Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kąpieliska nad zalewem Ruda nie będzie przez dwa lata


Mławscy amatorzy kąpieli będą musieli korzystać z niej na kąpieliskach poza okolicami Mławy. Jak poinformował urząd miasta,  ze względu na trwające prace inwestor nie wyraził zgody na zorganizowanie nad zbiornikiem – w tym i w przyszłym roku – kąpieliska.


ksp Mława
Reklama

Co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie – jako dzierżawca plaży nad zalewem – dbał o to, żeby kąpiel odbywała się w bezpieczny sposób. Nad wypoczywającymi mieszkańcami czuwali ratownicy. Dyrektor MOSiR-u Krzysztof Butryn już w grudniu zwrócił się do Wód Polskich z pytaniem o możliwość utworzenia kąpieliska w nadchodzącym sezonie.  Odpowiedź inwestora była negatywna. Zalew i teren do niego przyległy jest placem budowy. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, niedługo powstanie tymczasowa tama, a część zbiornika zostanie opróżniona z wody.  Rewitalizacja została zaplanowana na dwa lata.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyzzzeł
Wyzzzeł
11 dni temu

Gdzie miasto nie może tam Państwo pomoże . Była obiecany remont i pyk Wody Polskie już działają.

Krzysio
Krzysio
12 dni temu

W grudniu to MOSIR jeszcze nie wiedział czy inwesty ja ruszy A o dojumenty na utworzenie kąpieliska sklada się w Urzedzie Gminy Iłowo. Widzę to jakieś nieścisłości

Pol
Pol
12 dni temu
Reply to  Krzysio

Najpierw się dowiedz a później odzywaj

JAN BO
JAN BO
12 dni temu

byłem tam, kiedy jeszcze tamy und zalewu NIE BYŁO…

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu
Reply to  JAN BO

No i cóż z tego że tam byles? Kogo to może interesować gdzie i kiedy byłeś.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
12 dni temu
Reply to  Anonimowo

Dzieciaku!! Czy pamiętasz kiedy był BANK MIAST W MŁAWIE to ja już w tamtym czasie, z ludźmi porzadkowalismyy teren z konarów drzewa!! pod przyszły ZALEW RUDA!!!a dziś kiedy patrzę na zdjęcia które krążą w internecie i na to śmietnisko , które tam jest to żal serce ściska że BURMISTRZ KOWALEWSKI, DOPUŚCIŁ DO TAKIEJ DEWASTACJI TEGO TERENU, !!! no ALE widać, że ZALEW nie był w jego planach, dbał jedynie o to aby dobrze mógł realizować swój plan PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO– w którym rej wodzą DEVELOPERZY !! Panie Kowalewski, a co z tym molem które zostało rozebrane, i miało powstać nowe, widac , że przez te lata pańskich rządów, nastąpiła dewastacja tego co było nad Zalewem, .Czyżby za mało miał Pan czasu aby te sprawy terenu uporządkować z pożytkiem dla mieszkańców, ?????, A teraz w trakcie remontu tamy — najlepiej zamknąć teren na DWA LATA !! I mieć spokój,Pan może ma ten spokój, ALE CZY POMYŚLAŁ PAN O MIESZKAŃCACH !!! — JESZCŻE MOZE Pan to naprawić, i przywrócić ten teren dla wypoczynku MLAWIANOM !!!

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 dni temu

W uzupełnieniu, ZALEW RUDA, powstał jako zobowiązanie Uwczesnych władz mławskich, i podczas drugiego wyjścia zbiornik był napełniony woda !!!

Anonimowo
Anonimowo
11 dni temu

Nie musisz mi tłumaczyć panie B. kiedy powstał zalew i kiedy był bank miast. Byłam na tych uroczystościach, , pamiętam występy Pani Hanki Bielickiej. Nie wiedziałam po prostu, że nick JAN BO to też twój nick. Jednym słowem piszesz już sam ze sobą wszystkie komentarze. Ha, ha, ha – ale cię pogięło, to cię pogięło. 😀
Lecz się człowieku, bo wszędzie używasz tych samych argumentów. To już jest naprawdę żałosne. Zacinasz się i powtarzasz te same kwestie jak zgrana płyta winylowa.

