyjne :D.
Zdaje mi się dyrektor nie jest od koszenia trawy i prac porządkowych na terenie MOSiR. On jest od tego, żeby wszystkiego dopilnować.
Umowy to przełożony podpisuje, ale w większych zakładach zdarza się, że nawet nie widząc na oczy przyszłego pracownika.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jak czytam o tych liczbach zatrudnionych pracowników, to mnie przeraża taki stan zatrudnienia, chyba że jest to powiązane z klubem MKS MLAWIANKA— przecież zawodnicy za darmo nie grali, podpisując kontrakty, i stąd też taki stan zatrudnienia!! , Bo innej możliwości nie ma aby tylu ludzi pracowało w MOSiR !! W roku 1998 pracowało łącznie 15 osób !!!+ W sezonie dochodzili ratownicy !!! To zatrudnienie było max 20 osób !!! Czytam i oczom nie wierzę, !!! Że tak się dzieje w naszym mieście!!; Radni opozycji o ile tacy są winni się zająć tym tematem — bo to przydkim zapachem jedzie !!!

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu

Mosir to jeden z większych zakładów pracy i to zasługa m.in. Piotra Jankowskiego jak się rozrósł. Oprócz basenu, masz boiska, fitness itd. Ktoś to musi utrzymać. Sami ratownicy to ile osób i obsługa basenu. 15 osób to może za Krajewskiego jak była bida i wszystko się waliło.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  DobryNastroj

No proszę jednak pochlebcy, Pan Jankowskiego także się prezentują na tym portalu, czy nie wiesz że Jankowski musiał robić to co mu kazano!! — on był tylko wykonawcą poleceń szefa ,!!!

Roman
Roman
11 miesięcy temu

Ciebie, jak rozumiem. 😀

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

EMERYCI !!! ROMAN!! Są tylko od pisania nicków i przypominaniu o faktach, mnie nikt nie musi słuchać !!! niech tylko ci co czytają wyciągają właściwe wnioski a ustrzeżemy się wielu przykrych tematów!!!

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu

Burmistrz zaczyna eliminować swoich konkurentów w przedbiegach – no proszę, coś nowego? – raczej nie… , stare metody. Ongiś Rakowskiego wyeliminował też zdaje się przed rozpoczęciem kampanii w dość perfidny i bardzo szczwany sposób.
Tutaj też zapewne się do tego przygotowywał jakiś czas. Najpierw podrzucając zapewne kukułcze jaja, potem zwalniając Jankowskiego, a teraz anonimy…
Jakieś to cienkie, śliskie i śmierdzące.
Panie burmistrzu, nie sądzi pan że nosił wilk razy kilka, w końcu ponieśli i wilka.
Oby tak się stało, chociaż wiadomym jest, że pan jest…

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Jankowski sam się zwolnił co zreszta napisał w oświadczeniu wiec nietrafiony komentarz

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Ok… w jednym punkcie 😛 . Skąd wiesz, że nie musiał się zwolnić? Może jego aplikacja do pracy w UG była wynikiem tego, że zdawał sobie sprawę z tego co go czeka w MOSiR. Na ogół podwładny dobrze zdaje sobie sprawę jak atmosfera wokół niego zaczyna się zagęszczać.
Kowalewski to szczwany lis.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Za ten cały syf i bałagan ODPOWIEDZIALNY!!!! —

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

A ty co?
Wygryzł cię ze stołka, że tak się rzucasz jak ryba na haczyku?
Trzeba było mieć więcej ogłady i kultury. Do śmierci chciałeś siedzieć na stołeczku? – tak się nie da, bo demencja itp.

Wl.B stary znajomy ..
Wl.B stary znajomy ..
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Szanowna Pani po pani postach widać że jednak ta demencja działa , mie już od 20 lat żadne stołki nie interesują !!!

anonimowo
anonimowo
11 miesięcy temu

Wybory się zbliżają więc trzeba utrącić konkurencję 😀 Nawet jeżeli jest to nieprawda to raz rzucone błoto zawsze się przyklei.

Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
11 miesięcy temu

Panie Piotrze, proszę się trzymać. Jeśli nawet ktoś tam skosił u Pana raz czy dwa trawę, to co z tego? Świat się wali? Na grube miliony robione są wały, a tutaj skoszenie trawy ma być ścigane przez prokuraturę. Śmiechu warte.

Xxx!!!!.
Xxx!!!!.
11 miesięcy temu

Z ciebie taki przedsiębiorca jak z Jankowskiego dyrektor !!!

Taki ktoś
Taki ktoś
11 miesięcy temu

Nie, nie ma raz czy dwa ściętej trawy. A Ty jak pracujesz raz czy dwa skorzystałeś ze sprzętu należącego do pracodawcy?

