Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To masakra. Brzeg zalewu usłany martwymi rybami [FOTO, FILM]Martwe płocie, klenie, okonie, leszcze  zalegające brzeg w okolicach tamy. I wszechobecny smród rozkładu. Tak dziś wygląda brzeg zalewu Ruda w okolicy trzcinowiska przy cyplu i tamie. Tę sytuację nagłośnili w mediach społecznościowych Maria Gawlikowska – autorka bloga „Blondyna wędkuje” i Nikodem Krzemiński prowadzący stronę „Drapieżne łowy”.

– Jako wędkarze jesteśmy bardzo rozczarowani – opłacamy coroczne składki, a nawet nie mieliśmy informacji kiedy nastąpi ten odłów, aby chociaż zobaczyć co pływa w wodach, które opłacamy – mówią młodzi wędkarze.

Trudno w tej chwili wyrokować dlaczego doszło do takiej sytuacji, na pewno jednak wymaga to wyjaśnienia. Do sprawy jeszcze wrócimy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
64 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu

No i WRESZCIE żeśmy się dowiedzieli, w czyich granicach leży ZALEW RUDA, — ten skrawek gdzie leży plaża zgodnie z informacją PANI SZTUBY SZEFOWEJ MŁAWSKIEGO SANEPID, która nie zna granic powiatu mławskiego !!! I twierdzi że TO TEREN DZIAŁDOWA, IMŁAWSKI SANEPID NIE BĘDZIE BADAŁ TEMATU ŚNIĘCIA RYB !! A sprawa ma się zająć SANEPID Z OLSZTYNA A teraz czekamy na opinie STAROSTY POWIATU PANA RAKOWSKIEGO– czy to prawda że ta część Zalewu jest, na terenie gm Lipowiec ?? CIEKAWE CO JESZCZE WYMYŚLĄ CI MLAWSCY SPECJALIŚCI!!!

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu

Idąc jej tokiem rozumowania wnioskuję że pomost który tam kiedyś stał, należał do Działdowa a opiekował się nim Mławski MOSIR.

Kuba
Kuba
2 lata temu

To dlaczego UM Mława, a dokładnie burmistrz zadecydował o jego rozbiórce jeżeli należał do Działdowa? – Działdowo winno wystąpić na drogę sądową, bo firma, która go rozbierała bezprawnie wzięła kasę za złom. Natomiast burmistrz Mławy winien oddać do kasy UM pieniądze, które zapłacił za rozbiórkę pomostu.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Gdyby nie Ci Ludzie to zapewne sprawę zamieciono by pod dywan. Pozdrawiam

Radosław.M
Radosław.M
2 lata temu

He he słabi jesteście z tym najeżdżaniem na mnie inkognito i wy chcecie jakie kolwiek informacje z botami się nie gada bo nie mają muzgu pozdrawiam

Radosław.M
Radosław.M
2 lata temu
Reply to  Radosław.M

Mózgu*

Robert
Robert
2 lata temu
Reply to  Radosław.M

Radziu ustąp zawiodłeś

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu
Reply to  Radosław.M

Czy pan nie ma sobie nic do zarzucenia?? tylko na tak beznadziejny wpis pana stać?
W taki sposób chce pan załatwiać sprawy z wędkarzami, czy uważa pan że w taki sposób traktuje się wędkarzy?
Superbia ambulat ante ruinam – panie prezesie

Wędkarz wml
Wędkarz wml
2 lata temu
Reply to  Radosław.M

Na początek to trochę kultury Panie Prezesie bo widzę że z obyciem też ma pan problem co do funkcjonowania pana mózgu nie będę się wypowiadał, w szoku jestem czytając pana wypowiedź i pan obejmuje stanowisko prezesa? tak pan traktuje wędkarzy? no nie ładnie, przede wszystkim miał pan czas na jakikolwiek wyjaśnienia a dostaliśmy piękny komentarz, dlatego drogi panie od wyjaśniania są odpowiednie służby i organy pan już miał swój czas i się popisał w komentarzu, to jest za poważna sprawa żeby pan się bawił w dogryzaniu rozczarowanym wędkarzom nie żadnym botom. Pozdrawiam

Michał
Michał
2 lata temu

Prezes do dymisji. Sprawa do prokuratury i pociągnąć za jajca odpowiedzialnego za tą rzeź Mławską.

Wędkujący
Wędkujący
2 lata temu
Reply to  Michał

Chyba prezes okręgu razem z dyrektorem biura, bo to oni faktycznie rządzą rybami w tym zbiorniku. Koła nie rządzą zarybieniami, rybami na takich wodach. Na żwirowniach, stawach tak.

