Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jakie atrakcje miasto zaproponuje dzieciom w wakacje?


Warsztaty teatralne, nauka pływania, spotkania ze sztuką  – to miejskie propozycje na czas zbliżających się wakacji w Mławie. Miejskie jednostki zaplanowały na najbliższe dwa miesiące wiele bezpłatnych zajęć i spotkań dla najmłodszych.


Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza dzieci od wtorku do soboty na dwugodzinne zajęcia. Ich tematyka codziennie będzie inna. To szansa na spotkania z historią, archeologią, sztuką i przyrodą. Warsztaty czerpania papieru, nauka kaligrafii, poszukiwanie skarbów, spacery po mieście – to propozycje dla wszystkich, którzy nie lubią się nudzić.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował z kolei atrakcje na pływalni. W każdy poniedziałek i czwartek odbywać się będzie nauka pływania dla uczniów klas I-III oraz zabawy w wodzie dla starszaków. Dzieci będą też mogły spróbować swoich sił podczas turniejów tenisa, piłki nożnej czy koszykówki.

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs fotograficzny dla fanów książek i ładnych okładek. A zarówno w lipcu jak i w sierpniu zaprasza na cykl zabaw – oczywiście związanych z książkami. Końcówka lipca to z kolei warsztaty teatralne – ich tematyka związana będzie z patronem placówki, Bolesławem Prusem.

Miejsko Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje, tradycyjnie już, projekt pod  hasłem „Wakacje z Maxem”. W każdy czwartek lipca, na terenie mławskich szkół podstawowych odbywać się będą zajęcia o charakterze kulturalnym , sportowym, rozrywkowym oraz profilaktycznym. W realizację projektu włączają się Miejska Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji czy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

W pierwszy weekend wakacji, już w najbliższą niedzielę, odbędzie się VI Mławskie Święto Rowerów, a 9 i 10 lipca to Dni Mławy, podczas których nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Dokładny harmonogram wszystkich zajęć zamieszczamy w załączniku poniżej. Zachęcamy do zapisów w poszczególnych jednostkach.

źródło: UMM

Wakacje w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gnom
Gnom
2 lata temu

Jaka zwała

somebody
somebody
2 lata temu

1, 2, 3… start… i wylala sie fala żalu roszczeniowych obywateli. Od organizacji czasu wolnego dla dzieci są raczej rodzice a nie miasto… bez przesady. Miejskie „atrakcje” to tylko pewna propozycja.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  somebody

„Miejskie atrakcje to tylko propozycja”, ale propozycja , która winna mieć ręce i nogi, która powinna być naprawdę atrakcyjna tak dla dzieci jak i dla ich opiekunów, a w Mławie tak w ratuszu jak i w MDK jakoś osobom odpowiedzialnym pomysłów brakuje.
Może należałoby wymienić kadrę, w szczególności tę kierowniczą UM I MDK na mniej taką rodzinną i po znajomości i zastąpić ją bardziej fachowcami, prawdziwymi managerami, którym będzie się chciało coś robić?
To taka moja propozycja….

Lalka
Lalka
2 lata temu
Reply to  Anonim

Jakoś nie znam rodzin w ratuszu – pomówienia czy rzeczywiście wiesz kto z kim jest po rodzinie.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  somebody

A teraz wylewa się fala żalu leniwych, wypalonych pracowników najemnych ratusza 😛

Echo
Echo
2 lata temu

A gdzie się podziały dyskoteki dla młodzieży?

Gnom
Gnom
2 lata temu

Czy raz uważacie że burmistrz odmłodniał i ma mniej zmarszczek?
I to jest główną atrakcją naszego miasta wszechwiedzący nieomylny światowy z wyuczonymi ma blachę gestami czego jeszcze chcecie
Wczoraj na żywo podpisywał umowę na remont kina
A jeszcze półtora roku temu wyśmiewał mieszkańców na sesji jak wnioskowali o remont to jak to jest Sławku to był dobry pomysł czy śmieszny ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Czyli chała jak zwykle pewnie sezon urlopowy

Lalka
Lalka
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Przesadzacie, jak ktoś zdeterminowany to jakoś dzieci zajmie w niektóre dni. Jest w czym wybrać. Nie wymagajcie by ratusz fundował atrakcje na całe wakacje. Są rodzice od organizacji dzieciom czasu.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Lalka

Nie chodzi o samą organizację czasu…

Łoś
Łoś
2 lata temu

Jak na takim samym poziomie jak tegoroczne dni Mławy to gratulacje hehehe

Vzhjxcjfj
Vzhjxcjfj
2 lata temu

I tak bedzie nudno jak co roku XDD

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x