Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dni Mławy 2022. Kogo zobaczymy na scenie?


Tegoroczne Dni Mławy zostały zaplanowane na 9 i 10 lipca. Pierwszy dzień miejskiego święta to Jarmark Wojciechowy i imprezy towarzyszące. W sobotnie popołudnie będzie też okazja posłuchać i obejrzeć na scenie tegoroczne gwiazdy – m.in.Witka Muzyka Ulicy, Leszcze czy Łydkę Grubasa.


ksp Mława
Reklama

Jak zapowiada ratusz, atrakcje będą zarówno w centrum miasta, jak i na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w sobotę 9 lipca odbędzie się Friendly City Festival Mława 2022. Wcześniej, od godziny 9:00 w centrum Mławy: Jarmark Wojciechowy, zlot samochodów tuningowanych, wystawa pojazdów strażackich, food trucki (będą z nami przez trzy dni – od piątku 8.07 do niedzieli 10.07), teatrzyk kukiełkowy na parkowym trawniku, atrakcje dla najmłodszych w miasteczku profilaktycznym.

Niedziela program jest bardziej kameralny. Od godziny 12:00 rusza kino plenerowe, w repertuarze którego znajdą się zarówno filmy dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od południa także pokazy sokolnictwa i stoisko z atrakcjami dla dzieci. O 16:00 wernisaż wystawy przygotowanej przez stowarzyszenie Mława – Miasto Zabytkowe o historii mławskiej Wólki. O 18:00 natomiast – koncert zespołu The Postman, grającego przeboje zespołów The Beatles oraz Skaldowie. O 20:00 zaprosimy na ostatni seans do kina plenerowego, a już po zmroku – o 22:00 – na widowiskowy teatr ognia.

Program DNI MŁAWY 2022

SOBOTA, 9 lipca 2022

Centrum Mławy od 9:00

Jarmark Wojciechowy (ulice 3 Maja, Chrobrego)

Pokaz pojazdów strażackich (ul. Żeromskiego)

Food Trucki (park miejski)

The Event – Mławski Festival vol.3 – zlot samochodów tuningowanych (Północna Pierzeja Starego Rynku)

10:00 i 12:00 Teatrzyk kukiełkowy „Legenda o Mławie” (trawnik w parku)

9:00 – 15:00 Miasteczko profilaktyczne dla dzieci

Plac na terenie MOSiR od 16:00

Friendly City Festival Mława 2022

  • Cinematic Groove
  • Zorka
  • Witek Muzyk z Ulicy
  • Leszcze
  • Łydka Grubasa
  • Zabawa taneczna z DJ’em

NIEDZIELA, 10 LIPCA 2022

Park miejski, centrum Mławy od godziny 12:00

12:00 – 18:00 Pokazy sokolnictwa

Stoiska dla dzieci

12:00 – 22:00 Kino plenerowe

16:00 Wernisaż wystawy Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe (Stary Rynek, plac przy pomniku Świętego Wojciecha)

18:00 Koncert The Postman

22:00 Teatr Ognia ENIGMA (skrzyżowanie ulic 3 Maja i Żeromskiego)

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
70 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
21 dni temu

Obserwując co ostatnio dzieje się w Mławie. Można stwierdzić że to nie wina burmistrza i radnych którzy głosują po jego myśli. A wina mieszkańców którzy głosują podczas wyborów na tego burmistrza i radnych. Każdy wie co możemy dostać od burmistrza podwyżki. Tyle w temacie.

Wieloletni Mieszkaniec
Wieloletni Mieszkaniec
21 dni temu

Panie Burmistrzu czy na koncercie zespołu Łydka Grubasa zostanie zaśpiewana również piosenka Adelajda, gdzie padają slowa :”sprita nie dopijajta…. do lasu spierdal……” Inne przeboje tego zespołu są również wulgarne. Kto podejmuje takie fatalne decyzje w sprawach kultury i rozrywki. I to za pieniądze podatników. A co na to rodzice dzieci, które będą na koncercie i MLAWSKIE ciało pedagogiczne? Czy władze Miasta mają takie niskie mniemanie o gustach muzycznych mieszkańców Mławy? Żenada i wielki wstyd. Inne miasta bardziej cenią swoich mieszkańców np Ciechanów