Ciepły waldek
Ciepły waldek
2 lata temu
Reply to  Michał

Żełenski ma swoją masakrę w buczy my mamy swoją w Mławie.

Ciepły waldek
Ciepły waldek
2 lata temu
Reply to  Ciepły waldek

Gdzie jest ursula, ursula gdzie jesteś ? Gdzie Ci wszyscy makaron ten pet mop z UK i bidet no gdzie ?

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu
Reply to  Ciepły waldek

Te twoje porównanie, to trochę nie tak !!!!

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu
Reply to  Michał

Słusznie do Prezesa dodał bym mławska władzę, która sobie z tego faktu nic nie robi!! Tak ta sprawą winna się zająć jak najszybciej prokuratura !!! Bo którzy takie remontu w zbiornikach robi w tak gorącym okresie kiedy temperatury sięgają do 34 ,° !! Ta sprawa to kryminał dla odpowiedzialnych, którzy tak zniszczyli ZALEW !!!RUDA !!!

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu

Prezes PZW koła Mława nie wiedział absolutnie o takim zajściu.. Wody polskie wraz z ciechanowem pod osłoną nocy wykradły nam ryby a do części gdzie jest woda wpuścili ochłapy. My jako koło i inni ludzie po prostu zostaliśmy okradzeni.. Rozmowy z prezesem Gierejem kończą się na gadaniu głupot i mydleniu oczu. Nasz Prezes nawet nie został poinformowany o tym, że będą odławiane te ryby, tzn został, że o 17 w sobotę a oni z piątku na sobotę nocy to zrobili. Także zejdźcie z człowieka i otwórzcie głowy aby myśleć racjonalnie i zaczerpnąć innych informacji 🙂

Mlawski wędkarz
Mlawski wędkarz
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

To w takim razie co Pan prezes zrobił w tej kwestii w końcu posada prezesa zobowiązuje, jak na razie ani widu ani słychu ukradli ryby i co dalej w tym temacie chyba jakieś zebranie powinno być, sam pan pisze o kradzieży po nocy, to że nie wiedział to go nie tłumaczy co w tej kwestii zrobił to ludzi interesuje

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

Skoro jest Pan poinformowany to bardzo proszę o informację – co dalej z tą sprawą. Co dalej? Jakie będą podjęte działania w kierunku ustalenia co się z tą rybą stało, gdzie została wpuszczona do którego zbiornika. Co najważniejsze kto poniesie odpowiedzialność za ogromne straty wyrządzone na tym zbiorniku. Uważam że prezes koła Mława powinien zgłosić sprawę do prokuratury.

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu

Wszystko będzie zgłoszone itp, był weekend i bardzo ciężko wtedy o kontakt z odpowiednimi służbami. Na razie to jesteśmy poszkodowani i nie wiemy nic, wszystko będzie się dopiero rozwijać

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

z tego co wiem to policja działa 24h 7 dni w tygodniu.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu

I powinien to zrobić jak najszybciej, bo straty są ogromne !!! Jest także ciekawa sprawa kto wydał pozwolenie imiennie, na ts

Rybak
Rybak
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

A dlaczego sam się nie wypowie dlaczego nie nagłaśnia tej sprawy dlaczego nie ma żadnego zebrania

Pzw
Pzw
2 lata temu

Panie prezesiku radze wyjasnien bo ściągniemy telewizję. Czemu nie ma informacji . A gdzie są te ryby co wylowiliscie . Może na cegielni????. Na komercyjnym ???? Ciekawe czyj ten zbiornik teraz jest …. może wędkarze wejdziemy w przyszly piątek na prezesika zbiornik po wędkować. Wszyscy co placa składki może godzina wstępnie 17 zbierzmy się i zróbmy porządek

Wml
Wml
2 lata temu
Reply to  Pzw

Panie prezesie a co z ochroną środowiska, ich też by temat zainteresował , nam za małe rybki wysokie kary a tu setki zabitych ryb i nie ma pana, czysta karkulacja ktoś powinien setki tysięcy w takim razie zaplacic, ogromne składki a ryb brak takie cuda tylko w Mławie

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu
Reply to  Pzw

Ani na ciegielni ani na komercji, ryby by nie przeżyły ciśnienia jakie tam panuje. Proponuje odpuścić swoim a spojrzeć na rączki prezesa pzw ciechanów, który ma dużo za uszami 🙂

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Pzw

Zgadzam się cegielnia komercja prezesa tam są

życzliwy wędkarz
życzliwy wędkarz
2 lata temu
Reply to  Pzw

3 zbiorniki zotały przewiezione i wypuszczone na cegielni- oczywiście najbardziej wartościowe na prywatny zbiornik pana Radosława M. 1, zbiornik ze (śmieciami) przerzucono na płytką część zalewu. Tu nic się nie ukryje władco „Żabek” nie wiesz a jesteś obserwowany, w nocy byłeś na odłowie, mimo chałasu z agregatów przy sieciowaniu sporo dało się słyszeć :).

