Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od lipca skarbówka będzie mogła prześwietlić nasze konta bankowe


Od lipca 2022 roku Krajowa Administracja Skarbowa będzie mogła prześwietlić konto bankowe każdego obywatela Polski. W chwili obecnej było to możliwe jedynie w przypadku tzw. podejrzanych podmiotów.


związku z nowelizacją ustawy podatkowej Krajowa Administracja Skarbowa od lipca 2022 roku będzie miała możliwość zażądania danych o stanie finansowym obywateli Polski, od banków, w których prowadzone są ich konta bankowe. Dane te będą zawierać informacje o liście rachunków bankowych, zgromadzonych na nich środkach finansowych, a także o wszelkich wpłatach i wypłatach z kont oraz zaciągniętych kredytach i celach, na jakie pieniądze zostaną przeznaczone.

Jak informuje Rzeczpospolita, szef KAS Bartosz Zbaraszczuk zapewnił, że „podatnicy nie muszą się obawiać o nadużywanie wprowadzonej zmiany, bowiem w okresie już obowiązujących regulacji nie stwierdzono ich nadużywania. Dane przekazywane przez banki chronione są tajemnicą skarbową, którą regulują szczegółowo przepisy ordynacji podatkowej”. Zmieniony przepis nie może być stosowany bez uzasadnionej przyczyny.

KAS będzie sprawdzać tylko tych, wobec których podejrzewa się, że ukrywają swoje dochody lub prowadzą nierejestrowaną działalność gospodarczą, z której nie rozliczają się z fiskusem.

Ponieważ przepisy budzą sporo kontrowersji, Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada, że rząd ponownie je analizuje i nie wyklucza ich zmiany.

źródło: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kołek
Kołek
5 miesięcy temu

Hmmm jakie to pisowskie

barton
barton
5 miesięcy temu

jeszcze musimy dać im klucze bo tak widzi im sie. bezsens, skarbowki nikt nie bedzie sprawdzał wiec im wolno a nam nie

barton
barton
5 miesięcy temu
Reply to  barton

w sensie klucze do domu i auta

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x