Lekarz
Lekarz
21 dni temu

To kiedy będą wyświetlać te pornusy??

kozak
kozak
21 dni temu

Na wsiach znani wokaliści i zespoły, w Ciechanowie to już nawet nie mówię, bo każdego dnia wystąpią 2 czy 3 mega gwiazdy. A u nas drodzy Państwo? Szczyt wstydu i żenady. Kto w ogóle zna te zespoły? Lydka grubasa? Przecież to formacja studentów dla studentów. I to mają być gwiazdy? Wies Chorzele zorganizuje 100 razy lepsze obchody. I jeszcze do tego ten łysy obłudnik lansuje sie na mlawskich stronach i zaprasza na te dni wstydu i żenady. Człowieku, że też Ci nie jest wstyd.

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
21 dni temu
Reply to  kozak

Tak łysy obłudnik zrobił z naszego miasta MŁAWY –wiochę !!! no tak ale to my mieszkańcy pozwoliliśmy aby PAN KOWALEWSKI DO SPÓŁKI Z MŁAWSKIM PIS, — ZROBIŁ TAKI BAJZEL !! — i aby było wam weselej to winniście zajrzeć nad ZALEW RUDA– aby tam zobaczyć jak pięknie ten mławski syf pod rządami kowalewskiego wygląda. WCZORAJ NA FEJSIE ZOBACZYŁEM ZDJĘCIA –I TO CO ZOBACZYŁEM JEST PRZERAŻAJĄCE !!!— przydało by się aby to wszystko zebrać i przewieść wprost pod drzwi wejściowe RATUSZA, A może wtedy KOWALEWSKI TYM SIĘ ZAINTERESUJE !!!– A DZIENNIKARZE portalu codziennik.pl mogli by się udać nad ZALEW i zrobić foto relacje, i pokazać mieszkancom porządek jaki serwują nam MŁAWSKIE WŁADZE !!! ZAMYKAJĄC NA 2 LATA MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z ZALEWU RUDA !!! — macie wiele racji w swych komentarzach, że BURMISTRZ KOWALEWSKI PRZEZ LATA Z MŁAWY ZROBIŁ, KULTURALNĄ PUSTYNIE— i nie tylko, dlatego powinniśmy się obudzić — żeby nie było jeszcze gorzej– LOK MASZ 200% RACJI KOWALEWSKI I DYR. MDK DO NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI, bo trzeba będzie wiele wysiłków aby ten syf i bajzel posprzątać !!! a tacy jak POL / NIE WZYWAJ BOGA NADAREMNIE / — niech będą zadowoleni że mają pracę W wydziale propagandy RATUSZA, TYLKO DO TEGO ABY TŁUMIĆ GŁOSY KRYTYKI MIESZKAŃCÓW !!! — DOSYĆ TYCH RZĄDÓW TAK W MIEŚCIE JAK I W STAROSTWIE—- MŁAWA POTRZEBUJE ZMIAN !!!!!!

Mlawiak
Mlawiak
21 dni temu

Pan Pol nie pracuje w ratuszu. W ratuszu pracuje osoba o nazwisku Polak. To jest zupełnie ktoś inny. Uważaj więc co piszesz abyś nie odpowiadał za propagandę

Baczny 1 obserwator !!!
Baczny 1 obserwator !!!
21 dni temu
Reply to  Mlawiak

Wstrzymaj się z tymi pouczeniami, za dobrze znam i jednego i drugiego,PANA MARKA POLA, NIE STAC JEST NA TAK GLUPIE KOMENTARZE, a POL musi pisać takie bzdury, bo tylko dzięki nim doczekał się stanowiska , wyznaje zasadę 8 gwiazdek, i one dotyczą Pola !!! przyjdą czasy że tego wyboru będzie żałował !!

Dinozaur
Dinozaur
21 dni temu

Kolejny raz lipa

obserwacja
obserwacja
21 dni temu

I co roku to samo określenie – pierzeja. Jakby tu była jakaś cywilizacja…

Lok
Lok
21 dni temu

Kowalewski i dyrektor MDK do natychmiastowej dymisji.