Normalny
Normalny
11 miesięcy temu

Tylko winny się tłumaczy !!! Najlepiej pisać posty i robić z siebie pokrzywdzonego a wszyscy wiedzą jak było i pan tez panie Piotrze

Pola
Pola
11 miesięcy temu

Audytor z urzędy miasta… Ciekawe.
Czy myślicie ze audytor podpisał by się pod taką kwotą gdy to była nieprawda? Ja bym się bała w jego przypadku że były dyrektor poda mnie do sądu.
Jestem ciekawa co będzie dalej

Xawery
Xawery
11 miesięcy temu
Reply to  Pola

Ja także jestem ciekawy co będzie dalej, ale obawiam się że będzie to samo co z ZALEWEM RUDA !!! i tymi śniętymii rybami!! Czyli cisza jak makiem zasiał. !!! — a rybki sobie pływają w prywatnym zbiorniku wodnym Prezesa !!! — BARDZO BYM CHCIAŁ SIE MYLIĆ MOZE KTOŚ OD GÓRNIE SUR TYM ZAINTERESUJE

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Panie Jankowski po pierwsze gra słów w Pana przypadku naprawdę zasługuje na brawa. „Nigdy osobiście nie zlecalem im tych prac” to prawda, może zlecał Pan innym żeby przekazali tę informację?
Po drugie, wczoraj napisał Pan że nie stać Pana na działkę nad jeziorem lub rzeką, to czyją działką jest w takim razie ta w Kiełpinach?
Po trzecie. Pan wie, pracownicy wiedzą i mieszkańcy OKM również wiedzą, że bus mosirowski był widziany wiele razy pod blokiem nr 1, akurat w czasie remontu. Przypadek?

Kolarz
Kolarz
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

… ba mało tego bus mosiru to o w Trzcińcu był widziany

Maklina Komber
Maklina Komber
11 miesięcy temu

Drodzy mławianie. Według naszej wizji rozwoju miasta, sprawiedliwość musi nastać.

Kuba
Kuba
11 miesięcy temu
Reply to  Maklina Komber

He he he, dodaj jeszcze, że sprawiedliwość zawsze jest po stronie burmistrza 😀
Ciekawe tylko0 dlaczego przegrywa w sądzie ze wszystkimi i we wszystkich sprawach.

Za te przegrane sprawy winien płacić z własnej kieszeni, a nie z miejskiej kasy, czyli pieniędzmi mieszkańców.

Pik Pok
Pik Pok
11 miesięcy temu

Obowiązkiem obywatela jest poinformowanie służb o przestępstwie więc nie można się publicznie zastanawiać co z tym robić zwłaszcza że są to publiczne pieniądze, chyba że te kwity są warte tyle co papier toaletowy i lepiej publicznie pokazać dobroduszność nic nie mając bo to PR polityczny.

Ada
Ada
11 miesięcy temu

Kto mieczem wojuje od miecza ginie, można się spodziewać pozwu lada moment o zniesławienie…

Michal
Michal
11 miesięcy temu

Dyrektor który nie potrafi się poprawnie wysłowić, zrobił karierę na mhs jako mopiarz a dziś wielki kandydat na burmistrza. To tylko Polska tu już nic mnie nie zdziwi

Jan
Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Michal

Cała prawda, najgorsze jest tylko to, że zapomniał kto podał mu rękę.

DobryNastroj
DobryNastroj
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

A burmistrz Kowalewski też zapomniał kto go zrobił burmistrzem. Na jedno wychodzi.

Powiedz
Powiedz
11 miesięcy temu
Reply to  DobryNastroj

Kto?

Waszkowiak
Waszkowiak
11 miesięcy temu
Reply to  Michal

Zazdrościsz? Weź się do pracy i osiągnij to, co on, bo na razie potrafisz pisać tylko posty. A jeśli chodzi o mowę, to masz Owsiaka, Michnika i wielu innych zacnych ludzi. Naśmiewasz się z czyjegoś mówienia? Spójrz w lustro i pomyśl dobrze, jakim jesteś człowiekiem.

Malgorzata Radzka
Malgorzata Radzka
11 miesięcy temu

Panie Jankowski, a może dość już waszego pisowskiego panoszenia się, żeby to był normalny demokratyczny kraj, ludzie nie musieliby pisać anonimów, zastraszania, szantaże, donosy są efektem waszej patologicznej polityki!

Max
Max
11 miesięcy temu

O ile mnie pamięć nie zawodzi to Jankowski jest PSL!

