Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnyszanka oszukana na Vinted.  Straciła prawie 4 tys. złotych


Mimo licznych publikacji i akcji edukacyjnych coraz częściej nasi mieszkańcy dają się oszukać za pośrednictwem Internetu. Takie właśnie przypadek miał miejsce ostatnio  w powiecie przasnyskim.


Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała, że w sobotę, 18 czerwca, koło godziny 21.30 mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że podczas sprzedaży towaru za pośrednictwem aplikacji Vinted, otrzymała wiadomość z załączonym linkiem. Jego otwarcie spowodowało, że kobieta straciła sporą kwotę pieniędzy.

– Po odczytaniu wiadomości i po otwarciu załączonego linku nieznany sprawca uzyskał dostęp do jej konta bankowego, a następnie dokonał dwóch przelewów na łączną kwotę blisko 4 tys. złotych – informuje Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Warto zawsze pamiętać, o podstawowych zasadach ostrożności w Internecie, gdyż ich nie zachowanie może kosztować nas całkiem spore kwoty.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x