Pol
Pol
21 dni temu
Reply to  Lok

Do dymisji bo ? Bo Tobie się nie podobają artyści którzy będą występować ? A moze komuś innemu się spodoba nie pomyślałeś ? Boże co za ludzie !!! Jestem pewny ze ktokolwiek by nie zagrał to byś narzekał bo tak już masz ha ha ha

Pol
Pol
21 dni temu
Reply to  Lok

Do dymisji bo ? Bo Tobie się nie podobają artyści którzy będą występować ? A moze komuś innemu się spodoba nie pomyślałeś ? Boże co za ludzie !!! Jestem pewny ze ktokolwiek by nie zagrał to byś narzekał bo tak już masz ha ha ha

Gnom
Gnom
21 dni temu
Reply to  Pol

Michał zamilcz jak głosowałeś w sprawie śmieci

Znom
Znom
21 dni temu
Reply to  Gnom

Tak jak Ty

Ela
Ela
21 dni temu

Super. Super, jest się czym pochwalić znajomym z innych miast…

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
21 dni temu
Reply to  Ela

A ty co z chinki się zerwalas, obrończynią uciśnionych, chyba chcesz się chwalić znajomym,z okolicznych wsi !!!!

Anonimowo
Anonimowo
20 dni temu

Może nie wiesz , ale ludzie maja znajomych w różnych miejscach i rozmawiają o różnych tematach. Z resztą co tu pisać… i tak nie zrozumiesz

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
20 dni temu
Reply to  Anonimowo

No tak akurat ciebie nie zrozumiałem, gdybym nie wiedział to bym nie pisał!!!

srs
srs
22 dni temu

Podczas Święta Gminy Alvernia Norbiego przyszło posłuchać 7 osób, w tym 3 dzieci. ……Dawajta Norbiego….

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  srs

Najlepiej Zenka i te jego oczy,

srs
srs
21 dni temu
Reply to  Z bliska

Zenek już jest ikoną popkultury . Kto nie słyszał Zenka na żywo to ….że tak powiem tylko tyle że nie słyszał.

staraznajoma
staraznajoma
21 dni temu
Reply to  srs

Ikona? 😀 😀 😀 – ikona disco polo, a disco polo to taka muza dla patologii i mniej ogarniętych… och przepraszam, dla mniej wymagających, taka na wesela i różnego rodzaju „przytupajki” 😀
Srs, o czym ty mówisz, no ale ty jesteś przecież sympatykiem i to wielkim komunistycznej partii rządzącej, czyli PIS, czyli należysz do tej grupy mnie rozgar…, przepraszam: do grupy mniej wymagający6ch.

srs
srs
21 dni temu
Reply to  staraznajoma

Jakby nie było Zenek to klasa sama w sobie, tak samo jak Justin Bieber czy Britney ikony popkultury . Za to pani może zostać w sumie to już została ikoną chamstwa , arogancji i braku wyczucia i smaku .

Stary-- znajomy ...
Stary-- znajomy ...
20 dni temu
Reply to  srs

Co ty za bzdury wypisujesz, — naprawdę trzeba być durniem aby takie porównania dawać, na prawdę brak ci wyczucia smaku!!! Jak możesz porównywać JUSTIN BIBERA– do tego umtaryra ZENKA, ON PRZECIE DOBRZE WYSŁOWIĆ SIE NIE MOŻE, A TE JEGO ŚPIEWANIE, nadaje się jedynie dla takich tumanów k znawców muzyki jak ty, musiało ci coś na głowę spaść, i masz trudności z myśleniem !!!

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
21 dni temu
Reply to  srs

ABY MOŻNA SŁUCHAĆ ZENKA—TO NAJPIERW TRZEBA GO ZAPROWADZIĆ DO LOGOPEDY, !!!

Kuba
Kuba
22 dni temu

Przepraszam, chciałem podpytać, czy ktoś się może orientuje?: Ile podpisów trzeba zebrać, aby można było zmienić nazwę miasta z „Mława” na „Żenada”? Bo naprawdę…

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Kuba

To żadne podpisy że nie pomogą, aby zlikwidować ta ŻENADA, po prostu trzeba wybrać Burmistrza , bo widać że Kowalewskiemu już to zarządzanie się znudziło.!!! Czas na odpoczynek!!!

