Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od lipca będzie nowa lista leków refundowanych. Co się zmieni?


Od lipca w życie wejdą zmiany na liście leków refundowanych — informuje rynekzdrowia.pl. Jak czytamy, dotyczą one utworzenia nowych programów lekowych, również w chorobach rzadkich. Refundowane będą też nowe substancje.


ksp Mława
Reklama

Zmiany w refundacji dotyczą przede wszystkim utworzenia nowych programów lekowych, również w chorobach rzadkich. Na liście pomoc dla pacjentów z rzadką chorobą: idiopatyczną wieloogniskową chorobą Castlemana, ale także dla osób zmagających się z przewlekłymi migrenami.

Od lipca refundowane będą nowe substancje:

  • Sylvant (siltuximabum) w leczeniu pacjentów z idiopatyczną wieloogniskową chorobą Castlemana,
  • Prevymis (letermowir) w zapobieganiu reaktywacji cytomegalowirusa (CMV),
  • Aimovig (erenumabum) w profilaktycznym leczeniu chorych na migrenę przewlekłą (B.133),
  • Ajovy (fremanezumabum) w profilaktycznym leczeniu chorych na migrenę przewlekłą (B.133),
  • Xgeva (denosumabum) w zapobieganiu powikłaniom kostnym u pacjentów onkologicznych,
  • Inrebic (fedratynib) w programie leczenia mielofibrozy pierwotnej oraz mielofibrozy wtórnej w przebiegu czerwienicy prawdziwej i nadpłytkowości samoistnej (B.81),
  • Rinvoq (upadacitinibum) w leczeniu aktywnej postaci reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów (B.33), leczeniu aktywnej postaci łuszczycowego zapalenia stawów (łzs) (B.35) oraz aktywnej postaci zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (zzsk) (B.36).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x