Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oszuści podszywają się pod bank. Obiecują 500 zł


Zespół CSIRT NASK zaobserwował oszustów wysyłających SMS-y zachęcające do odwiedzenia fałszywej domeny banku Santander. Chcą wyłudzić dane do kont bankowych.


ksp Mława
Reklama

NASK jako Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministra Cyfryzacji prowadzi badania naukowe i prace na rzecz bezpieczeństwa systemów sieciowych. Jest też jednym z trzech zespołów w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, który wykrywa wiele oszustw.

W ostatnich dniach Zespół CSIRT NASK poinformował o przestępcach podszywających się pod bank Santander i rozsyłających do klientów bankowych fałszywe wiadomości sms. Cyberoszuści chcą od swoich ofiar wyłudzić dane do kont bankowych zachęcając do odwiedzania stron internetowych, które wyglądem mają przypominać domeny bankowe.

– W minionym tygodniu zespół CSIRT NASK zaobserwował nową kampanię phishingową. Oszuści wysyłali SMS-y zachęcające do odwiedzenia fałszywej domeny banku Santander. Pod pretekstem dodania urządzenia jako zaufanego, użytkownik był namawiany do podania swoich danych uwierzytelniających – napisano w komunikacie.

W minionym tygodniu Santander ostrzegał także przed oszustami, którzy wysyłali SMS-y z informacją o bonusie w wysokości 500 złotych. Ostrzeżenie w sprawie tych przestępstw wydała Komisja Nadzoru Finansowego.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x