Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jarmark Przedwojenny w Konopkach [FOTO, FILM]Jarmarki w Konopkach, obecnie odbywające się w soboty mają niemal stuletnią tradycję. Ten, który odbył się w minioną sobotę był wyjątkowy i szczególny. Dzięki inscenizacji rekonstruktorów można było obejrzeć scenki z przedwojennego jarmarku ale też usłyszeć ciekawostki historyczna. Nie były to jednak jedyne atrakcje zaplanowane przez organizatorów. Były też koncerty orkiestry, pokazy umundurowania, uzbrojenia, obsługi i strzelania z broni.

Stragany z towarami, stół, ławy naczynia, narzędzia, przedmioty codziennego użytku handlujące baby i przekupki, Żydzi, ludzie targujący się o ceny, Cyganki wróżące przyszłość przedstawiające atmosferę na dawnym jarmarku wiejskim zaprezentowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy.

Obozowisko Legionu Polskiego, szpital polowy z wyposażeniem, poczta frontowa oraz namiot z wyposażeniem wojennym: karabiny, CKM, stół, ławy, naczynia, skrzynie, kociołki, samowary, przedmioty codziennego użytku zaprezentowali rekonstruktorzy GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza.

Zainteresowaniem cieszyła się też strzelnica Jacka Mianowskiego, gdzie można było zobaczyć i wypróbować repliki pneumatyczne różnych broni.

Nie mniej chętnie odwiedzane były stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Bogurzyna i Żurominka, gdzie można było skosztować różnych potraw.  Dla wszystkich zagrała Orkiestra OSP w Stupsku, a o bezpieczny przebieg imprezy zadbali druhowie z OSP w Konopkach.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przedsiębiorcy Pro Publico Bono w partnerstwie z Urzędem Gminy w Stupsku oraz lokalnymi stowarzyszeniami.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawy
Ciekawy
1 miesiąc temu

Czemu informacja o tego typu imprezach jest zawsze po, a nie przed???

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x