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
11 dni temu
Reply to  Anonimowo

Szanowna Pani– Strzela Pani kulą w płot, czyżby Pani nie wiedziała, że nie jednemu psu jest na imię BUREK!!! A odpowiem na ten post, po południu, bo te Pani, pomysły, są warte aby to skomentować!!! Bez obaw jestem zdrowy ale szukam lekarza, który podjął by się aby uzdrowić ten mlawski, syf i bałagan w naszym mieście. Bo porządek nie polega na tym aby BURMISTRZ, oddał zarządzanie DEVELOPEROM !!!– a resztę spraw opiszę później, bo to jest bardzo ciekawe !!!

Anonimowo
Anonimowo
11 dni temu

Panie Wł. B., pana komentarze są tak charakterystyczne, że obojętnie jakiego nicka pan użyje (czy „z bliska”, czy „z daleka”, czy dzidek” czy „dziadek” czy „xawery”, czy „baczny obserwator” czy też „stary znajomy” itd. it. , to i tak każdy komentarz idzie rozpoznać po pewnych szczegółach.Faceci są prości w obsłudze jak budowa cepa. Pozdrawiam i ale konserwacji z panem nie kontynuuję.

Wł.B --Stary --- znajomy !!!
Wł.B --Stary --- znajomy !!!
11 dni temu
Reply to  Anonimowo

Doprawdy nie wiedziałem że mam z JASNOWIDZEM DO CZYNIENIA, — NIE MUSI SIĘ PANI TŁUMACZYĆ , —po pierwsze to nie ja zacząłem tą ” kąnserwację „— nie dziwi mnie to że wymieniasz wszystkie nicki, którymi się posługuje na portalu , po pracując przy obsłudze portalu,bo najlepiej to w rodzinie i wśród znajomych, i Z tego tytułu ma Pani dane o mnie z pierwszej ręki, ewentualnie dostarcza je Naczelny portalu Pan KUCKI , ALE ZAPOMNIAŁA PANI O JESZCZE JEDNYM NICKU !!!– ja na portalu pisałem także rozszyfruje te litery Wł.B z pani postu : tak to ja WŁODZIMIERZ BRUZDZIAK — a Pani tłumaczenie to tak jakbym słyszał–naczelnego KĄCKIEGO !!! PO ROZMOWIE TELEFONICZNEJ Z NIM !!! TE POZDROWIENIA ZACHOWAJ DLA SIEBIE BO SĄ ONE MOCNO FAŁSZYWE !!! bo najpierw wysyłasz mnie do lekarza — a po tych pisaniach winnaś się do lekarza udać sama , może da ci jakieś leki na uspokojenie !! BO MNIE NIE przeszkadza to że MŁAWA moje miasto tak pięknie się rozwija, ale przeszkadzają mi sytuacje które nie powinny mieć miejsca takie jak śmietnik nad Zalewem , CZY ROSNĄCA BRZOZA NA ZABYTKOWEJ KAMIENICY, ALBO BUDOWA ULICY I ŚWIATEŁ NA WYMYŚLINIE I WYCIĘCIE DORODNYCH DRZEW Z NAD Seracza ABY MOŻNA GO PRZYKRYĆ I POŁOŻYĆ KOSTKĘ— TO NIE JA WINIENEM O TYM PISAĆ TYMI błędami winni zajmować się „dziennikarze” portalu w którym pracujesz !!! — Tylko dla was są to nie wygodne tematy — boicie się ich jak ognia–a jeśli tak nie przeszkadzajcie tym którzy te fakty opisują , a wy winniście je sprawdzać dokumentować i wyjaśniać — PROSZĘ PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI ŻE NIE ŻYCZĘ SOBIE TYCH POZDROWIEŃ I TEJ NIESZCZĘŚLIWEJ — „KONSERWACJI”— z takimi ludzmi, jak Pani , nie chcę prowadzić żadnej konwersacji !!! — bo to zakłamanie i czysta obłuda !!!— a dlaczego następny nick– Stary–znajomy to w nawiązaniu do Starej znajomej, która ma podobne przemyślenia co ja !! no bo taka jest rzeczywistość i jestem stary /80 lat/ tego się nie da ukryć , I NIE MOGĘ POGODZIĆ SIĘ Z TYM ŻE NISZCZY SIĘ TO CO KIEDYŚ DZIAŁAJĄC WŚRÓD LUDZI I Z LUDZMI ZBUDOWALIŚMY !!!!!! A TERAZ TO SIĘ NISZCZY –ZALEW RUDA, wiem że zaraz wydział propagandy wypunktuje mnie na czerwono, ale to mi nie przeszkadza !!! POZDRAWIAM TYCH KTÓRZY MYŚLĄ PODOBNIE JAK JA I NIE MOGĄ ZAAKCEPTOWAĆ TAKIEGO STANU BEZMYŚLNOŚCI W ZARZĄDZENIU MIASTEM — BO MIASTO TO JEGO MIESZKAŃCY !!! —- KTÓRZY NIE MOGĄ ZNIEŚĆ JAK ICH SIĘ TRAKTUJE FUNDUJĄC IM TAKĄ CHAŁTURE NA DNI MŁAWY !!!

