Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Węgiel po niecałe 1000 zł za tonę. Rząd wprowadza dopłaty


Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR), wprowadzony zostanie specjalny mechanizm rekompensat dla sprzedawców,  który spowoduje, że odbiorcy indywidualni będą mogli kupić maksymalnie trzy tony węgla na gospodarstwo domowe w cenie 996,6 zł za tonę. Rząd przeznaczy na pomoc dla odbiorców indywidualnych 3 mld zł.


ksp Mława
Reklama

Aby móc nabyć taki węgiel i skorzystać ze wsparcia, gospodarstwo domowe  musi posiadać zgłoszony do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków ogrzewanie np. przy pomocy kotła na paliwo stałe, kuchni węglowej lub pieca kaflowego.

Węgiel będzie sprzedawany gospodarstwom domowym na potrzeby własne. Rząd przyjął założenie, że maksymalna wysokość rekompensaty za sprzedaż 1 tony węgla wyniesie 750 zł brutto.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
14 dni temu

Co to sa za glupoty ci w tym rzadzie totalnie odkleili sie od rzeczywistosci masakra utrzciwy sprzedawca ludzie trzymajcie mnie totalna paranoja

RysA
RysA
14 dni temu

przeznaczy z pieniędzy podatków nas wszystkich dla wybranych a węgla i tak nie będzie

Mańjusz
Mańjusz
14 dni temu

Znowu dopłaty, znowu zadłużanie kraju i znowu inflacja. Rząd powinien zająć się tą mafią posredniczących cwaniaków, którzy mają „przebitkę” 300%. Rząd ma narzędzia przeciwdziałania takim praktykom ma do dyspozycji UOKiK i możliwość administracyjnego karania.
Niestety łatwiej dodrukować pieniądze i sięgnąć do kieszeni wszystkich podatników.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x