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu

Poproszę jakieś dowody czy coś :), bo zawsze może być Pan Trollem aby zrzucić winę na boguwinne koło

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu

Widać z dyskusji zainteresowanych sympatyków łowienia ryb !! Że ta sprawa bardzo brzydko pachnie, która winna zająć się prokuratura, nie czekając na żadne zgłoszenie !!!

Radek
Radek
2 lata temu

Pokaż dowody na to co piszesz bo pokawiasz mnie a nie masz odwagi powiedzieć mnie tego w oczy ani przedstawić się z imienia i nazwiska?

życzliwy wędkarz
życzliwy wędkarz
2 lata temu
Reply to  Radek

z dilerami się nie dyskutuje bocie, prochy ci „muzg” wyżarły

Xxx
Xxx
2 lata temu

Panie prezesie proszę podać ilość osób, które wpłaciły składkę i proszę podać kwotę jaką do was wpłynęła i gdzie nasze czyli wędkarzy pieniądze są i na co poszły??? Bo my nie płaciliśmy za mordowanie ryb. Dlaczego zbiornik na cegielni jest pzw, a drugi zbiornik jest pana komercyjny, dlaczego byliśmy oszukiwani tyle lat, czas wyjaśnień właśnie nadszedł. Nie pozdrawiam

Last edited 2 lata temu by Xxx
Fanatyk
Fanatyk
2 lata temu
Reply to  Xxx

Jak się czyta posty to prawie jak scenariusz z Fanatyka jeszcze raz polecam obejrzeć.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu
Reply to  Fanatyk

To nie czytaj i będziesz miał spokój!!! I wtedy przestaniesz być fanatykiem głupich postów!!

Fanatyk
Fanatyk
2 lata temu

Obejrzyj film … tam był taki gość…fanatyk który twierdził że szczupak to król wód , z postów wynika że dużo z tego filmu to prawda .

Radek
Radek
2 lata temu
Reply to  Xxx

Zapraszam na sądową w piątek od 12 do 16 wszytko pokaże

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu

To jest tragedia, ludzka chciwość? czy głupota?, doprowadziła do tego, że tyle ryb zostało zamordowanych. Pod osłoną nocy jak przestępcy? wystarczyło poinformować wędkarzy o odłowie wszyscy by pomogli. To jest nasze dobro, które bezpowrotnie zostało zniszczone.
Nie znajduję słów, które by mogły opisać działalność władz naszego koła, że dopuścili do takiego wyniszczenia ryby ze zbiornika którym powinni się opiekować i o niego dbać.
Podstawowe pytanie brzmi, czy ktoś odpowie karnie za tak ogromne i rażące zaniedbania?
Zwykły wędkarz, gdy złapie chociaż jedną niewymiarową rybę narażony jest na odpowiedzialność karną w postaci wysokiego mandatu. W tym przypadku błędne decyzje spowodowały przeogromne straty, które modą być liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.
Drodzy koledze wędkarze, osobiście uważam że pan prezes naszego koła powinien w trybie pilnym zarządzić zebranie i osobiście wytłumaczyć dlaczego doszło do tak ogromnych strat w rybostanie i kto poniesie za ten stan rzeczy konsekwencje karno-finansowe.

Gość
Gość
2 lata temu

Myślę sobie ze powinni odwołać prezesa i jego koleszkow małolaci po prostu się nie nadają! Kara dla nich musi być dotkliwa i to bardzo! Ludzie zbierajmy się i pogońmy tych papraków

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu
Reply to  Gość

To jest niestety rażące niedbalstwo o powierzoną wodę, uważam że jakby prezes miał chociaż odrobinę honoru, to sam powinien odejść ze stanowiska.

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu

Nasz prezes PZW Mława nawet nie wiedział o takim zajściu

wędkarz z Mławy
wędkarz z Mławy
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

to znaczy że nie interesuje się kołem i jego wodami. Skoro nie wiedział, to nie jest argument na obronę. To go tylko pogrąża.

