Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 45 tysięcy letnich kwiatów na miejskich rabatach


Ponad 45 000 letnich kwiatów będzie zdobiło mławskie rabaty, skwery i park. Fuksje, begonie stale kwitnące, szałwia oraz inne gatunki letnich roślin – w tym miododajne aksamitki – zastąpią bratki, które ozdabiały przestrzeń miasta od wczesnej wiosny.


ksp Mława
Reklama

Trwa akcja wymiany nasadzeń wiosennych na letnie. W tym roku bratki pięknie rozrosły się na rabatach i dość długo pozostawały w bardzo dobrej formie, dlatego wymiana kwiatów rozpoczęła się w czerwcu.  Nowe nasadzenia będą rosły na naszych rabatach do późnej jesieni, kiedy to zastąpią je chryzantemy.

Ratusz przypomina, że ze względu na piękne, ukwiecone aleje w 2013 roku zabytkowy park w Mławie został nagrodzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego  tytułem najpiękniejszego parku na Mazowszu w kategorii parków średnich.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 dni temu

co za pomysl latem dokarmiać ptaki,wystarczy woda nie róbmy z nic kalek.

Mieszkanka mlawy
Mieszkanka mlawy
9 dni temu

W parku gołębie niszczą begonie ,przepędzałam je ale to nic nie daje one wcale się nie boja.przed ogolniakiem w kilku kwietnikach już zostały zjedzone.w parku będzie to samo.

Anonimowo
Anonimowo
9 dni temu

No cóż, w tym wypadku przyznaję rację jednak gołębiom – niech niszczą te nieszczęsne begonie.
Burmistrz, wielbiciel pszczół obsadza miasto kwiatami, których ładnie wyglądają, ale dla pszczół są po prostu niczym, bo to nie są kwiaty miododajne.
Dlaczego w naszym mieście nie sadzi się kwiatów miododajnych? Bo to za trudne rośliny w uprawie? A może za drogie?
Panie burmistrzu jak to jest jest z tym pańskim zaangażowaniem w w ochronę pszczół i tym dbaniem o nie?
W naszym mieście ilość takich kwiatów jak np. szałwia to na palcach można zliczyć…
Ps. Tak między nami to dzikich gołębi nie cierpię, to są latające szczury, a ich populacja ciągle rośnie. Siedzi toto na lampach ulicznych na drutach i s.ra na chodniki. Miasto zaczyna cuchnąć już od tego guana, a chodniki wyglądają paskudnie.

Tadek
Tadek
8 dni temu
Reply to  Anonimowo

Miodajne kwiaty w Parku Miejskim. Nic bardziej głupszego nie dało się wymyślić? Miejsce pszczół jest na terenach wiejskich, a nie w mieście gdzie są duże skupiska ludzi. Już widzę dzieci biegające, a raczej uciekające po Parku przed pszczołami!

staraznajoma
staraznajoma
8 dni temu
Reply to  Tadek

😀 😀 😀 – tak, dzieci bawią się na rabatach kwiatowych – ciekawe, ciekawe… Jednak jesteś głupszy od głupiego.

Janina
Janina
9 dni temu

Gołębie są, bo dokarmiane między innymi przez pana który pracuje w ogólniaku i co sobota worek odpadów wysypuje na trawnik przed szkołą. W parku też ludzi ludzie dokarmiaja

Anonimowo
Anonimowo
9 dni temu
Reply to  Janina

Gołębie są w całym mieście, nie tylko w parku, a przy ogólniaku z samego rano to tych szczurów jest faktycznie pełno. Paskudztwa – tfu. Tego pana z ogólniaka to należałoby pouczyć, a jak to nie pomoże to zwolnić z pracy.

Widziałem
Widziałem
9 dni temu

Przed ogolniakiem są dokarmiane przez woźnego

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
9 dni temu

PIĘKNIE BĘDZIE WYGLĄDAĆ NASZE MIASTO –MŁAWA !!!— A może wyglądać jeszcze piękniej, jak właściciel tej zabytkowej kamienicy, zetnie to drzewo, i zdejmie te szmaty z zabytkowej kamienicy !!!!

Pik Pok
Pik Pok
9 dni temu

A jaki to jest koszt takiej wymiany?

Ernest
Ernest
9 dni temu
Reply to  Pik Pok

około 50 tyś

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x