Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sanktuarium w Ratowie zaprasza na XII Ratowskie Spotkania Patriotyczne


Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny oraz widowisko plenerowe Ratowo 1920 to punkty centralne tegorocznych, dwunastych już, Ratowskich Spotkań Patriotycznych. W programie przewidziano również tradycyjnie koncert oraz pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego.


ksp Mława
Reklama

W niedzielę 19 czerwca już po raz dwunasty odbędzie się piknik rodzinny Ratowskie Spotkania Patriotyczne, który jest uroczystym podsumowaniem trwających w sanktuarium Dni św. Antoniego.

Uroczystości zainauguruje o godz. 12.00 msza św. w intencji obrońców Ojczyzny, pod  przewodnictwem rektora sanktuarium, ks. kan. Bogdana Pawłowskiego. Na godzinę 13.00 zaplanowano koncert poetycki „Ta ziemia” w wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich, a na 14.00 pokazy musztry kawaleryjskiej i  pokazy władania białą bronią w wykonaniu przedstawicieli różnych formacji kawalerii ochotniczej. Na godzinę 15.00 przewidziano główną atrakcję pikniku – plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”, w którym wezmą udział spadkobiercy tradycji formacji kawalerii i piechoty z okresu II Rzeczpospolitej a także grupy rekonstrukcji historycznej z Mazowsza.

– W roku 2022 pamięć o wydarzeniach wojny polsko-bolszewickiej nabiera szczególnego wymiaru. Modląc się za naszych bohaterów z tamtego okresu, będziemy jednocześnie powierzać Bożej opiece obrońców ziemi ukraińskiej, którzy właśnie teraz składają swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Symboliczne znaczenie tej modlitwy, podkreśla fakt, iż będziemy ją zanosić przed słynącym łaskami wizerunkiem św. Antoniego, pocieszyciela strapionych, wspólnie ze schronionymi w klasztorze matkami, żonami oraz dziećmi owych obrońców – zaznacza ks. kan. Bogdan Pawłowski, zachęcając do uczestnictwa w uroczystościach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik oraz Kuria Diecezjalna Płocka. Koncert „Ta ziemia” uzyskał dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Źródło: Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x