Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto zaczęło łatanie dziur w drogach masą na gorąco


O tragicznym stanie dróg w mieście pisaliśmy wielokrotnie i wielokrotnie takie sygnały nadsyłali czytelnicy. Teraz ratusz poinformował o prowadzonych na terenie miasta naprawach nawierzchni. Poniżej przytaczamy informację zamieszczoną na miejskiej stronie.


„Ze względu na prowadzone prace związane z budową ponad 40 kilometrów kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława, a także w związku z destrukcyjnym działaniem czynników atmosferycznych, wiele dróg w Mlawie po zimie było w złej kondycji.  Po pierwszym etapie uzupełniania ubytków masą na zimno – która co prawda nie jest trwała, ale przynajmniej czasowo może uchronić nasze samochody przed poważnymi uszkodzeniami, w  II kwartale 2022 r. rozpoczęliśmy łatanie ubytków masą na ciepło. Wcześniej nie było to możliwe, ponieważ produkcja gorącej masy bitumicznej rusza dopiero na przełomie kwietnia i maja.

Dotychczas uzupełnione zostały ubytki na ulicach: Górnej, Wojska Polskiego, Zabrody, Korczaka, Willowej, „Torfa” Załęskiego, Działdowskiej, Kopernika, Dworcowej, Płockiej, Batalionów Chłopskich, Batorego, Chrobrego, Rzęgnowskiej oraz na Alei Marszałkowskiej i na Starym Rynku.

Gorącym asfaltem wzmocnionym siatką zostały pokryte także ulice w Dzielnicy Przemysłowej Mławy:  Instalatorów i LG Electronics.  

Obecnie trwają prace na ulicy Żwirowej, a przed nami kolejne duże zadanie – nowa nakładka bitumiczna na ulicy Grzebskiego. Tam lada moment zostaną ustawiane nowe krawężniki, a w sierpniu wylana zostanie dwuwarstwowa nakładka z siatką przeciwspękaniową.

W trakcie prac drogowych występują czasowe utrudnienia w ruchu. Dziękujemy mieszkańcom za ich pozytywne reakcje i dobry odbiór naszych działań. Niemniej prosimy wszystkich o cierpliwość i  w razie konieczności – korzystanie z alternatywnych dróg dojazdowych”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
11 miesięcy temu

Takie latanie to nie ma w ogóle sensu. Wyrzucanie pieniędzy podatnika, czyli naszych pieniędzy w błoto.
Czy w tej firmie, która się zajmuje takim łataniem dziur, to nadal siedzą w średniowieczu, nic a nic nie idą do przodu? Niczego się nie uczą? Czy tam wszyscy począwszy od kadry kierowniczej to takie chłopki roztropki? Jak się patrzy na to jak ci panowie to robią, to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Przecież ta firma to podlega burmistrzowi. Jednym słowem, to wielki wstyd dla Pana, panie burmistrzu, że tak cienko w Pana jednostkach z nowymi technologiami. No ale jak się nie płaci z własnej kieszeni, to może być zrobione i na od…dol, nieprawdaż? Na własnym podwórku pewnie pogonił by Pan takich fachowców gdzie pieprz rośnie – czyż nie mam racji?.

Last edited 11 miesięcy temu by Kuba
Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

OCENA FAKTÓW. CENTRALNIE W PUNKT!!! tak ta firma jest finansowana z MIEJSKIEGO BUDŻETU, w niej zawsze były problemy, z dozbrojeniem tej firmy we właściwy sprzęt,i pracowano tak jak za ” KRÓLA ĆWIECZKA a ta kadra kierownicza to co się obserwuje to takie chłopki roztropni , zwłaszcza ten który przy naprawianiu masa na zimno, pilnował aby robotnicy dobrze butami to masę ubijali,!! No ale cóż zrobić skoro Burmistrz najlepiej się zna na sporcie i kolarstwie!!

Kwas
Kwas
11 miesięcy temu

A kto to robi papraki od burmistrza

Józek
Józek
11 miesięcy temu

To co zrobili ci panowie na ul.Kopernika woła o pomstę. Został położony nowy kawałek asfaltu który ma większe wyboje niż poprzednie dziury w. Czy to problem ułożyć równo i zlicować z resztą drogi?

POTS
POTS
11 miesięcy temu
Reply to  Józek

Zauważyłem w innych przypadkach, że pracownicy Ratusza podchodzą byle jak do swojej pracy (jakby sami nie jeździli później po tych samych drogach). Na odpieprz łatają, bez dobrego wyrównania z resztą asfaltu… później się jedzie i nie wiadomo kiedy wyrzuca auto.

h13
h13
11 miesięcy temu
Reply to  Józek

Masz rację Józek.
Też to miałem napisać.
Nie ogarniam tego.
Praktyczne każda zalepiona dziura jest tak zrobiona, że nowy asfalt wystaje jakiś cm ponad starą nawierzchnie, nie licuje..
Czyli mamy w samochodzie nadal odczucie wjechania w dziurę. Tylko że zamiast wpaść w dół, koło najeżdża na wystającym asfalt.
Masakra.
Tak ciężko jest to zrobić porządnie.
Jakoś na drodze wojewódzkiej, przy remoncie warszawskiej, firma (Innej oczywiście) udało się zrobić tak jak trzeba.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 miesięcy temu
Reply to  Józek

A kto to ma zrobić jak tam nie ma człowieka, który zna się na tym wykonawstwie

elo
elo
11 miesięcy temu

Skrzyżowanie Zachodniej i Kościuszki też ma dość głęboką dziurę, możę warto załatać przy okazji.

POTS
POTS
11 miesięcy temu

Zapraszam na skrzyżowanie Ul. Długiej i Ul. Krzywej…. dwie dziury na środku tegoż skrzyżowania czekają…

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x