Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne w Wieczfni Kościelnej


Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne w Wieczfni Kościelnej to już tradycja. Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do promowania prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu oraz kształtowania zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


ksp Mława
Reklama

1 czerwca o 8.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej, wicedyrektor pani Hanna Bojarska oraz wójt gminy pan Mariusz Gębala powitali uczniów i przybyłych gości i ogłosili rozpoczęcie imprezy sportowej. Wzięli w niej udział uczniowie szkół z terenu gminy: SP w Wieczfni Kościelnej, SP w Uniszkach Zawadzkich oraz                                              SP w Windykach.

Zawodnicy, podzieleni na kategorie wiekowe, zmierzyli się                  w trzech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

W tym samym czasie nauczyciele przeprowadzili gry i zabawy sportowe dla dzieci przedszkolnych oraz klas I – III.

Uczestnicy Igrzysk wzięli także udział w pokazie wozu policyjnego i bojowego wozu strażackiego. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali słodkie upominki oraz poczęstunek z grilla a Rada Rodziców ufundowała lody.

Sportowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Szkoły Podstawowej                                w Wieczfni Kościelnej, II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich a na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Windykach. Dekoracji medalami oraz wręczenia pucharów dokonali: wójt Gminy Wieczfnia Kościelna, dyrektorzy szkół oraz trenerzy. 

Organizatorom oraz uczestnikom Gminnych Igrzysk Lekkoatletycznych serdecznie dziękujemy za grę fair play i gratulujemy osiągnięć.

autor: Beata Skowrońska

     

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x