Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Remont rozpocznie się od sali kina i budynku MDK


Modernizacja sali kina i nadbudowa piętra MDK-u będą wykonane w tym roku. Termomodernizacja muzeum i biblioteki jest zaplanowana na przyszły rok. Wczoraj ratusz podpisał z wykonawcami umowę. Prace ruszyć mają dzisiaj i  potrwają półtora roku.


ksp Mława
Reklama

Na modernizację obiektów kultury miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie 20 mln zł z rządowego programu Polski Ład,  9 mln zł dołożyło z własnego budżetu.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: „Włod-Bud-Dachy” z Ojrzenia oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne Paweł Woliński z Ciechanowa, które remontowało m.in. budynek Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie.

– Zaczynamy od ogrodzenia terenu i rozbiórki części budynku kina. Kino i nadbudowa piętra MDK-u będą wykonane w tym roku. Termomodernizacja muzeum i biblioteki jest zaplanowana na przyszły rok – mówi Paweł Włodkowski z „Włod-Bud-Dachy”.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
15 dni temu

Nieeee.Tylko nie moje przepierdziane od podstawówki krzesełko. Oszczędzicie je. Nie wymieniajcie go!!!

Małgosia
Małgosia
14 dni temu
Reply to  Jan

Już poszło, sprzedane za 29 milnionów

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
15 dni temu

Pomniki mnie nie interesują. Nigdy nie chciałem i nie chcę być obiektem kultu.
Wiem, że pewne środowisko chce mnie ośmieszyć. Ale ciekawe, co powiem pan Szczepkowski na temat działania pana burmistrza?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
15 dni temu

Nie powinno cię to dziwić KAMIL!! bo tak w naszym mieście traktuje się ludzi aktywnych, którzy działają na rzecz swej społeczności, i zwracają uwagę na nie porządek i błędy WŁADZY POD WODZA KOWALEWSKIEGO!! to nie przypadek że Burmistrz stworzył wydział rzecznika prasowego, dla Pani GRZYWACZ, i aby mogła być naczelnikiem wydziału, to zatrudnił dodatkowo ludzi w tym wydziale, — aby właśnie ci ludzie swymi postami, ośmieszali w oczach mieszkańców takich zaangażowanych ludzi., ale nie przejmuj się, nie tylko ty masz z tym problem,nie zwracaj na te docinki uwagi, Fakt że one trochę bolą– ale dalej rób SWOJE, to mieszkańcy powierzyli ci tą funkcję, i działaj tak dalej z myślą o tych którzy ci zaufali !!!

Remo
Remo
15 dni temu

Wybory się zbliżają. Zaczynają obietnice spdzed 10 lat.
A Pan burmistez zapomniał o mieszkańcach bloku przy warszawskiej 4. Tam gdzie ma garaż zamkną dojazd do posesji. I nie będzieożna kor ustać z parkingu.
S podatki za dojazd do posesji drogą pubiczńa będzie pobierał.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
15 dni temu
Reply to  Remo

Pan Burmistrz o wielu rzeczach i obietnicach zapomniał, — zapomniał o tym że w 2019 roku rozebrał molo nad Zalewem, oczywiście obiecując że powstaniem nowe— nie ma go do dziś.A żeby było ciekawiej to ogłasza wszem i wobec że ten teren nie należy do miasta, chociaż wcześniej był użytkowany z pożytkiem dla mieszkańców przez lata. Ale żeby było ciekawiej– to w okresie wakacji i urlopów, i pięknej pogody, specjalista Burmistrz, zaplanował w tym czasie remont tamy , ale to jeszcze nic, specjaliści z ratusza, z KOWALEWSKIM na Czele zaplanowali, na ten okres remont kina, i Domu Kultury, — i nasze miasto staje się pustynią, CO MA ROBIĆ MŁODZIEŻ — W TE WAKACJE, INNY PORTAL , REKLAMUJĘ KĄPIELISKO W CIECHANOWIE, to nie daleko tylko 30 km,??? lub wypad na Mazury!! A w MŁAWIE BEDZIEMY PODZIWIAĆ W TYM CZASIE DNI MLAWY wozy strażackie, i inne cuda typowa chałtura w wykonaniu mławskich specjalistów, bo tylko to oni potrafią– Przykro o tym pisać no ale cóż wybraliśmy to mamy — typowo amatorszczyznę, i w rządzeniu i w organizacji imprez !!! A jak państwu nie odpowiadają takie programy to do CIECHANOWA, BO W CIECHANOWIE RZĄDZĄ LUDZIE Z GŁOWĄ!! A W MŁAWIE TO AMATORZY, KTÓRZY UWAŻAJĄ ZE JAK BĘDĄ WOLNIEJ JECHAĆ — TO DALEJ ZAJADA– no i tak do następnych wyborów !!!

Wojtek
Wojtek
14 dni temu

thepilu jest nowe kompielisko w Trzcińcu

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
14 dni temu
Reply to  Wojtek

Tak zapomniałem, że jest takie kąpielisko w TRZCIŃCU, NAD RZEKĄ, organizowame są nawet specjalne imprezy i wycieczki,aby BURMISTRZ MIAŁ BLIŻEJ I MÓGŁ ODWIEDZIĆ MŁAWIAN !!!! — WOJTEK NIE RÓB Z LUDZI IDIOTÓW SKORO SAM NIM JESTEŚ !!!

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
14 dni temu

Te ostatnie zdanie winno brzmieć —W MŁAWIE TO AMATORZY. KTÓRZY UWAŻAJĄ — ŻE JAK CISZEJ JADĄ — TO DALEJ ZAJADĄ !!!—no i tak do najbliższych wyborów !!!!

