Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie mławskim


Kolejnych 13 inwestycji w powiecie mławskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,5 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa lodowiska w Strzegowie czy modernizacja strażnicy OSP Szreńsk – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

ksp Mława
Reklama

Jak zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (klub PSL), programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie mławskim wsparcie w wysokości 1,3 mln zł otrzyma 6 inwestycji.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie mławskim:

– remont elewacji Hali Sportowej w miejscowości Dzierzgowo – 112,5 tys. zł;

– modernizacja boiska sportowego wielofunkcyjnego w Windykach – 290 tys. zł;

– modernizacja kortu tenisowego w Szydłowie – 250 tys. zł;     

– budowa stałego lodowiska z funkcją rolkowiska w Strzegowie – 300 tys. zł;   

– przebudowa (modernizacja) boiska sportowego w Radzanowie – 250 tys. zł;

– budowa boiska w miejscowości Morawy – 116,2 tys. zł.       

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 7 strażnic z powiatu mławskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 196,5 tys. zł.

– Kolejny rok kontynuujemy wsparcie dla mazowieckich jednostek OSP. To nie tylko remonty i modernizacje strażnic, ale również zakup profesjonalnego sprzętu czy wozów strażackich. Na ostatnim sejmiku przyznaliśmy dofinansowanie na remont 240 mazowieckich strażnic. Wierzę, że przyczyni się to do poprawy warunków pracy strażaków – mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie mławskim:

– modernizacja strażnicy OSP Niedzbórz, gmina Strzegowo – 16,5 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Radzanów, gmina Radzanów – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Wyszyny Kościelne, gmina Stupsk – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Dzierzgowo, gmina Dzierzgowo – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Turza Mała, gmina Lipowiec Kościelny – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Piegłowo Wieś, gmina Szydłowo – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Szreńsk, gmina Szreńsk – 30 tys. zł.


Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x