Kuba
Kuba
21 dni temu
Reply to  Kuba

Wymyśl sobie koleś inny nick, bo ten już od dawna zajęty :/
Nazw miast się raczej nie zmienia. Można zmienić władzę.
Wybierając ciągle tych samych do miejskiego koryta macie to co macie , czyli wielkie g….o na środku rynku i drzewa rosnące na balkonach.

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
21 dni temu
Reply to  Kuba

DO tych rosnących drzew –dodał bym wysypisko śmieci nad ZALEWEM RUDA, to naprawdę trzeba zobaczyć !!!

Xxl
Xxl
22 dni temu

Niektórzy mają lepsze zespoły na urodzinach 🙂

Z jst
Z jst
22 dni temu

Ojej Shakiry nie będzie? Nie ma jak dobra mina do miernego zarządzania. Wypalił się Pan Burmistrz, ale ma takiego zastępcę, że razem mogli by stworzyć dream team siatkarsko-kolarski. Pani Sekretarz za co się nie weźmie to nie skończy. Piękne pensję pobierają i nie są dla ludzi, bo są najważniejsi w mieście. Dali dyrektora w CUW co cyrk odstawia, ludzi ma za idiotów, bo swoich klaunów ściąga, a władza nic z tym nie robi, bo po co kadencjo trwaj.

Meloman
Meloman
22 dni temu

Na „Dniach Ursynowa” w ostatni weekend wystapili – Kult, Happy Sad, Luxtorpeda i Organek. Były tłumy a przede wszystkim świetna muza. .

Impess
Impess
22 dni temu
Reply to  Meloman

Załatw sponsora to też Ci sprawdzę gwiazdy….

Cent
Cent
21 dni temu
Reply to  Impess

Ma tylu deweloperów że powinien Celine Dion i Roxette zaprosić

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Impess

Naiwnych szukasz, to załatw sam BURMISTRZ MA TYLU SPONSORÓW, że powinien mu wystarczyć jeden telefon aby w Mlawie zjawiły się że trzy zespoły ,

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Meloman

No właśnie wszędzie można, świetnie się bawić, a W MŁAWIE BĘDZIEMY PODZIWIAĆ WOZY STRAŻACKIE, !!

Mieszkanka mlawy
Mieszkanka mlawy
22 dni temu

Dlaczego nic nie napisaliście o koncercie cygańskim w ubiegłą niedzielę,było bardzo dużo ludzi bo było bardzo ładnie,komuś się nie podobało?

Kinoman
Kinoman
22 dni temu

Fajnie, że będą filmy dla dorosłych…

Oki
Oki
22 dni temu

” O18:00 natomiast – koncert zespołu The Postman, grającego przeboje zespołów The Beatles oraz Skaldowie”
Będą Skaldowie?
Bardzo ich lubię

Przewodniczący
Przewodniczący
22 dni temu

Na pewno burmistrza że świata będzie odmłodzony opalony czarował zamaszystym i gestami przed wyborami i wmawiał jak to na człym świecie go słuchają i prosa o rady

Heniek
Heniek
22 dni temu

Co się dziwicie jak łysego z kolarzówki bierzecie do ratusz ? Jak wybrali to macie. Jedyna rada iść na wybory

Mławiak
Mławiak
22 dni temu

Nie będzie Maryli Rodowicz? ;(

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Mławiak

Słabo zakonserwowana, droga do Mławy długa i wyboista – mogłaby się rozsypać ta mumia.

Raf
Raf
22 dni temu

Dziani lepszy od tych wszystkich „wykonawców”

Gwiazdy
Gwiazdy
22 dni temu

W Chorzelach nieporównywalnie mniejszych – Cleo, a Towarzystwo Przyjaciół Chorzel odrębnie ściąga Edytę Gepert…

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Gwiazdy

Kto ta Cleo? Ta od ubijania masła? – też mi artystka 😀

Kamerzysta spod czerwonej latarni
Kamerzysta spod czerwonej latarni
22 dni temu

Dj Szczepkowski i Dj Nowicki wystąpią na scenie.

