Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkolny Dzień Strażaka w Szkole Podstawowej w Morawach


Gdy dorosnę zostanę strażakiem – to jedno z najczęstszych, dziecięcych marzeń. Właśnie o tym co robi strażak i jak nim zostać opowiedzieli i pokazali uczniom Szkoły Podstawowej w Morawach druhowie z OSP Konopki.


ksp Mława
Reklama

15 czerwca  druhowie OSP Konopki wraz z Sławomirem Wrońskim – ratownikiem Ciechanowskiego WOPR-u zorganizowali szkolny Dzień Strażaka w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Morawach. Dzieci dowiedziały się kim jest strażak ochotnik, co robi oraz z jakimi innymi służbami współpracuje podczas działań, ale także co zrobić gdy coś nam zagraża oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Nie zabrakło też pokazu resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby u której rozpoznaliśmy zatrzymanie akcji serca. Odważniejsi widzowie mogli osobiście spróbować na fantomie osoby dorosłej lub noworodka jak takiej pomocy udzielać.  Nieodmiennie jednak największe zainteresowanie przyszłych strażaków budził pokaz sprzęt i umundurowania oraz armatury wodnej.  Kto wie, może wśród uczniów szkoły w Morawach są i tacy, co zostaną strażakami?

źródło i fot. OSP Konopki

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x