B ajm
B ajm
11 miesięcy temu
Reply to  Max

tak ale ” Gośka ” siedzi od rana na bombie i się ” wymknęło „

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
11 miesięcy temu
Reply to  Max

Tak z PSL— z jednym zastrzeżeniem — RADNYM POWIATOWYM ZOSTAŁ Z BLOKU KOWALEWSKIEGO, TAK SAMO JAK ZEJER—i właśnie tych dwóch radnych na polecenie KOWALEWSKIEGO przesądziło o wyborze RAKOWSKIEGO NA STAROSTE POWIATU–a tym samym odwolano Staroste Wojnarowskiego, — NO I ABY SPRAWIEDLIWOŚCI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ—W/W RADNI ZA ZASŁUGI W TEJ POLITYCZNEJ ROZGRYWCE OTRZYMALI NOWE STOŁKI—- ZEJER –AWANSOWAŁ NA STANOWISKO V-CE BURMISTRZA, A JANKOWSKIE NA SEKRETARZA GM. WIECZFNIA !!! A OBECNY BURMISTRZ KOWALEWSKI ZMIENIŁ SWE POLITYCZNE ZAINTERESOWANIA, I STWORZYŁ UKŁAD Z MŁAWSKIM PIS— A DZIAŁACZE PIS OTRZYMALI INTRATNE STANOWISKA : KIEŁBIŃSKI–KRAJEWSKI, POL, ŁUKASIK– WNIOSEK Z TEGO JEST JEDEN ŻE GŁOWNYM ROZGRYWAJĄCYM I ROZDAJĄCYM STANOWISKA JEST OBECNY BURMISTRZ KOWALEWSKI— ZNAMIENNY JEST W TYM WSZYSTKIM FAKT–ZWOLNIENIE SKARBNIKA MIASTA H. ANTCZAKA !! — I TO JEST POLITYKA PROWADZONE PRZEZ KOWALEWSKIEGO !!!— że ludzie mu nie wygodni muszą odejść !!! MAŁGORZATA RADZKA — PRZEDSTAWIŁA TO JASNO I POKAZAŁA JAKIE SĄ RZĄDY PISOWSKICH NOTABLI W MŁAWIE–NAJWYŻSZY CZAS ABY W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH TO ZMIENIĆ — I NIE ZMIENI TEGO JANKOWSKI KTÓRY TKWIŁ W TYM UKŁADZIE !!!

B ajm
B ajm
11 miesięcy temu

tak zmieńmy w końcu to wszystko , niech wróci PRL i gierek . Populistyczne hasła nic nie dadzą i większych zmian proszę nie oczekiwać bo tak się nie da w tym ustroju więc przestańmy toczyć takie nowo mowy . Nie był zrobiony porządek w latach 90 ych z komuchami to teraz tym bardziej . Jestem za stabilizacją układu i zachowaniem status quo. Młodzi niech uczą się historii tej najnowszej przede wszystkim i sami wybiorą swoich przedstawicieli ale jest następny paradoks bo jak ojciec całe życie jako PSLowiec a syn dostał posadę o ojca kolegów to znowu całość się zapętli i tak całymi dekadami .

Max
Max
11 miesięcy temu

Obrzydle, mlawskie zależności! Robi się niedobrze!

Max
Max
11 miesięcy temu

Myślę, ze PSLowsko POwskich nadal!

Max
Max
11 miesięcy temu

Myślę, ze PSLowsko POwskich nadal!

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
11 miesięcy temu
Reply to  Max

JANKOWSKI TO CHORĄGIEWKA !!!!– A STANOWISKA KTÓRE ZAJMOWAŁ BYŁY WYNIKIEM politycznej ukladanki głownego rogrywającego !!!

Waszkowiak
Waszkowiak
11 miesięcy temu

Przestań się ośmieszać. Nie zdobyłby 1000 głosów w wyborach, gdyby nie miał odpowiedniego poparcia.

Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
11 miesięcy temu

Przestań się ośmieszać. Nie zdobyłby 1000 głosów na radnego, gdyby ludzie go nie lubili i nie miał poparcia.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
11 miesięcy temu

A wiesz dlaczego dostał te 1000 głosów, ano dostał dlatego że startował z listy BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO,

Gerard I.
Gerard I.
11 miesięcy temu

Najpierw wicestarosta teraz wiceprzewodniczący co tam w się dzieje?

Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
11 miesięcy temu

Przecież to Kowalewski jest w koalicji z PIS, zarówno w mieście, jak i w powiecie, a Jankowski jest teraz związany z PSL, ale chyba nie jest członkiem partii.

Z bliska
Z bliska
11 miesięcy temu

Zajmij się tym swoim biznesem i pilnuj tego z czego chleb masz, bo widać że na polityce znasz się tak jak s*** nka na gwiazdach !!!

154
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x