Jk1
Jk1
22 dni temu

Mocno odroczony żart primaaprilisowy, no bo co innego ?! Już wiem czwmu Mr B ostatnio tak kluczył i wił się odpowiadając na pytanie jednego z Radnych dotyczace właśnie Dni Mławy-chciał maksymalnie odsunąć w czasie nieuchronną krytykę…Gwiazdy, tajne wielotygodniowe negocjacje, niespodzianka,…ja pierdziele-ten to potrafi noespodzianki mieszkańcom robić

Sławek
Sławek
22 dni temu

Był Covid, długa przerwa w tego typu imprezach no i wreszcie można i co dostajemy??? Ja pitolę, ludzie proponuję się obudzić w najbliższych wyborach samorządowych…….

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
22 dni temu
Reply to  Sławek

Jak to co dostajemy ???—- mławską chałturę — TAK TO JEST KATASTROFA !!! Zasadne pytania zadaje poniżej BILO– już nie chodzi o SCHAKIRE–bo to jest nie realne, mamy mławskich muzyków, występujących w kraju i na estradach Świata— więc dlaczego mławianie, nie mogą, posłuchać na żywo ich muzyki, !!!

Oki
Oki
22 dni temu

Kto z Mławy gra na estradach świata

Z bliska
Z bliska
22 dni temu
Reply to  Oki

Jak nie wiesz kto to ci odpowiem, w mławskim stylu, MIANOWSKI ZR SWOJA GITARĄ !!!

Oki
Oki
22 dni temu
Reply to  Z bliska

Przykro, nie znam

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Oki

Ale ZENKA znasz !!

Bil
Bil
22 dni temu
Reply to  Z bliska

Estrady świata to mławska biblioteka, czy restauracja Inka

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Bil

No właśnie tam prezentuje się MLAWIANINA Mianowski że swoją gitar

Z bliska
Z bliska
21 dni temu
Reply to  Oki

No przecie takiego durnia jak ty to na rządna estradę nawet gminną nie wpuszcza

Bilo
Bilo
22 dni temu

Czy Burmistrz, Dyrektor MDK są poważni ? Wstyd, kto decyduje o dniach Mławy? Gdzie jest Shakira? Dyrektor tylko potrafi się przebierać w stroje pewnej nacji….

RysA
RysA
22 dni temu

Katastrofa

Baleron
Baleron
22 dni temu

Najgorsze imprezy, miasta z mniejszym budżetem dużo lepszy dobór gwiazd. Porażka!

SUNrize
SUNrize
22 dni temu
Reply to  Baleron

nie sądzę aby Kleo miała gażę porównywalną z Łydką albo z Cinematic

Oki
Oki
22 dni temu
Reply to  SUNrize

Cleo ma ładną i zgrabną łydkę

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
22 dni temu
Reply to  Baleron

Tylko w tych innych miastach, czy gminach — nie rządzą DEVELOPERZY !!!!

Jola
Jola
22 dni temu

Hahahaha i jak to się ma do Ciechanowa….Atrakcje na miarę potencjału łysych gratuluję, zero gwiazd!!!!

Zdzich
Zdzich
22 dni temu
Reply to  Jola

Przeciez nikt tu nie trzyma na sile. Lepiej w Ciechanowie to do Ciechanowa sie wyprowadź, proste. Zawsze badz tam, gdzie dla Ciebie lepiej jest 🙂

Jola
Jola
22 dni temu
Reply to  Zdzich

Ale ja jestem z Ciechanowa

BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
BACZNY 1 OBSERWATOR !!!
22 dni temu
Reply to  Zdzich

A ciebie kto trzyma w MŁAWIE ???— Jesteś zadowolony z potencjału ŁYSYCH którzy z miasta robią wiochę– to twoja sprawa, innym takie dzialania nie odpowiadają , i mają do tego prawo!!!! aby także wyrazić swoje zdanie, — z którym do tej pory nikt się nie liczy !!!

Pik Pok
Pik Pok
22 dni temu

Czy ktoś wie co za DJ będzie? Ktoś z łapanki?

Ela
Ela
22 dni temu
Reply to  Pik Pok

Dj Alimenty

Karol
Karol
22 dni temu
Reply to  Ela

Dj inflacja

70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x