Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wakacje i piękna pogoda, a gdzie mamy się kąpać?


Rozpoczęły się wakacje i na dodatek mamy piękną, słoneczną pogodę. Utrudnione życie mają jednak w tej sytuacji amatorzy kąpieli, którzy dotychczas korzystali z najbliższego Mławie kąpieliska nad zalewem Ruda. Jak wiadomo zapowiadana modernizacja zbiornika potrwa dwa lata. Gdzie więc amatorzy kąpieli mają szukać ochłody, oczywiście mówimy o takich możliwościach, leżących w rozsądnej odległości od Mławy.


W tym roku zapewne warto odwiedzić kąpielisko w Szczuplinach (gmina Rybno) nad jeziorem Rumian. Niedawno otwarto tam kompleks pomostów z tarasem widokowym. Modernizacja tego kąpieliska kosztowała prawie 2 mln zł, z czego kwota unijnego dofinansowania to blisko 1,7 mln zł.

Nadal atrakcyjną propozycją jest możliwość korzystania z kąpieliska w Krubinie. Ono również gruntownie zostało przebudowane kilka lat temu i sukcesywnie jest modernizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Goście nie mogą na to liczyć, ale mieszkańcy Ciechanowa mogą bezpłatnie wypożyczać tu kajaki i rowery wodne.

Od przyszłego roku również będzie można korzystać z nowego kąpieliska w samym Działdowie. Obecnie trwają tam jeszcze prace, a termin ich zakończenia to początek przyszłego roku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Der
Der
1 miesiąc temu

W Działdowie nie będzie kąpieliska. Raczej miejsce do spaceru, posiedzenia.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 miesiąc temu
Reply to  Der

Nie pisz bzdur, zapoznaj się z informacjami na ten temat !!!

Uprzejmy
Uprzejmy
1 miesiąc temu

Nad zalewem zakaz, a ludzie i tak się kąpią.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 miesiąc temu
Reply to  Uprzejmy

Tak kąpią się, byłem dziś, tu gdzie jest plaża około 100 osób się kąpie, ale dalej na prawo gdzie jest trochę chłodu i drzew stworzył się mimo zakazu wjazdu, parking, i pomiędzy drzewami „wypoczywają”samochody około 30 tych pojazdów stoi pomiędzy drzewami!!! Teren tej budowy jest odgrodzony ale czy nie można tego skrawka gdzie ta piaszczysta plaża udostępnić mieszkańcom,??

JaM
JaM
1 miesiąc temu

Pozostała wanna lub prysznic we własnej łazience

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 miesiąc temu

Też mi pytanie ???— JAK TO GDZIE MAMY SIĘ KĄPAĆ ??– W TEJ CHWILI TO CO NAM ZAFUNDOWAŁ BURMISTRZ KOWALEWSKI !!!! – DO DYSPOZYCJI MŁAWIAKÓW — JEST KRAJEWO EWENTUALNIE CEGIELNIA !!!! ALBO PO SĄSIECKU CIECHANÓW !!!— POZOSTAJE NADAL OTWARTE PYTANIE JAK MOŻNA BYŁO W OKRESIE WAKACJI I URLOPÓW— ZAMKNĄĆ I ZALEW RUDA , I KINO Z DOMEM KULTURY ???

staraznajoma
staraznajoma
1 miesiąc temu

Ano… jak widać… można było. a basen jeszcze czynny?

Mogliby w związku z innymi niedogodnościami i brakiem miejsca na letnią rekreację chociaż znieść opłaty na basenie, albo przynajmniej obniżyć je na połowę, ale pewnie tego nie zrobią.

Deweloperom to można za free rozłożyć i czerwony dywan, ale dla szarego Kowalskiego to tylko podnosić wszystkie opłaty.

To jeszcze nie rok wyborczy, a więc cudów nie oczekujmy, bo cuda się nie zdarzają.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 miesiąc temu
Reply to  staraznajoma

A jednak w naszym mieście cuda się zdarzają– to co zrobili MLAWSCY decydenci, to czysta głupota, i brak planowania wykonawstwa inwestycji!! — no ale u nas to norma, bo gdyby ten teren był w gestii DEVELOPERA, to by było zupełnie inaczej !!! nie było by z niczym problemu, a tak kogo to INTERESUJE, ale bardzo mocno zdziwiła mnie informacja, że BURMISTRZ KOWALEWSKI, WYPIERA SIĘ ZALEWU, jak żaba błota, a chodzi nad Zalewem z workiem i śmieci zbiera!! PANIE BURMISTRZU TO NIECH WRESZCIE SIĘ PAN ZDECYDUJE — i siądzie do rozmów ze Starosto i Wójtem LIPOWCA, — i zamknie temat ZALEWU abyśmy mogli zobaczyć taki efekt jak na zdjęciu!!- czy na prawdę czeka Pan aż w tej sytuacji, zamknięcia kąpieliska, i braku ratowników, — dojdzie do tragedii ??–

Mirabelka
Mirabelka
1 miesiąc temu

Nie będzie tragedii jeśli nikt nie będzie się kąpał pod zakazem. Ludzie trochę rozumu! Chcielibyście nowe kąpielisko ale ciężko poczekać? W Mławie jest też basen. Można śmiało z niego korzystać. Można też wybrać się do sąsiednich miejscowości a nawet dalej! Robicie szum, który jest zupełnie nie potrzebny.. no ale jak widać kolega czy też koleżanka po prostu bardzo lubi szukać problemu.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
1 miesiąc temu
Reply to  Mirabelka

Największym problemem w tej nie równej walce o kąpielisko nad Zalewem– to są właśnie tacy ludzie jak ty, piszesz ale sama nie wiesz o czym, nam nie chodzi o żadne nowe kąpielisko, chodzi nam o to aby wreszcie to zaczęło działać tak jak dawniej , wtedy było można a dziś nie !!-+ a widać że nie może działać bo są tacy którzy tego nie mogą zrozumieć, że mieszkańcom jest to potrzebne, nikt ci nie broni twoja wola chcesz iść na basen czy jeździć do sąsiednich miast czy gmin, to twój wybór, ale innym nie narzucaj się ze swymi, uwagami które nic nie wnoszą do tego aby wróciła normalność, bo nie chcemy obiecanek my chcemy faktów!!

