Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!


Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu ciechanowskiego i oddaj swój głos. „Otwórz się na teatr”, instalacja holograficzna, budowa chodnika, ciechanowska szkoła rodzenia i ciechanowska wioska kobiet czy festiwal twórczych inspiracji to tylko część z 13 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 13 z regionu ciechanowskiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik (klub PSL). – Bardzo doceniamy zaangażowanie naszych mieszkańców, którzy zgłosili ponad 300 projektów. Finalnie do głosowania zakwalifikowały się aż 174 przedsięwzięcia. Na ich realizację przeznaczamy 25  mln zł. Jednak decyzję o tym, na co zostaną wykorzystane zostawiamy w rękach naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że i tym razem nas nie zawiodą.

13 projektów z regionu ciechanowskiego

W regionie pozytywną ocenę otrzymało 13 projektów. Ich wartość to w sumie ponad 3,2 mln zł. Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk (klub KO), jest w czym wybierać. – Budżet Obywatelski Mazowsza to szczególny sposób decydowania przez mieszkańców regionu. Każdy z nas mógł samodzielnie zgłosić projekt, a teraz zdecydować w głosowaniu, na co te pieniądze zostaną wydane. Wykorzystajmy tę szansę i oddajmy swój głos.

 

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

 1. Otwórz się na teatr ( 200 000 zł),
 2. „Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ciechanowskiego (150 000 zł),
 3. Promowanie idei ekonomii społecznej w Żurominie (65 000 zł),
 4. Zwolnij przy szkole – budowa radarowych wyświetlaczy prędkości (250 000 zł),
 5. Przyjazne otoczenie Medycznej Szkoły Policealnej w Ciechanowie wraz z wymianą ogrodzenia i zagospodarowaniem terenu wokół budynku (326 440 zł),
 6. Modernizacja kortu tenisowego na terenie Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na SM w Dąbku (210 000 zł),
 7. Instalacja holograficzna w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie koło Ciechanowa (25 000 zł),
 8. Laboratorium Szalonego Naukowca – warsztaty eksperymentalne dla dzieci z terenów wiejskich (35 600 zł),
 9. Budowa chodnika w Al. Piłsudskiego w Mławie (droga wojewódzka 544) (675 000 zł),
 10. Zakup ambulansu ratunkowego oraz samochodów osobowych dla Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie (896 000 zł),
 11. Rozwój zawodowej pieczy zastępczej na terenie podregionu ciechanowskiego (180 000 zł),
 12. Ciechanowska szkoła rodzenia oraz Ciechanowska wioska kobiet (48 000 zł),
 13. Festiwal twórczych inspiracji „Matronki 2023” (180 800 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Jak zaznacza radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL), tylko do 30 czerwca można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. – To mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Możemy wybierać spośród 174 zakwalifikowanych projektów. Zachęcam do głosowania wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Na głosowanie wystarczy poświęcić tylko chwilę, a z efektów cieszyć się przez kolejnych kilka lat. Poprzednie dwie edycje BOM pokazały, że dzięki głosom mieszkańców, można zrealizować naprawdę wspaniałe projekty.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.


Artykuł zewnętrzny

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]