Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Motocyklista zatrzymany po pościgu. Omal nie przejechał policjanta


fot. ilustracyjne


Mławski patrol ruchu drogowego zauważył kierującego motocyklem, który wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych oraz na skrzyżowaniach. Widząc oznakowany patrol, wydający sygnały do zatrzymania się, motocyklista przyspieszył, zmuszając interweniującego policjanta do odskoczenia na chodnik. Po pościgu został zatrzymany.

Problem przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Napoleońskiej w Mławie zgłaszali użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wczoraj po południu, pełniący tam nadzór patrol ruchu drogowego, zauważył kierującego motocyklem, który wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych oraz skrzyżowaniach, przekraczając dopuszczalną prędkość. Patrol, używając sygnałów świetlnych oraz tarczy wydał motocykliście polecenie do zatrzymania się. Ten jednak zignorował polecenie i przejeżdżając obok patrolu znacznie przyspieszył, zmuszając jednego z policjantów do odskoczenia na chodnik. Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym. Kilka ulic dalej motocyklista porzucił pojazd i pieszo próbował uciec przed policjantami. Po krótkim, pieszym pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Piratem drogowym okazał się 45-latek z terenu Mławy, który był trzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie. Za niezatrzymanie się do kontroli oraz zmuszenie policjanta do odstąpienia od czynności służbowych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Ta Krajowa Mapa jakoś nie działa przy policji ani przy parku

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x