Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odznaczenia dla mławskich strażaków


Komendant Powiatowy PSP w Mławie bryg. Mirosław Wójcik został odznaczony nadanym przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.  Odpowiednio brązową i srebrną odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymali Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mławie mł. bryg. Tomasz Maciejewski oraz dowódca zastępu JRG KP PSP w Mławie st. ogn. Dariusz Purzycki. Wyróżnieni, odznaczania odebrali podczas uroczystości Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Przasnyszu.


ksp Mława
Reklama

W sobotę (11 czerwca) w Przasnyszu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w jubileusz 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków, a następnie okolicznościowym  apelem na miejskim rynku.
Z okazji święta Dnia Strażaka wręczono odznaczenia, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz medale i dyplomy okolicznościowe z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Wśród wyróżnionych znalazł się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie bryg. Mirosław Wójcik, który z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosława Nowosielskiego odebrał nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Brązowy Krzyż Zasługi”.

Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923 r. jako jedno z najwyższych odznaczeń  nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali także Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mławie mł. bryg. Tomasz Maciejewski oraz dowódca zastępu JRG KP PSP w Mławie st. ogn. Dariusz Purzycki, którzy otrzymali odpowiednio brązową i srebrną odznakę „Zasłużony dla ochrony

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

przeciwpożarowej”.

Odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, jako zaszczytne wyróżnienie jest nadawana przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i może być nadawana w szczególności za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, a także długoletnią ofiarną służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

źródło: KP PSP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bob
Bob
15 dni temu

Podczas mławskich obchodów Dnia Strażaka awansowanych, wyróżnionych i odznaczonych było wielu strażaków. Niestety o personaliach nie wspomniano, szkoda…

Z bliska
Z bliska
15 dni temu
Reply to  Bob

Ale o tych co na zdjęciu w Mławie ZAPOMNIANO!! WIEC ZAPROSZONO ICH DO PRZASNYSZA!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x