Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

GRHLC Mława na obchodach Dnia Morza – Gdynia 2022


Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej GRHLC Mława po raz kolejny została zaproszona na ważne, ogólnopolskie wydarzenie. Tym razem rekonstruktorzy uczestniczyli w Dniach Morza, które rozpoczęły się, 17-19 czerwca 2022 w Gdyni. Kilkunastu rekonstruktorów z GRHLC Mława pojawiło się na Skwerze Kościuszki już w sobotę, 18 czerwca. Gości z Mławy przywitał Tomasz Miegoń, dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej, który zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Rekonstruktorzy GRHLC Mława wzięli udział m.in. w Roztańczonym Święcie Morza w klimacie lat 60. i 70. oraz pokazie samochodów, który miał miejsce na placu przed Muzeum Marynarki Wojennej.


– Na Dni Morza zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną Grupę Rekonstruktorów Retrospekcja, których gościliśmy w sierpeckim skansenie w czasie tegorocznej Niedzieli Palmowej. Bardzo im serdecznie dziękujemy za wspaniały dwudniowy pobyt i możliwość zaprezentowania się przed mieszkańcami Gdyni oraz licznymi turystami – mówi Jacek Kwiatkowski Prezes GRHLC Mława.

Rekonstruktorzy GRHLC Mława wcielali się w ludność lat 30. wraz z Grupą GRH Retrospekcja. Można było ich zobaczyć również na Skwerze Kościuszkowskim na pokładzie statków ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Mławscy rekonstruktorzy odwiedzili Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Mławscy rekonstruktorzy przekazali swoim kolegom z Gdyni pamiątkowe gadżety promujące Mławę otrzymane z mławskiego Urzędu Miasta.

IP, WS

 Fot. WS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Na czyj koszt te wycieczki i spacerki? Na koszt podatnika?

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

No oczywiste—czyżbyś miała jeszcze jakieś wątpliwości –w myśl zasady gdzie nikt nie pomoże — to KOWALEWSKI MOŻE !!!— A TAK W OGÓLE JAKA TO REKONSTRUKCJA– UBIORY Z OBECNEJ EPOKI, NA CZASIE !!! ODRÓŻNIA SIĘ JEDYNIE TYM ŻE PANOWIE ZAŁOŻYLI KAPELUSIKI—A PANIE DO KAPELUSIKÓW DOŁOŻYŁY PIÓRKA !!!

obserwacja
obserwacja
2 lata temu

Niezła rekonstrukcja. Jak zwykle – przemarsz ulicą i sajonara.

1234
1234
2 lata temu

Na obchodach „Dni Morza”, a nie Dnia Morza.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x