Anonimowo
Anonimowo
10 dni temu

Skomentuję jednak jeszcze ten post:
Człowieku masz urojenia.
Jeśli byłam na Banku Miast, to sam sobie policz ile mogę mieć lat… Nie znam nikogo o nazwisku Kącki, nie znam nikogo z redakcji codziennika.
Co do wyglądu miasta, to wyobraź sobie, ze mam podobne odczucia… czyli uważam, że obecnie nam panujący burmistrz wraz ze swoimi przybocznymi (Rada Miasta) straszni9e je zapuścił i trudno będzie je doprowadzić do porządku, to będzie wymagało mozolnej pracy.
Z miastem jest podobnie jak z domem czy z mieszkaniem. Wynajmujesz dom czy mieszkanie i okazuje się, że lokatorzy tak zapuścili to mieszkanie czy dom, ze niestety, ale wymaga on generalnego remontu i zamiast zarabiać na wynajmie, musisz jeszcze dołożyć z własnej kieszeni do remontu, czy masz stratę. Tak się dzieje, bo nie sprawdzałeś lokatorów i nie pognałeś ich z mieszkania w odpowiednim czasie. Tutaj jest podobnie. Mieszkańcy zamiast pognać po pierwszej, góra po po drugiej kadencji imć pana Sławka gdzie pieprz rośnie, to wybierali go na gospodarza miasta w kolejnych latach, no i Mława zarasta śmieciami i chwastami (tak dosłownie jak i w przenośni).

Wł.B --Stary --- znajomy !!!
Wł.B --Stary --- znajomy !!!
10 dni temu
Reply to  Anonimowo

No nareszcie !!!— mimo zapowiadanej „konserwacji ” odezwałaś się bardzo to doceniam !!! i wlaśnie o takie posty mi chodzi –JA NIE MAM ŻADNYCH UROJEŃ !!!– czy drzewo na kamienicy i te śmietnisko nad ZALEWEM to są urojenia ??? – NIE !!! opisuje fakty, Z ŻYCIA MIASTA –i tak będę dalej robił, obojętnie jak będą to komentować inni na portalu , bo mają do tego prawo aby mieć inne zdanie . A jeśli już o faktach, to może te moje nicki nie znasz od KĄCKIEGO– TO MOŻE OD TYCH PAŃ ???KTÓRE OBSŁUGUJĄ PORTAL !!!— Zresztą nie ważne jeśli piszesz , i masz takie samo zdanie w temacie zarządzania miastem jak robi to BURMISTRZ KOWALEWSKI– TO nie wiem dlaczego mnie wysyłasz do lekarza ???? — skoro jesteśmy zgodni w temacie wybierania i sprawowania władzy przez SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO — coś tu jest nie tak — odnośnie tych nicków odkryłem także swoje nazwisko, i na portalu pisałem pod nazwiskiem— chciałbym wiedzieć I ZNAĆ SZANOWNA PANI TWOJE NAZWISKO– nie będę się domyślał, jeśli nie na portalu to proszę o telefon który jest na fejsie– abyśmy mogli razem zwiększyć wysiłki, — w kierunku przerwania rządzenia miastem, przez KOWALEWSKIEGO !!— którego jedyny program PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE !!!— REALIZUJĘ Z KONSEKFENCJĄ GODNĄ PODZIWU– A ZAPOMINA ŻE MIESZKAŃCY TAKŻE BY CHCIELI — ABY MOGLI — PODZIWIAĆ NA WSZELKIEGO TYPU IMPREZACH OD CZASU DO CZASU– GWIAZDY ZNANE NA RYNKU !!! — I NIECH NIE USZCZĘŚLIWIA MIESZKAŃCÓW TĄ CHAŁTURĄ — NO I TEMAT KTÓRY JEST MI BLISKI– ZALEW RUDA — 16 LAT RZĄDZENIA I PRZYSZEDŁ CZAS WŁAŚNIE ZA KOWALEWSKIEGO ŻE ZALEW BEDZIE PRZEZ 2 LATA ZAMKNIĘTY !!— I TO SĄ OWOCE PRACY KOWALEWSKIEGO !!!— KTÓRY UWAŻA ŻE NIC NIE MOŻE I CZEKA AŻ KTOŚ W MYŚLENIU GO WYRĘCZY !!!—

