Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskieksp Mława
Reklama

Cztery pary, mogące się poszczycić co najmniej 50-cio letnim stażem małżeńskim otrzymały przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia wręczył burmistrz Sławomir Kowalewski, a legitymacje poświadczające ich przyznanie – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska.

Podczas kameralnej uroczystości  medale otrzymali: Ewa i Lech Dudkiewiczowie, Genowefa i Zygmunt Lulińscy, Elżbieta i Benedykt Śmigielscy oraz Anna i Jan Wojciechowscy.

– Drodzy państwo, gratuluję wam serdecznie tego, że jesteście razem przez pięćdziesiąt lat. Postęp medycyny jest tak ogromny, że następne pięćdziesiąt jest przed wami. Trzeba być optymistą i liczyć dni do kolejnych pięknych jubileuszy. To ważne, żeby móc planować. Oczywiście jutro nie należy do nas, ale warto mieć plany i wieść życie pełne optymizmu oraz nadziei na to, że możliwe będzie to, co teraz wydaje się nam niemożliwe – zwracał się do jubilatów burmistrz Sławomir Kowalewski. Oprócz medali i legitymacji, małżonkowie otrzymali także bukiety kwiatów oraz zestawy upominków. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.

Ratusz przypomina, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego. W celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu należy zabrać ze sobą dowody osobiste. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z bliska
Z bliska
15 dni temu

No tak przeżyłem już zgodnie z małżonką — 57 lat– ale czekamy cierpliwie mam nadzieję że doczekamy się , innego PREZYDENTA R.P, — a także BURMISTRZA NASZEGO MIASTA !!! A to dlatego że z tymi ludźmi jest nam nie po drodze, z powodu ich politycznych zapatrywan
wtedy, przy nowych władzach, zgłosimy się po odbiór pamiątkowego medalu ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE!!!

Karol
Karol
15 dni temu
Reply to  Z bliska

Tęsknimy za Bierutem ?????????????

Z bliska
Z bliska
15 dni temu
Reply to  Karol

Musiał bym mieć twój rozum , aby przywoływać tamten czas, ale w pewnej części rządy tej PISOWSKIEJ bandy ZŁODZIEJI i oszustów i kłamców, mogą ci go przypominać jeśli tak to nie dziwię ci się że o tym Piszesz, tylko nie wmawiają innym aby mieli takie samo zdanie jak ty !??

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x