Gość
Gość
1 miesiąc temu

Na cegielni to się ryby łapie i jest zakaz kąpieli poszli na basen a jak wam 9 zł szkoda to pod rynnę

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Jesteś chyba z tych nowobogackich – „biznesmen” jak z k… d…y tr.ąba, a w sumie zwykły ka.wał ch.ama.

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Prawidłowa ocena tego „Gościa ” — ciekawe z której to gminy ten kmiot tak zadomowił się w MŁAWIE ????

Gość
Gość
1 miesiąc temu

Sam jesteś kmiot mieszkam w Mławie od urodzenia jest basen a wy sami się pchacie w piach na dzikich kompieliskach. Wszyscy tylko patrzą co jest za darmo gdzie wejdą za darmo jesteście nienormalni

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Zamiast mózgu to masz raczej sieczkę.
Trzeba umieć zrozumieć innych, a nie widzieć tylko własny czubek nosa.
9zł/h na basenie. Ok x przykładowo 10 dni w miesiącu to masz już 90 zł, weźmy do tego dwójkę dzieci, czyli 2 x 7 zł x 10 dni (nie liczę niedziel kiedy ten przybytek jest droższy) = 140 zł. Razem 2 dzieci + 1 dorosły daje nam miesięcznie 230 zł miesięcznie.
Nie wszystkich stać na taki wydatek w dzisiejszych czasach panie nowobogacki. Jak jesteś taki bogacz, to może zafunduj pan mławskim dzieciom basen, co?
Druga sprawa: żaden basen nie zastąpi dzieciakom zabaw nad wodą na świeżym powietrzu gdzie można pobiegać po piasku czy lepić zamki z tegoż samego piasku.
Może dla imć gościa basen jest i atrakcją, ale dla innych niekoniecznie, tym bardziej, że jak jak wcześniej nadmieniam: w dzisiejszych czasach nie wszystkich stać na takie wydatki.

Nie po to kilkadziesiąt lat temu Mława budowała Zalew Ruda, żeby dzieciaki i wnuki mławian kisiły się latem na basenie, jaśnie panie „gościu”.
Zalew Ruda winien w całości należeć do Mławy. To wina władz miejskich, że pozwoliły sobie na odebranie tego terenu w czasie zmian granic wojewódzkich itp.
Myślenie nie boli.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Jest remont zalewu nalej se wody do wanny ha ha

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Ty naprawdę z głową masz coś nie tak. Może usuń „se” tę sieczkę z głowy – ha ha ha.
Ja pomijam remont – wiadomo, że był on konieczny i to już od wielu lat, ale…
cóż takiego by się stało gdyby zaczął on się 2 lub 3 miesiące później?

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Brawo miasto za remont jestem z wami ludzie dadzą radę przez te dwa lata góra trzy. Wszystkim nie dogodzicie pojedziemy nad jeziorka albo może i będzie fajnie

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Za co bijesz te brawa władzom miasta?
Władze tego miasta to nic w tym zakresie nie zrobiły.
Władze miasta to się wypięły na zalew.
Faktycznie, jedź nad te jeziorka b…cu i SE tę makówkę, którą nosisz na karku ochłódź – może jest jeszcze nadzieja, że ci się poprawi 😀 . Jak czytam, to co piszesz, to jeśli masz rodzinę, to dosłownie współczuję jej, ze mają takiego zimnego drania, któremu brak empatii i tylko dba o własne dobro.
Ps. MoŻe zamiast jechać nad moRZe, to lepiej kup SE słownik ortograficzny, co? 😀

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Z Zalewem Ruda jestem od chwili jego powstania !! Ale kiedy pracowalem w MOSIR, i odpowiadałem za ZALEW to proszę mi wierzyć, że NAWET przez myśl mi nie przeszło, że ZALEW RUDA, nie leży w granicach miasta!! — dopiero teraz się dowiedziałem, !!! A szkoda — bo z pewnością ten temat mógł być wtedy doprowadzony do normalności– był to rok 1996!! Tak przyznaje rację komentującym za ten obecny stan winne są także poprzednie władze, — a więc także i ja kiedy byłem w Radzie Miasta w LATACH, 1995– 1999 — ale także wcześniej kiedy przy zmienię granic województw, kiedy MLAWA miała w-ce wojewodę Ciechanowskiego, s.p ALEKSANDRA WÓJCIKA uwczesne władze miejskie nie dopilnowała tego tematu !!! A w obecnych czasach, jest to trudniejsze, ale możliwe do przeprowadzenia, tylko potrzebna, jest inicjatywa obecnie rzadzacych– a nie zamykanie tematu, słowami że Zalew leży poza granicami miasta, i miasta to nie interesuje!!

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Nie oceniaj innych według SIEBIE!! — tobie i tak nikt z komentujących nie dorówna , ale przynajmniej celnie cię punktują, bo na prawdę TRZEBA mieć sieczkę w głowie, aby pisać takie bzdury !

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x