Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oto laureaci  tegorocznego Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej


W 2022 r. odbyła się jubileuszowa,  już X edycja Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej, której organizatorem było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej. Była adresowana  do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Mławy i powiatu mławskiego. Z nadesłanych 105 prac plastycznych do udziału w warsztatach zakwalifikowało się 24 uczestników. W dniach 10 – 11 czerwca 2022 r. odbyły się warsztaty plastyczne, do  których przystąpiło 19 uczestników, w kategorii szkół podstawowych 16 uczniów oraz 3 uczestników ze szkół ponadpodstawowych. Najmłodszą uczestniczką była Julia Magdalińska z kl. II a, najstarszą Patrycja Kawecka z kl. III LO.


ksp Mława
Reklama

W pierwszym dniu warsztatów, 10 czerwca artysta malarz Zdzisław Kruszyński zapoznał uczestników z farbami i narzędziami do malowania, powiedział o barwach i kompozycji w malarstwie. Uczestnicy wykonywali pracę „Mój ulubiony kwiat”  z wykorzystaniem trzech podstawowych kolorów. W drugim dniu, 11 czerwca uczestnicy wykonywali prace z wykorzystaniem całej gamy kolorów. Tematy: „Moje ulubione zwierzę”,  inspiracja wystawą „Mazowsze w spódnicy”, „Moja lalka”. Na zakończenie odbyła się wspólna dyskusja, podsumowanie prowadzącego warsztaty oraz ocena prac przez uczestników.

Jury w składzie: Zdzisław Kruszyński, Dorota Klimek, Ewa Katarzyna Luks przyznało:

Kategoria kl. I – III szkoły podstawowe:

I miejsce

Barbara Kordulewska – kl. III SP 6 

Julia Magdalińska – kl. II SP 2 

Dominika Rudnicka – kl. III SP

 

Kategoria kl. IV – VIII szkoły podstawowe:

I miejsce

Gabriela Sosińska – kl. V SP 7  

Aleksandra Feliś – kl. V SP 4

Julia Klejna – kl. IV KSP  

Karolina Pieńkosz – kl. IV KSP

Zofia Kordulewska – kl. VI SP 6

II miejsce

Aleksandra Kaźmierska – kl. IV SP 3

Kinga Przyborowska – kl. VII SP 4

Maja Żochowska – kl. V SP 6

III miejsce

Marta Rachuba – kl. V SP Dębsk

Wyróżnienie

Julia Maciejewska – kl. VII SP 3  

Daria Waśniewska – kl. VII SP 3  

Natalia Jakubowska – kl. VII SP 3 (1 praca, obecna jeden dzień)

Kategoria  – szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce

Kinga Kiszko – kl. II LO  

Patrycja Kawecka – kl. III LO  

Nikola Raimondi – kl. I LO  (1 praca, obecna jeden dzień)

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe podczas uroczystego finału X edycji Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej, który odbył się 19 czerwca 2022 r. w Zabytkowym Parku Miejskim w Mławie – Estrada im. Tekli Bądarzewskiej. Fundatorem nagród był Urząd Miasta Mława i Starostwo Powiatowe w Mławie.

Uczestnicy i ich rodziny oraz zgromadzona publiczność obejrzeli wernisaż prac. Finał uświetnił koncert w wykonaniu Iwony Siwiec i jej córki Natalii Siwiec. Obu paniom akompaniowała prof. Ewa Szpakowska.

źródło: TMTTB

fot: Dorota Klimek/Beata Magdalińska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x