LL Cool Dżej
LL Cool Dżej
9 dni temu
Reply to  Anonimowo

Hahaha… Tak samo jak nie jaka Jagę łatwo mierzyć …Trolle forumowe w pełnej krasie

Pankracy
Pankracy
10 dni temu

Po to jest teren zamkniety żebyś człowieku się nie uszkodził podczas prac remontowych. Jak ci to przeszkadza to już to tylko Twój problem.

Wł.B --Stary --- znajomy !!!
Wł.B --Stary --- znajomy !!!
10 dni temu
Reply to  Pankracy

Nie pisz bzdur–jeśli to ma być teren zamknięty to co robią tam ludzie, i te samochody nad brzegiem ZALEWU— a te znaki zakazu wjazdu to dla kogo zostały postawione ???– z twego opisu widać że ty już dawno się uszkodzileś ze swym pomyślunkiem !!! — niedługo nie będzie z niczym problemu bo DZIAŁDOWO BUDUJE SOBIE ZBIORNIK REKREACYJNY !!! i wtedy Zalewem nie będą zainteresowane gminy z Powiatu DZIAŁDOWSKIEGO –IŁOWO !!– POWSTAJE PYTANIE —SKORO ZBIORNIKIEM ZALEWU NIE JEST ZAINTERESOWANY BURMISTRZ MŁAWY —- TO ZALEW RUDA STANIE SIE OBIEKTEM KTÓRY NIE MA WŁAŚCICIELA !!!

Pankracy
Pankracy
10 dni temu

Zalew nie leży w granicach administracyjnych miasta to raz, a dwa, skoro jesteś tak zainteresowany tematem to nie widzę powodu, abyś jako praworządny obywatel i pasjonat zainteresował odpowiednie organy zaistniałą sytuacją, zamiast swoje frustrację wylewał „anonimowo” w internecie. Jak to mówią, kozak w necie, p… w świecie. P.s. uważaj żeby Ci się zwoje nie przepaliły przez ten upał. Kąpielisko Ci zamknęli i nie masz gdzie się schłodzić.

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
9 dni temu
Reply to  Pankracy

Przeczytaj jeszcze raz te moje posty— może wreszcie dotrze do tego zakutego pustego łebka — jaka jest prawda!!– TAK WIEM ŻE ZALEW NIE LEŻY W GRANICACH MIASTA –ALE LEŻY W GRANICACH POWIATU MŁAWSKIEGO— tak jestem zainteresowany tym aby to kąmpielisko, wróciło do tego co było wcześniej, i żeby Zalew zaczął służyć wszystkim mieszkańcom !!! Cóż stoi na przeszkodzie aby BURMISTRZ KOWALEWSKI , SPOTKAŁ SIĘ S WÓJTEM GMINY LIPOWIEC, O STAROSTO MŁAWSKIM –RAKOWSKIM– i uzgodnili temat finansowania i przywrócenia dawnego stanu kąmpieliska, które powinno służyc mieszkańcom nie tylko miasta ale także mieszkańcom okolicznych gmin powiatu!!—a piszę dlatego aby właśnie te odpowiednie organy, które są odpowiedzialne zainteresowały się tym ZALEWEM RUDA !!! czy to tak trudno ci zrozumieć??? Tobie już dawno się przepaliły zwoje pomyślunku– i jesteś kozakiem na pokaz używając, nicka z popularnych bajek dla dzieci, czyżbyś jeszcze z tego nie wyrósł. !!!! A JEŚLI TEN TEMAT NIE INTERESUJE CIEBIE, TO MOŻESZ SIĘ OCHŁODZIĆ NA KRAJEWIE EWENTUALNIE CZEKAJĄ NA CIEBIE GLINIANKI „CEGIELNI”

