Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strzały na Reymonta. Więźniowie zostali odbici [FOTO]


W tym roku ponownie ulica Reymonta stała się areną, na której odtworzone zostały wydarzenia, które trwale zapisały się w historii naszego miasta. Choć tym razem była to rekonstrukcja historyczna, to oko w oko znów stanęli  partyzanci Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego ps. Jeż, radzieccy żołnierze i funkcjonariusze urzędu bezpieczeństwa. Licznie zgromadzenie widzowie mogli na żywo obejrzeć epokowe pojazdy, broń i umundurowanie i wartko rozwijającą się akcję. Choć scenariusz widowiska opiera się o historię autentycznych wydarzeń oczywiście na potrzeby widowiska organizatorzy użyli pewnego skrótu zarówno w czasie jak i przestrzeni.


ksp Mława
Reklama

– Dziękuję mieszkańcom za tak liczne przybycie. Po raz kolejny udało się takie widowisko zorganizować i mamy nadzieję, że nie jest to ostatni raz – powiedział Zbigniew Ruszkowski, jeden z organizatorów tej rekonstrukcji.

Wśród odtwarzających to wydarzenie byłi rekonstruktorzy z SRH 79 PP, Jednostki Strzeleckiej 1026 z Płońska, Na Posterunku, GRH 40 PP z Sochaczewa, 21 PP z Warszawy, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy oraz Cywile Mława.

Organizację widowiska wsparł Urząd do Spraw Kombatantów i mławskie starostwo, a także prywatni sponsorzy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Julka
Julka
22 dni temu

Kiedy to było? Jakoś nie nagłośniona ta impreza była

Kaśka
Kaśka
22 dni temu
Reply to  Julka

W sobotę, kto chciał to był

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Julka

Jak zwykle, Julka nic nigdy nie wie. Biedna Julka…

Tik tok tak
Tik tok tak
23 dni temu

Gratulacje dla pana Ruszkowski bardzo aktywnie
Wczesniej aktywnie na dniu dziecka na Wólce
Codziennik powinien napisać bardzo udana impreza a później rekonstrukcja bardzo udane dwie imprezy Niech pan tak trzyma .

Olek
Olek
23 dni temu

Gratulacje dla organizatorów. Wspaniała lekcja historii.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x