Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

#SuperKoderzy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie


W maju 2021 roku nauczycielka informatyki Elżbieta Kaszubska wraz z grupą czwartoklasistów i siódmoklasistów wzięła udział w eliminacjach do #SuperKoderów – projektu stworzonego przez Fundację Orange.


Uczniowie stworzyli film, który przeszedł eliminacje, i zakwalifikowali się do programu. Od września 2021 r. już jako piątoklasiści i ósmoklasiści rozpoczęli pracę nad projektem „Władcy Internetu”. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu szkoła kupiła roboty Dasch. Dzieci poznały tajniki tworzenia strony internetowej i programowania w programie Scratch. Na lekcjach matematyki z panią Patrycją Jabłonowską stworzyły klocki (sześciany) z opisanym językiem HTML, natomiast na zajęciach informatyki uczyły się tworzenia stron internetowych.

Uczniowie programowali roboty, poznali zasady ich działania i kodowali ich wędrówki. Starsi koledzy chętnie pomagali młodszym. Wszyscy doskonale się bawili.  Udział w projekcie był bardzo ciekawym doświadczeniem. Roboty przydadzą się nie tylko na lekcjach informatyki. Szkoła otrzymała podziękowanie i certyfikat potwierdzający udział w programie, natomiast uczniowie – koszulki #SuperKoderów, różne gadżety oraz dyplomy pamiątkowe.

źródło i fot. SP 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x