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
10 dni temu

Zdaje sobie sprawę , że te oceny na czerwono, z którymi się nie zgadzacie, to na to mogą sobie tylko pozwalać płatni obrońcy i klakierzy BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, nie zraża mnie to, faktów nie zakrzyczycie, bo to się dzieje na prawdę !! a wy musicie stawiać te swoje oceny, bo. Po to jesteście zatrudnieni w wydziale propagandy !!!

Makumba
Makumba
9 dni temu

Znalazł się ekspert. jak z koziej d*** trąba.

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
9 dni temu
Reply to  Makumba

Musisz mieć pojemną tą d****skoro tak trąbisz i smrodzisz z samego rana —WYLUZUJ BO CI TA ŻYŁKA PIERDZĄCA PĘKNIE !!!

do starego dziada
do starego dziada
9 dni temu

Martw się o siebie i o swój jad trollu internetowy. jak to ktoś powiedział.. kozak w necie, p*** w świecie. nie masz gdzie swoich frustracji wylać to najlepiej w komentarzach sobie pospamować farmazony. a co do burmistrza, starosty itd., skoro oni się tym nie interesują to zajefajnie że chociaż ty się zajełeś tematem. wszak tylko tutaj jesteś odważny ale lepsze to niż nic prawda analfabeto?

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
9 dni temu

Ja wiem że jestem stary– ale to nie znaczy że ma być tak głupi i naiwny jak ty, udajesz światowca, a jesteś ” kapuściany głąb”” nie raz brakuje mi odwagi , a to tylko dlatego żeby z takimi DURNIAMI — PROWADZIĆ polemikę to po prostu nie ma sensu!!! NA WSZYSTKO PRZYJDZIE CZAS ZE I STAROSTA I BURMISTRZ TYM TEMATEM SIE ZAINTERESUJĄ !!! JAK TEN ŚMIETNIK POKAŻĄ OGÓLNOPOLSKIE A PRZY OKAZJI ROSNĄCE DRZEWA, NA ZABYTKOWEJ KAMIENICY !!!

Makumba
Makumba
8 dni temu

Skoro „nie ma sensu” więc w jakim celu ciągniesz tą żenującą dyskusję? Lepiej poczytaj (oczywiście ze zrozumieniem) słownik poprawnej polszczyzny. Chyba że rzeczywiście trzepiesz się jak kaczka w „KĄMPIELISKU”.

Makumba
Makumba
8 dni temu

W internecie rzeczywiście odwagi Ci nie brak. Szkoda ze tylko w internecie. Choć w sumie w realu nikt normalny tego typu farmazonów z dupy wziętych nie słucha. Po co więc się ośmieszać? Lepiej pospamować guanem na CM.

Anonim
Anonim
9 dni temu

Nie kozacz tak, jak to ktoś powiedział, a ty bezmyślnie powtarzasz. Sam będziesz, też starym dziadem, a więc trochę szacunku do drugiego człowieka kozaku-hojraku z netu. 😀

Makumba
Makumba
8 dni temu
Reply to  Anonim

Zmiana nicku? Fascynujące 🙂

Anonim
Anonim
8 dni temu
Reply to  Makumba

Nie zmiana nicka. Jestem zupełnie kimś innym. Co, trudno pojąć? – To nie moja wina, że masz tak wąskie pole widzenia.

--Stary --- znajomy !!!
--Stary --- znajomy !!!
8 dni temu
Reply to  Anonim

Dlatego że jest ograniczony — bo ukończył SZKOŁĘ SPECJALNĄ NA SŁOWACKIEGO !! —TO FASCYNUJĄCE ŻE TAKIE DURNOTY PREZENTUJĄ SWE WYPOCINY–NA PORTALU !!!

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x