Ryba
Ryba
2 lata temu

Dokładnie

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu

Miało być to zrobione tydzień temu i nie było. W sobotę 25.06 o godzinie 17:00 miał zostać przeprowadzony odłów itp lecz zrobili go bez niczyjej wiedzy z piątku na sobotę w nocy. Także skąd mógł chłopak wiedzieć, że w tym czasie kiedy on śpi po pracy wywożą gdzieś ryby 🙂 ?

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu
Reply to  Gość

My właśnie młodzi nagłaszamy tą sprawę aby nie została zamieciona pod dywan! Wszelkie zażalenia proszę składać do prezesa pzw ciechanów Gieraja bo to on nie chce odpowiadać na niewygodne pytania

Aaaa
Aaaa
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

Może przy telewizji rozwiąże mu się język

życzliwy wędkarz
życzliwy wędkarz
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

Gierej był przy odłowie nad zalewem

Radek
Radek
2 lata temu
Reply to  Gość

Zapraszam

Michał
Michał
2 lata temu

Ooo wielką sensacja o ryby. A może tak porozmawiajmy o inflacji, drozyznie i że za chwilę większość ludzi będzie w zimę marznąć ? Może wyjdźcie na ulicę za te ryby ? Ale sytuacja w kraju was nie interesuje. Radził bym się zająć czymś pożytecznym bo niedługo obudzimy się w Ukropolin.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu
Reply to  Michał

Nie do wiary jednak wśród normalnie myślących ludzi znajdują się tacy głupcy jak ” MICHAŁ”

Gość
Gość
2 lata temu

BRAWO PREZES TYŚ JEST PAN I WŁADCCA TYCH WÓD TYLKO CZY TY SIĘ SPRAWDZASZ TO JUŻ WĄTPLIWE

Członek PZW
Członek PZW
2 lata temu
Reply to  Gość

Nowy Prezes pzw Mława nawet nie wiedział o takim zajściu ponieważ został oszukany! Ryby miały być odławiane w sobotę o 17:00 a zostały odłowione z piątku na sobotę w nocy. Zanim Pan zacznie pisać głupoty proszę się doinformować

życzliwy wędkarz
życzliwy wędkarz
2 lata temu
Reply to  Członek PZW

to co robił w nocy nad zalewem ? w obecności pana Giereja i panów odałwiających ryby, jak to leciało puszczajcie te wode co wpadnie w sieci to wpadnie reszta ch,, niech idzie w rzekę. Co Ty pier.. kolego

Fanatyk
Fanatyk
2 lata temu

Ludzie nie róbcie sensacji z powodu kilku ryb. PZW mogło ryby odłowić czy jakoś tak. A tak wogóle to cały zalew bym zasypał i zrobił osiedle wiecej pożytku by było a PZW zlikwidował. Polecam film fanatyk. Rysiek

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Fanatyk

Kilku ryb? chłopczyku to nasze ryby członków którzy płacą składki latami! Nasze dobro nasza pasja czemu nikt ich nie odłowił?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Gość

Jedź na moRZe albo na jeziorka i tam SE będziesz łowił rybki – możesz jechać razem ze swoimi koleŻkami.
Mam nadzieję, że wiesz o0 co chodzi analfabeto. Zainwestuj w słownik ortograficzny.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Debil

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Gość

Tak, masz rację gościu, jesteś debilem, ale inwestycja w słownik ortograficzny na 100 % ci się opłaci.

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  Fanatyk

A do buzi chcesz???

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  ***** ***

A Ty w buzię???

Incognito
Incognito
2 lata temu
Reply to  ***** ***

Zgadam się z Tobą, że Fanatyk, piszę bzdury. Ale trzymajmy,jakiś poziom.

Incognito
Incognito
2 lata temu
Reply to  Fanatyk

Jedno słowo. Zamilcz.

Cindy26
Cindy26
2 lata temu
Reply to  Fanatyk

No wogóle to zlikwiduj park, tężnie, stadion, basen, szkołę muzyczną i wiele innych i zaprowadź wszystkich do siebie w celu odpoczynku i rekreacji, za nasze podatki. Co zaproponujesz? Łydkę grubasa? Ja ok, tylko że na 3 min nie więcej… gdzie reszta się pytam?

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
2 lata temu
Reply to  Fanatyk

No nie tym postem to już przebiles DNO —;Debilu!!!

Fanatyk
Fanatyk
2 lata temu

Masz rację DNO mułu … Jak nie masz mocy sprawczej to też nie powinieneś gadać.

64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x