PKW2
PKW2
16 dni temu

Gdzie miasto nie może , tam Państwo pomoże . Polski Ład nie jest taki zły .

Wojtek
Wojtek
14 dni temu
Reply to  PKW2

Ty idioto

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
16 dni temu

Pamiętam, kiedy wraz ze Zbigniewem Ruszkowskim, napisaliśmy wniosek, wraz ze wskazaniem źródeł finansowania tego zadania, w ubiegłym roku.
Co burmistrz odpisał?
Szkoda mówić
Jednak poszedł po rozum do głowy.

Rota
Rota
16 dni temu

Kamilu jesteś cudowny, dziękujemy tobie, bez ciebie i tego drugiego Mława nie rozwijałaby się w takim tempie. Mlawo, to są bohaterzy. Kto jest za wnioskiem o pomnik dla tych dwóch panów?

Tik tok tak
Tik tok tak
16 dni temu
Reply to  Rota

Przejdźmy do faktów a nie drwin
Cienki jest ten wasz hejt, nic innego nie potraficie tylko tyle no fakt maszynę do niszczenia ludzi U. MN to ma sprawna każdy może zobaczyć jak Kowalewski reagował na wniosek i co po roku go wprowadził jako własny ludzie to już jest jakiś totalitaryzm wszystko burmisstrz wszystko burmistrza ,a Kamil robi kawał roboty tak trzymajcie panowie nie przejmujcie sie

Helena
Helena
16 dni temu
Reply to  Rota

Doskonały pomysł. Pomnik i podpis, ale złotymi literami podpis wypisany „Kamil Przybyszewski, przewodniczący i Ten Drugi”. Sam pomnik to za mało. Mława nie docenia ich, a oni mają pomysły. Szczególnie Kamil, ale ten drugi też. Możemy na nich liczyć. Pomnik się należy, jak psu miska, należy się.

Domorosły analityk
Domorosły analityk
16 dni temu

Tak ogół nie szczujnia ratusza ruszyła gratuluję walki o Bunia uwadze stołki trzeba gryźć jak wściekłe psy
Pomysł niezły zdyskredytować i ośmieszać ale tłumy ludzi ma dniu dziecka u Kamila zwieść się nie dadzą
Robicie to tylko pod własny mało rozgarnięty elektorat któremu dziś nie możecie nic zaoferować więc pokazujecie że są razem z wami lepsi bo mogą z innych szydzić
A Kamil proszę dojrzała postawa obok waszej szczujnia robi swoje i to was uwiera
Co do pomnika to jest już jeden pyszny dumny jak paw chodzący i wybotoksowany

staraznajoma
staraznajoma
15 dni temu

Tyle tylko, że temu wybotoksowanemu nikt pomnika nie postawi. Jeszcze trochę poszumi i w końcu wywiozą go jak Jagnę z „chłopów:…
Mam nadzieję, żer mławianie w końcu dojrzeją do mądrych decyzji tak jak w pewnym momencie ciechanowianie i odwrócą się do tego celebryty, ale d…pą.
„Dopóty dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie” – uch już całkiem wyraźnie skrzypi i trzeszczy i pewnie podczas najbliższych wyborów mamona deweloperów już nie pomoże w zdobyciu głosów, a botoks tym bardziej.

Jaaa
Jaaa
16 dni temu

Remont MDK dopiero był…teraz nadbudowa…to chyba szastanie poblicznymi pieniedzmi,a sala kina powinna być juz wtedy wyremontowana.To był przecież wstyd jak tam się wchodziło!!!

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
16 dni temu
Reply to  Jaaa

Szanowna/y Pani/Panie, był remont części administracyjnej MDK, teraz czas na przebudowę i rozbudowę sali kina. To zupełnie inne realizacje. Pozdrawiam

Bbbb
Bbbb
14 dni temu

Ale to ten sam budynek….teraz nagle nadbudowa???

BACZNY OBSERWATOR !!!
BACZNY OBSERWATOR !!!
14 dni temu

Szanowna PANI !!!— NAJLEPIEJ TO WYCHODZĄ FOTKI BURMISTRZA KTÓRE PANI CIĄGLE WYKONUJE— ZMIENIAJĄC JEGO WIZERUNEK !!! a z postów mieszkańców wynika że jednak mają już dość tej waszej władzy !!! i działań na pokaz !!!

Jola
Jola
16 dni temu

Pisałam już o tym kiedyś że nie stać nas Mławian na tak wolno działającego Burmistrza, obwodnica, stadion na którym nadal nie można grać (Mławianka baraż gra na sztucznej murawie dramat!!!). Moje wnyki ukończyły przedszkole nr 4 nie doczekawszy się remontu, dzieci wyjechały z Mławy nie doczekawszy się remontu kina itd… Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść….

Pop
Pop
16 dni temu
Reply to  Jola

Ewidentnie dzieci za szybko wyjechały. Nie masz wiedzy na temat murawy na stadionie – nie komentuj

Gnom
Gnom
16 dni temu
Reply to  Pop

A co można grać na murawie bo z tego co wiem to nie

Pochwa
Pochwa
14 dni temu
Reply to  Jola

Ale można skakać o tyczce, a gdzie są tam lampy?

Kuba
Kuba
16 dni temu

Panie burmistrz, tyle lat czekania na remont kina, który Pan zapowiada począwszy od swojej pierwszej kadencji nas już nie podnieca.
Poczekamy, zobaczymy, ale jeśli wyjdzie Panu to zadanie tak samo jak rewitalizacja placu wokół Handlowca, to może lepiej od razu niech Pan się ukryje w tej swojej willi nad Wkrą, w Trzcińcu żebyśmy nie musieli Pana tam taczkami zawozić.

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x